10 najlepszych postaci w grze Apex Legends!

Firmy Respawn Entertainment i Electronic Arts wydały Apex Legends, epicką strzelaninę dostępną dla graczy w modelu free-to-play. Gra została wydana w lutym 2019 roku na platformy MS Windows, PlayStation 4 i Xbox One oraz w marcu 2021 roku na konsolę Nintendo Switch. Potwierdzono również Apex Legends Mobile, mobilną wersję gry zoptymalizowaną pod kątem ekranów dotykowych, której pełna oficjalna premiera odbędzie się w 2022 roku na Androida i iOS, a także natywną formę gry na konsole Xbox Series X i Series S oraz PlayStation 5. Gra jest kompatybilna z wieloma platformami.

Gracze tworzą dwu- lub trzyosobowe drużyny jeszcze przed rozpoczęciem gry i wybierają spośród wstępnie zaprojektowanych bohaterów o unikalnych umiejętnościach, zwanych „Legendami”.” W tej grze wideo dostępne są dwa tryby. W „Battle Royale” na wyspę zjeżdża do 20 trzyosobowych drużyn lub 30 dwuosobowych duetów, które szukają broni i wyposażenia, próbując jednocześnie walczyć z innymi uczestnikami. Dostępny obszar gry na wyspie zmniejsza się wraz z czasem trwania gry, zmuszając zespół do kontynuowania podróży lub ryzykowania uwięzienia poza obszarem gry, co może być śmiertelnie niebezpieczne. Rundę wygrywa ostatnia drużyna. W „Arenach” uczestnicy są dzieleni na trzyosobowe drużyny i rywalizują w deathmatchu 3 na 3 w ciągu zaledwie kilku iteracji, aby wyłonić mistrza zawodów. Zawsze, gdy drużyna ma co najmniej trzy punkty i ma dwa punkty przewagi, zwycięża.

Gra Apex Legends rozgrywa się w tym samym świecie sci-fi, co seria Titanfall firmy Respawn Entertainment, a niektórzy bohaterowie z Titanfall powracają jako postacie drugoplanowe lub dostępne w grze Apex Legends. Prace nad grą rozpoczęły się pod koniec 2016 roku, ale projekt pozostał ściśle strzeżoną tajemnicą aż do premiery. Premiera gry w 2019 roku była nieoczekiwana, gdy spodziewano się, że Respawn Entertainment skupi się na trylogii sequeli serii Titanfall, poprzedniej dużej gry studia, aż do tego momentu. Krytykom spodobała się rozgrywka w Apex Legends, mechanizm awansu i integracja aspektów z wielu gatunków, a gra zebrała głównie fantastyczne recenzje. Niektórzy sądzili, że będzie to potencjalny rywal dla istniejących gier battle royale. Do końca pierwszego weekendu Apex Legends osiągnęło 25 milionów graczy, a do końca pierwszego miesiąca przekroczyło 50 milionów. Do kwietnia 2021 roku grało w nią około 100 milionów graczy, co czyni ją jedną z najpopularniejszych gier wideo wszech czasów pod względem liczby graczy.

Najlepsze postacie w grze Apex Legend

Na poniższej liście wybraliśmy kilka najwspanialszych postaci, a lista ta została stworzona całkowicie przypadkowo. Postacie z tej listy nie mają niczego konkretnego reprezentować; każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa i dlatego powinniśmy to zaakceptować. Istniało duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz w spisie kilka postaci, które lubisz lub nie lubisz. Zachęcamy do dzielenia się swoimi postaciami w komentarzach, ale naprawdę nie krytykuj kolekcji tylko dlatego, że coś Ci się w niej nie podoba.

W grze Apex Legends występuje szeroka gama postaci o różnych umiejętnościach i cechach. Jest też wiele możliwości dla zwolenników, którzy chcą wybrać najlepsze konkurencyjne wybory lub których kwestie głosowe nie mogą mieć dość. W tym miejscu pojawia się ta lista poziomów Apex Legends, która rzuca światło na najlepszych bohaterów w Battle Royale.

