11 seriali takich jak Archer, które musisz obejrzeć

Jak się masz?? Świetny, prawda? Wracam z kolejnym artykułem, w którym zamierzam polecić Wam 12 seriali, które nie ustępują Archerowi. Jeśli dobrze się bawiłeś oglądając Archera, to nie tracąc czasu zacznij czytać ten artykuł. Zacznijmy więc od tego!

1. Rick i Morty

Programy podobne do serialu Archer
Rick i Morty

Amerykański animowany sitcom science fiction dla dorosłych Rick i Morty, stworzony przez Dana Harmona i Justina Roilanda. Serial jest produkowany przez J. Michael Mendel i Kenny Micka. Rotten Tomatoes ocenia serial na 94%, podczas gdy IMDb ocenia serial na 9.2 z 10. Pod firmami producenckimi Williams Street, Justin Roiland’s Solo Vanity Card Productions!, Harmonious Claptrap, Rick i Morty, LLC., Starburns Industries, and Green Portal Productions serial miał swoją premierę 2 grudnia 2013 roku, a zakończył się 5 września 2021 roku, po ukończeniu 5 sezonów. Fabuła opowiada o przygodach rodziny Smithów, w której skład wchodzą członkowie rodziny Jerry i Beth, ojciec Beth, Rick Sanchez, oraz dzieci Summer i Morty.

Gatunek: science fiction, czarna komedia, sitcom animowany, przygodowy

Gdzie oglądać: Netflix

2. Sealab 2021

Sealab 2021
Sealab 2021

Amerykański animowany serial telewizyjny dla dorosłych Sealab 2021, stworzony przez Matta Thompsona i Adama Reeda. Producentami serialu są Adam Reed i Matt Thompson. Rotten Tomatoes ocenia serial na 86%, a IMDb na 7.8 z 10. Serial został wyprodukowany przez firmy Williams Street, Hanna-Barbera, 70/30 Productions i Radical Axis, a jego premiera odbyła się w 2000 roku 21 grudnia. Po czterech sezonach serial Sealab 2021 został zakończony 24 kwietnia 2005 roku. Fabuła Sealab 2021 opowiada o personelu i często ginącej kolonii wodnej, którzy nienawidzą się nawzajem.

Gatunki: Komiks science fiction, Satyra, Surrealistyczny humor, Parodia

Gdzie oglądać: Hulu

3. Bob’s Burgers

Programy podobne do Archer
Bob’s Burgers

Amerykański animowany telewizyjny serial sitcomowy Bob’s Burgers został stworzony przez Lorena Boucharda, a opracowany przez Lorena Boucharda i Jima Dauterive’a. Produkcją serialu zajął się Bernard Derriman. Rotten Tomatoes ocenia serial na 91%, a IMDb na 8.1 z 10. Serial Bob’s Burgers miał swoją oficjalną premierę 9 stycznia 2011 roku pod kierownictwem firm producenckich Wilo Productions, 20th Television (sezony 1-11), Buck & Millie Productions (sezony 2-10) oraz 20th Television Animation (sezony 12-), wraz z 12 sezonami serial trwa do dziś. Fabuła serialu śledzi losy rodziny Belcherów, która prowadzi restaurację z hamburgerami na Ocean Avenue. Rodzina Belcherów składa się z Boba i Lindy oraz ich dzieci: Tiny, Gene’a i Louise.

Gatunki: Animowany sitcom

Gdzie oglądać: Hulu Plus

4. Moonbeam City

Moonbeam City
Moonbeam City

Amerykański animowany serial telewizyjny dla dorosłych Moonbeam City, stworzony przez Scotta Gairdnera. Serial jest reżyserowany przez Marka Brooksa i Juno Lee. Moonbeam City został wyprodukowany przez Roba Lowe’a i Jamesa Merrilla. Serial otrzymał ocenę 29% od Rotten Tomatoes, podczas gdy IMDb ocenił serial na 7 z 10. Pod firmami produkcyjnymi Alphapanel Industries, Titmouse, Inc., Olive Bridge Entertainment i Solis Animation Premiera serialu odbyła się w 2015 roku 16 września. Po 10 odcinkach serial zakończył się 9 grudnia 2015 roku. Fabuła serialu śledzi losy idiotycznego detektywa o imieniu Dazzle Novak. Poświęca więcej czasu niż przestępca, którego próbuje schwytać.

