10 Anime podobne do No Game No Life, które powinieneś obejrzeć!

Czy lubisz wciągać się w wirtualne życie, czy to przez gry, czy przez seriale?? Czy lubisz przebywać w swoich przytulnych wirtualnych światach z dala od zgiełku świata?? W takim razie bardzo znane anime „No Game No Life” musi być twoją filiżanką herbaty! Jeśli jesteś zagorzałym fanem serialu, przypomnijmy sobie najpierw kilka podstawowych informacji na jego temat. Ten smaczek fabularny należy do kreatywnego i innowacyjnego świata anime, który jest inspirowany światem gier. Jednak pierwotnie jest to adaptacja japońskiej lekkiej powieści o tej samej nazwie. Scenarzysta Yu Kamiya rzeczywiście przedstawił bardzo świeży pomysł jedenastu tomów, w których czytelnicy będą mogli się rozsmakować. Anime zostało wyreżyserowane przez Atsuko Ishizuka i zawiera dwanaście odcinków. No Game No Lide” z wieloma producentami, w tym Yōhei Hayashi, Shō Tanaka, Mika Shimizu, emitowana na Anime Network, KBS, Tokyo Mx i kilku innych kanałach od 9 kwietnia 2014 do 25 czerwca 2014. Program skupia się głównie na parze przyrodniego rodzeństwa o imionach Sora i Shiro, którzy są zapalonymi graczami i są bardzo zręczni i mocno zaangażowani w gry. W wyniku zaskakującego splotu wydarzeń zostają wezwani do świata zupełnie innej rzeczywistości. Ale wszyscy wiemy, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, prawda?? Rzeczywistość, do której trafia rodzeństwo, to rzeczywistość gier komputerowych, w której o wszystkim decydują prawa i wyniki różnych gier. Sora i Shiro zdają się podołać wszystkim wyzwaniom dzięki swojemu talentowi, ponieważ stoją przed trudną i ogromną misją pokonania Boga Gier. Brzmi ekscytująco, prawda?? To normalne, że jesteś ciekaw kolejnych seriali, które należą do tego samego gatunku akcji i science-fiction lub opowieści o bohaterach i graczach. Zanurzmy się w kilku nawiązaniach do takich seriali!

1. Świat, który zna tylko Bóg

Świat, który zna tylko Bóg
Świat, który zna tylko Bóg

Istnieje niezwykłe podobieństwo między obydwoma serialami No Game No Life i The World Only God Knows, ponieważ obydwa rysują wizualny obraz niezwykłych bohaterów w świecie wirtualnych gier, a główni bohaterowie zapewniają sobie dominację dzięki swoim super umiejętnościom i talentowi do gier. Jest to również nadprzyrodzona fikcja zaadaptowana z mangi o nazwie „Kaminomi”, która została w całości stworzona przez Tamiki Wakaki w pakiecie dwudziestu sześciu tomów. Manglobe sumiennie wyprodukowało anime. Przedstawienie opowiada o osobniku imieniem Keima, który jest wyjątkowo utalentowany w grach internetowych typu randki-sim. Zaczęło się od tego, że powierzono mu zadanie zbierania dusz, o czym dowiedział się od Elsie, swojej komunikatorki w grze. Wszystkie trzy sezony zawierają kilka innych trzymających w napięciu akcji i wydarzeń, które mają miejsce i którymi zajmuje się Keima, aby odeprzeć zło. Sprawdź to teraz, jeśli chcesz poznać kolejny serial, który da ci znajome uczucie z „No Game No Life” i sprawi, że na twoich ustach pojawi się uśmiech.