Szalona Maggie

Najlepsze postacie w Legendach Apexu
Szalona Maggie

Mad Maggie, Mad Maggie z Salvo, w końcu pojawił się w Legendach Apex na Sezon 12! Jej entuzjazm przy pierwszym spotkaniu z grami został nagrodzony. Nowa, świeża Legenda zazwyczaj nie jest jednym z najlepszych graczy w grze. Szalona Maggie, z drugiej strony, należy do nielicznych, którzy zostali obdarowani boomem!

Wszystkie jej moce sprawiają, że jest obecnie jedną z najbardziej niszczycielskich Legend w grze. Ire Warlorda, jej moc pasywna, nie ma możliwości ukrycia się. Maggie może ścigać wrogów i łapać ich, jeśli ktoś został już ranny lub zraniony. Ponadto, trzymając w ręku Shotgun, potrafi poruszać się szybciej niż ktokolwiek inny.

Jej taktyczna sprawność Wiertło zamieszek sprawia, że ukrycie się jest prawie niemożliwe Wiertło to można przyczepić do każdej bariery i użyć do zniszczenia każdego przeciwnika po drugiej stronie. Tarcza Kopuły Gibraltara jest w tym zestawieniu uwzględniona. Jak już wcześniej wspomniano, unikanie Szalonej Maggie jest dość trudne.

Ash

Najlepsze postacie w Apex Legends
Ash

W Sezonie 11, Ash została niedawno wprowadzona na rynek. Mimo że jest jedną z nowszych Legend, już teraz ma jedną z największych wartości. Jej ekwipunek jest inspirowany klasą Ronin Tytana z Titanfall 2, ale ma też coś z Wraitha i Wattsona, z domieszką Bloodhounda.

Arc Snare służy jako zmodyfikowana przez Wattsona sztuczka Caustic, a jej jednokierunkowa brama zapewnia ciekawe możliwości rotacji. Ash łączy w sobie to, co najlepsze w kilku Legendach. Jeśli ktoś gra jako Ash lub ma ją w drużynie, będzie czuł się pewniej, wiedząc, że jego drużyna ma duże szanse na zwycięstwo. Z drugiej strony, starcie z rywalem Ash może być dość niepokojące. Jedyne, co można wtedy zrobić, to uciec i ukryć się.

Mirage

Mirage
Mirage

Mirage doczekał się sporych zmian w Sezonie 7, a w połączeniu z wcześniejszymi ulepszeniami jest naprawdę silną postacią. Niestety, został zdegradowany do poziomu B z powodu umieszczenia większej liczby wielkich postaci na najwyższych poziomach.

Pathfinder

Pathfinder
Pathfinder

W ciągu pierwszych kilku miesięcy profesjonalnej gry w Legendy Apex Pathfinder był popularnym wyborem, ale późniejsze nerfy zmniejszyły jego przydatność. Niemniej jednak, jeśli poświęci się wystarczająco dużo czasu na zrozumienie, jak w pełni wykorzystać jego drobne sztuczki, jego mobilność może być bardzo przydatna. Pathfinder rzeczywiście dobrze sprawdza się w grze, w której mobilność jest ważniejsza niż kilka innych talentów.

Jego superumiejętność można również wykorzystać, by pomóc oddziałowi wyjść z opresji lub zaskoczyć inny oddział. Nigdy nie zapominaj o tym, jak ważne jest pojawienie się suwaka w odpowiednim momencie.

Ma ujmującą historię, piękną piosenkę i dziwny hitbox. Ale ponad wszystko uwielbiamy jego optymistyczne linie głosowe i słowa wsparcia dla drużyny.

Revenant

Revenant
Revenant

Revenant jest bez wątpienia najstraszniej wyglądającą Legendą w grze, ponieważ jego możliwości w końcu dorównały jego przerażającemu wyglądowi. W połączeniu z Poduszką do skakania Octane’a, jego końcowy talent Totem Śmierci może być całkiem przydatny, ale należy uważać na wrogie drużyny obozujące przy totemie, które czekają na atak, jeśli gracze zostali odrzuceni do tyłu w słabej pozycji.

Jego Cisza może być użyta do zniweczenia mocy przeciwnika, a także powoduje niezamierzony efekt przesłonięcia wzroku, podobny do błyskawicy. W Sezonie 9 natomiast otrzymał ogromny zastrzyk mocy, który umożliwił mu wznoszenie się na nieosiągalne wcześniej wysokości.