Gatunki: Animacja dla dorosłych, Komedia, Science fiction, Tajemnica

Gdzie oglądać: Amazon Prime Video

CZYTAJ: Czy The Passage Season 2 Release Date zostanie anulowany??

5. Amerykański tata!

Seriale podobne do serialu Archer
American Dad!

Amerykański animowany sitcom dla dorosłych – serial telewizyjny American Dad!, stworzony przez Matta Weitzmana, Setha MacFarlane’a i Mike’a Barkera. Producentami serialu są Kara Vallow (2005-2020) i Diana Ritchey (2019-obecnie). IMDB oceniło serial na 7.3 z 10. W ramach firm producenckich Underdog Productions, 20th Television (sezony 1-18), 20th Television Animation (sezony 19-) oraz Fuzzy Door Productions, American Dad! miał swoją premierę 6 lutego 2005 roku, wraz z 19 sezonami trwa do dziś. Fabuła serialu American Dad! obraca się wokół niejakiego Stana Smitha, jego przygód i zwariowanej rodziny.

Gatunki: Animowany sitcom

Gdzie oglądać: Disney+ Hotstar

6. Chuck

Chuck
Chuck

Amerykański szpiegowsko-dramatyczno-komediowy serial telewizyjny Chuck, stworzony przez Chrisa Fedaka i Josha Schwartza. Producentami wykonawczymi serialu Chuck są Josh Schwartz, Phil Laudicina, Robert Duncan McNeill, Chris Fedak i McG. Rotten Tomatoes ocenił serial na 90%, podczas gdy IMDb ocenił serial na 8.2 z 10. Serial jest dystrybuowany przez Warner Bros. Dystrybucja telewizyjna i premiera 24 września 2007 roku, po 5 sezonach liczących 91 odcinków, serial zakończono 27 stycznia 2012 roku. Fabuła serialu Chuck obraca się wokół Chucka Bartowskiego, który otrzymuje e-mail pełen rządowych tajemnic.

Gatunki: Akcja-komedia, Dramat szpiegowski, Romans

Gdzie oglądać: Hulu

7. Castle

Castle
Castle

Amerykański komediodramat, tajemnica i kryminalny serial telewizyjny Castle, stworzony przez Andrew W. Marlowe. W serialu występują: Nathan Fillion, Susan Sullivan, Stana Katic, Molly Quinn i Ruben Santiago-Hudson. Producentami wykonawczymi są Andrew W. Marlowe, Laurie Zaks, David Grae, Rob Bowman, Armyan Bernstein, Terence Paul Winter, Barry Schindel, Terri Edda Miller, René Echevarria, Alexi Hawley, David Amann i Rob Hanning. Rotten Tomatoes ocenił serial na 82%, podczas gdy IMDb przyznał serialowi 8.2 z 10. W ramach firm produkcyjnych ABC Studios, Beacon Pictures, Milmar Pictures, Experimental Pictures i The Barry Schindel Company serial miał premierę 9 marca 2009 roku, po 8 sezonach, które składały się ze 173 odcinków, serial zakończono 16 maja 2016 roku. Fabuła serialu rozpoczyna się w momencie, gdy seryjni mordercy zaczynają zabijać ludzi, tak jak robi to pisarz Richard Castle w swojej książce.