2. Accel World

Świat Accel
Accel World

Jest to kolejna trzymająca w napięciu opowieść o psychologicznej niepewności jednostek. Jest to również adaptacja japońskiej powieści autorstwa Reki Kawahary i Hima, która ukazała się w 2009 roku. Scenariusz anime napisał Hiroyuki Yoshino, a Masakazu Obara doskonale je wyreżyserował. Narracja jest prowadzona z punktu widzenia gimnazjalisty, który zmaga się ze swoimi cechami fizycznymi, takimi jak waga i wzrost, z powodu typowego znęcania się, jakie ma miejsce w szkołach. Bohaterem jest gimnazjalista Haruyuki Aritra, który dzięki grom buduje swoją siłę psychiczną i spokój. Szczęśliwy etap w jego życiu rozpoczął się, gdy Kuroyukihime, która była wiceprzewodniczącą rady uczniowskiej, zapoznała go z grą zwaną „Brain Burst”. To pomaga mu poczuć się przynależnym do innego świata w formie rzeczywistości rozszerzonej, ponieważ tutaj nie jest definiowany przez swoje atrybuty fizyczne, ale przez swoje hobby i pasję do gier.

3. Hack//Sign

Hack//Sign
Hack//Sign

Hack//Sign to oryginalny serial anime, który został wyreżyserowany przez Koichi Mashimo. Spektakl ten również opowiada o wirtualnej rzeczywistości, która kręci się wokół magicznego użytkownika o imieniu Tsukasa, który jest Wavemasterem i niezwykle wirtualnym graczem w grze zwanej „The World”. Obserwujemy ekscytującą podróż bohatera, który znajduje się bezradnie w wirtualnej klatce „Świata” i próbuje znaleźć wyjście oraz klucz do ucieczki.

Przeczytaj: Japan Sinks Sezon 2 Data premiery, obsada i fabuła

4. Nieregularnik w Magicznej Szkole

Anime jak nie ma gry, nie ma życia
Nieregularnik w szkole magii

Serial o nazwie „Nieregularny w szkole magii” również opowiada o podróży i doświadczeniach pary rodzeństwa, które żyje w innej rzeczywistości niż rzeczywista. Ich rzeczywistość jest pełna magicznych fantazji, w przeciwieństwie do wirtualnej fantazji w „No Game No Life”.

5. Sword Art Online

Sword Art Online
Sword Art Online

Sword Art Online to kolejna przygodowa fikcja, która zmienia emocje widza od ekscytacji, przez radość, po ciekawość, podobnie jak serial „No Game No Life”. Powstała również kontynuacja powieści napisanej przez Reki Kawaharę i wspaniale zilustrowanej przez ABEC. A-1 wykonało świetną robotę, przekształcając serię light novel w anime. W 2012 roku pierwszy sezon Sword Art Online był emitowany od lipca do grudnia, a drugi w tym samym miesiącu w 2014 roku. Sukces serialu został potwierdzony przez wydanie kilku filmów inspirowanych tą samą serią. Podobnie jak rodzeństwo w No game no life, główny bohater serialu, Kirito, również natknął się na niebezpieczną grę Sword Art Online. Wbrew swojej woli zostaje uwięziony w wirtualnym świecie gry online, gdzie musi pokonać sto poziomów w genialnej średniowiecznej scenerii pełnej sprzętu i złoczyńców.

Przeczytaj: Fate Grand Sezon 2 Data premiery, obsada i fabuła

6. W krainie Leadale

W krainie ołowiu
In the Land Of Leadale

Takeyuki Yanase wyreżyserował ten serial dla wszystkich graczy, którzy chcieliby żyć swoimi grami. Wspaniały scenariusz autorstwa Kazuyuki Fudeyasu jest inspirowany powieścią o tym samym tytule, której scenariusz napisał Ceez. Od czasu rozpoczęcia emisji 2 stycznia 2022 r. w wielu różnych sieciach jest ulubionym trendem wśród miłośników anime. Historia zaczyna się od niefortunnej hospitalizacji głównej bohaterki Keiny Kagami z powodu traumatycznego wypadku, ale potem ona umiera i przenosi się w czasie o dwieście lat do przodu. Po tym wydarzeniu budzi się w świecie „Leadale”, który jest znajomy z gry, w którą grała, a także odzyskuje tożsamość, którą miała w grze, zwaną Cayna. Gra przenosi nas do krainy Leadale, gdzie Keina ze swoją grą Cayna staje się potężną przeciwniczką w grze i wypełnia kilka misji pełnych przygód, dzięki czemu widzowie nie mogą się oderwać od serialu i czekają na więcej.

7. Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen
Jujutsu Kaisen

Jest to serial, który ma takie samo znaczenie działań i nadprzyrodzonych mocy, jak pokazane w „No Game No Life”. Jeśli szukasz gry, która nie zmieni rzeczywistości, ale nadal będzie miała ten sam wciągający i ekscytujący efekt, to Jujutsu Kaisen zdecydowanie nadaje się do tego celu. Postacie są niesamowicie przedstawione, a cała koordynacja sektora komunikacji wizualnej była tak zgrana, że zwiększyła zasięg oryginalnej mangi, z której została zaczerpnięta. Ma tylko jeden sezon i ogromną rzeszę fanów, którzy z niecierpliwością czekają na drugi sezon. Reżyser Sunghoo Park dobrze połączył historię chłopca o imieniu Yuji Itadori, który zostaje uczniem jujutsu pod okiem swojego mistrza Gojo. Obaj mają bardzo zabawne osobowości i są szokująco potężni pod względem mocy. Itadori przypadkowo pochłonął palec przeklętej postaci. W rezultacie, kończy z zaburzeniem podwójnej osobowości, która przełącza się między dobrem i złem w zależności od tolerancji Itadori. Jest to bardzo świeży serial, który wciągnie widza na wiele rund, podczas których bohaterowie będą starali się pokonać różne diabły.

8. Btoom

Anime Jak Nie Ma Gry Nie Ma Życia
Btoom

Btoom opowiada historię postaci o imieniu Ryota Sakamoto, kolejnego uzdolnionego gracza, takiego jak Shiro i Sora z gry „No Game No Life”. Podobnie jak oni, on również utknął w wirtualnym świecie swojej ulubionej gry przez jeden błąd i nie może się z niego wydostać bez pokonania wszystkich negatywnych elementów, które są przeciwko niemu.

9. Log Horizon

Log Horizon
Log Horizon

Log Horizon to bardzo popularne anime, które przyciągnęło uwagę wszystkich widzów i otrzymało dobre oceny od wszystkich krytyków. Satelight zaadaptował i wyemitował anime 5 października 2013 r. To przygodowe anime doczekało się dwóch sezonów. Gra zawiera ciężkie elementy fantasy i science-fiction, tworząc ekscytującą i porywającą grę o nazwie „ElderTale”. Ta gra wciągnęła wielu użytkowników. Pomaga ona użytkownikom przejść do innej rzeczywistości, gdzie istnieje wiele niebezpiecznych gier, Shiroes i jego przyjaciele są wśród tych lekkomyślnych użytkowników, którzy stawiają swoje najtwardsze fronty przed ich przeszkodami.

10. Gra Darwina

Anime Jak nie ma gry, nie ma życia
Gra Darwina

Wyreżyserowane przez Yoshinobu Tokumoto, wspieranego przez Shū Miyamę, anime zostało odtworzone na podstawie japońskiej serii mangi. Jest to również serial o zmianie rzeczywistości, podobny do No Game No Life. Akcja serialu toczy się wokół siedemnastoletniego licealisty o imieniu Kaname Sudō. Jego życiowy flow sprawił, że przyjaciel zaprosił go do aplikacji o nazwie ’Gra Darwina’. W grze toczy się ryzykowna walka między życiem a śmiercią, w której Kaname walczy o żywotność i dąży do położenia kresu ostatecznemu złu, pokonując wszystkie niebezpieczne przeszkody. Mam nadzieję, że jak najszybciej zapoznasz się z listą programów. Czekamy na wasze opinie na ich temat. Bądźcie na bieżąco z kolejnymi aktualizacjami.

Czytaj: Granblue Fantasy sezon 3 – data premiery – tutaj!

Jak oceniasz artykuł?