Umiejętność ta nie tylko nie przynosi korzyści, ale jest też denerwująca dla innych przeciwników, gdyż Revenant przemyka po ścianach jak koszmarny pająk. Co więcej, jego wznoszenie się jest niezwykle głośne, co ostrzega wszystkich okolicznych wrogów o istnieniu gracza, więc nie spodziewaj się ataku skradankowego.

Wattson

Wattson
Wattson

Szanse Wattson na wybór spadają, a jej utyskiwania są ostatnio rzadkie, przez co czuje się jak na marginesie. Główni bohaterowie Wattsona wkrótce otrzymają wzmocnienie, ponieważ ogrodzenia nie są już tak skuteczne jak kiedyś.

Walkiria

Walkiria
Valkyrie

Valkyrie jest najnowszą Legendą, która pojawiła się na stole, i już widziała wiele akcji, gdy poszczególne osoby próbują znaleźć dla niej miejsce w ogólnej meta. Valk to doskonały badacz, który specjalizuje się w wykrywaniu wrogów dzięki umiejętności biernej, która pozwala dostrzec przeciwników na polu bitwy, gdy leci w powietrzu. Walkiria musiałaby mieć linię wzroku do przeciwników, by ich wykryć, więc nie jest to tak silna umiejętność, jak inspekcje Bloodhounda, ale to przydatna umiejętność dla bohatera, który większość czasu spędza w przestworzach.

Odrzutowce VTOL Walkirii są niezbędne do omijania przeszkód i zdobywania przewagi moralnej, ale jej największą zaletą jest możliwość taktycznego rozmieszczania całych oddziałów według własnego uznania. Gdy wzbija się w przestworza, może być nieco siedzącym celem, ale jeśli ktoś zdoła się wzbić w powietrze, jej umiejętności rotacyjne są fantastyczne.

Z drugiej strony, jej Pocisk Burzowy jest nieco zbyt wolny, aby był przydatny, ponieważ woli wypłoszyć przeciwników z określonych miejsc niż całkowicie ich zniszczyć. Zaskakuje wrogów, ale w razie trafienia zadaje minimalne obrażenia.

Crypto

Najlepsze postacie w Apex Legends
Crypto

Crypto był jedną z naszych niżej ocenianych Legend, ale jego fanatyzm w Sezonie 12 sprawił, że awansował na tę pozycję. Crypto był bardzo przydatną Legendą, gdy po raz pierwszy pojawił się w grze. Nie można było uciec przed nim i jego dronami. Wygląda na to, że teraz znów jest to prawda.

Bangalore

Najlepsze postacie w grze Apex Legends
Bangalore

Pomimo tego, że istnieją lepsze alternatywy niż Bangalore, jej Wyrzutnia Mgły jest idealna do unikania silnych ataków wroga. Co więcej, jej Ultimate jest skuteczne, jeżeli można zgromadzić dużą liczbę celów na małej przestrzeni lub jeżeli gracz chce zostawić pewną lukę między nim a przeciwnikami, próbując wykonać unik.

Loba

Najlepsze postacie w Apex Legends
Loba

Choć dostrzeganie skarbów za murami i umiejętność korzystania ze sklepu na Czarnym Rynku pomoże graczom w zdobyciu pożądanego wyposażenia, to ta druga cecha może również pomóc w walce z przebiegłymi przeciwnikami. Loba zadebiutowała w esporcie podczas turnieju Apex Legends Global Series, gdzie okazała się niezwykle cenna dla oddziałów zajmujących się wymianą osłon lub przechowywaniem materiałów wybuchowych przed silnym natarciem.

Gdzie oglądać Apex Legends?

Legenda Apexu jest obecnie dostępna dla systemu Windows, PlayStation 4, Użytkownicy Xbox One, Nintendo Switch, Xbox Series X/S i PlayStation 5. Fani muszą jednak poczekać, aż gra zostanie wydana na Androida i iOS w 2022 roku. Zapisy na obie platformy już się rozpoczęły w ich oddzielnych sklepach z grami i na rynkach aplikacji.

Jak oceniasz artykuł?