Gatunki: Policyjny procedural, Tajemnica, Komediodramat, Kryminał

Gdzie oglądać: Netflix

8. Mentalista

Programy podobne do: Archer
Mentalista

Amerykański serial dramatyczny The Mentalist, stworzony przez Bruno Hellera. Producentami serialu są Charlie Goldstein (2008-10), Ken Woodruff (2010-14), Erika Green Swafford (2012-14), Alex Berger (2014-15), Simon Baker (2012-15), Michael Weiss (2012-14) i Matthew Carlisle (2010-15). IMDb ocenia serial na 8.1 z 10. Premiera serialu odbyła się dzięki firmom produkcyjnym Primrose Hill Productions i Warner Bros. Telewizja 23 września 2008 roku. Zakończył się 18 lutego 2015 roku, po 7 sezonach, które składały się z 151 odcinków. Serial opowiada o życiu niezależnego konsultanta Kalifornijskiego Biura Śledczego o imieniu Patrick Jane.

Gatunki: Tajemnica, Policyjny procedural, Kryminał, Akcja, Dramat, Thriller

Gdzie oglądać: Amazon Prime Video

9. Beavis i Butt-Head robią Amerykę

Programy podobne do Archer
Beavis i Butt-Head robią Amerykę

Amerykański animowany komediowy serial telewizyjny dla dorosłych, napisany przez Mike’a Judge’a i Joe Stillmana, natomiast Mike Judge wyreżyserował serial. Serial jest produkowany przez Abby Terkuhle. Serial jest adaptacją serialu animowanego MTV o tej samej nazwie. Rotten Tomatoes ocenił serial na 70%, a IMDb na 6.8 z 10. Beavis i Butt-Head Do America – premiera 20 grudnia 1996 roku. Fabuła serialu opowiada o Butt-Head i Beavisie, którzy dowiadują się, że ich telewizor zaginął.

Gatunki: animowany dla dorosłych i komedia

Gdzie oglądać: Paramount+

10. Family Guy

Family Guy
Family Guy

Amerykański animowany serial telewizyjny typu sitcom dla dorosłych, stworzony przez Setha MacFarlane’a i opracowany przez Davida Zuckermana i Setha MacFarlane’a. Producentami serialu są Shannon Smith, Steve Marmel (2011), Kara Vallow, Julius Sharpe i Sherry Gunther (1999-2003). Serial w rankingu IMDB z 8.1 z 10. Pod kierownictwem firm produkcyjnych Fuzzy Door Productions, 20th Television Animation (sezony 20-) i 20th Television (sezony 1-19) sezon miał swoją premierę 31 stycznia 1999 roku i trwał do chwili obecnej wraz z 20 sezonami, które składały się z 380 odcinków. Fabuła serialu Family Guy obraca się wokół pełnego przygód życia rodziny Griffinów.

Gatunki: Animowany sitcom

Gdzie oglądać: Disney+ Hotstar

11. Robot Chicken

Programy takie jak Archer
Robot Chicken

Robot Chicken, amerykański animowany serial telewizyjny dla dorosłych z gatunku komedii poklatkowej, został stworzony przez Setha Greena i Matthew Senreicha. Serial został zaadaptowany z ToyFare. Producentami serialu są Alex Bulkley (2005-2012), Whitney Loveall (2019-2020), Corey Campodonico (2005-2012) i Laura Pepper (2021-obecnie). IMDb dał 7.7 na 10 dla serialu. Robot Chicken miał swoją premierę 20 lutego 2005 roku, pod firmami producenckimi ShadowMachine Films (S1-5), Sony Pictures Digital (S1-5), Stoop!d Monkey, Sony Pictures Television (S6-10), Stoopid Buddy Stoodios (S6-obecnie) i Williams Street. Serial wciąż jest emitowany, wraz z 11 sezonami, które składają się z 212 odcinków (i 11 specjalnych).

Gatunek: Komedia skeczowa

Gdzie oglądać: Hulu

Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawiliście, czytając ten artykuł. Jeśli podobało Ci się oglądanie serii Archer, to zdecydowanie powinieneś iść dalej z wszystkich serii wymienionych powyżej. Dodaj wszystkie seriale do swojej listy obserwowanych lub oglądaj je od razu. Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu do końca, do następnego artykułu pozostajemy związani z Site.

Miłego dnia, ludzie!

Jak oceniasz artykuł?