12 Anime podobne do Violet Evergarden, które musisz obejrzeć

Violet Evergarden jako pierwsza wygrała i zdobyła nagrodę w swojej kategorii na Kyoto Animation Awards, więc wzbudziła zainteresowanie widzów. Jurorzy byli rzekomo tak poruszeni tą historią, że doświadczyli tsunami emocjonalnych lawin, jakich nigdy wcześniej nie doświadczyli. Historia została znakomicie napisana.

W filmie zarysowano fabułę, w której Violet, była dziecięca żołnierka, mierzy się ze swoimi zbrodniami wojennymi, ucząc się jednocześnie wczuwać w osobiste historie innych, przedstawiając najdrobniejsze szczegóły otoczenia. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji fantastycznych anime, które rozgrywają się zarówno w rzeczywistości, jak i w świecie fantazji, ale są podobne do Violet Evergarden.

Twoje imię (Kimi no Na wa)

Anime takie jak Violet Evergarden
Twoje imię

Fabuła tego anime obraca się wokół miłości i cudów, a jego bohaterami są dwaj licealiści o imionach Mitsuha i Taki. Rodzina Mitsuhy mieszka w małej górskiej wiosce i prowadzi lokalną świątynię, ale dziewczyna tęskni za życiem w wielkim mieście.

Taki uczęszcza do szkoły w centrum Tokio i chce zostać architektem. Pewnej nocy oboje mają sen, że żyją życiem drugiej osoby i pomimo tego, że nigdy się nie spotkali, zaczynają się nawzajem szukać, radząc sobie z wyzwaniami otoczenia, takimi jak szkoła i życie osobiste, ale przede wszystkim z własnym problemem: żadne z nich nie jest namiętne w stosunku do drugiego, ale stopniowo zaczynają się nim interesować.

W dniach zamiany ciał zostawiają sobie nawzajem wiadomości i starają się pozytywnie ingerować w życie drugiej osoby. Widzowie zostają wciągnięci w wir wydarzeń, gdy dramatyczny zwrot akcji uniemożliwia im osobiste spotkanie. Do tego dochodzi jeszcze poczucie zagrożenia, beznadziei i mroku, które bezlitośnie wkrada się między bohaterów.

Największą zaletą filmu jest jego autentyczny urok, mistyczne śledztwo, troska o bohaterów i ich duchowy rozwój.

Cichy głos (Koe no Katachi)

Anime podobne do Violet Evergarden
Cichy głos

Obie te historie mają poważny wydźwięk. Jest to serial, który warto obejrzeć, jeśli szukasz czegoś szczerego i trochę smutnego. Każde anime jest dziełem Kyoto Animation Studio, które jest znane ze wspaniałych historii, głębokich postaci i niesamowitej animacji.

Ishida Shouya jest nieuleczalnym rozrabiaką i prawdziwym przywódcą w szkole, do której przybywa nowa uczennica, głuchoniema dziewczynka Nishimiya Shouko. Nasz bohater od początku nie jest lubiany przez dziewczynę, która próbuje porozumiewać się za pomocą swojego notatnika, co dodatkowo potęguje fakt, że niepełnosprawność Shouko stanowi znaczne obciążenie dla całej klasy.

Wkrótce znęcanie się nad Shouko i poniżanie jej staje się coraz częstsze, a siłą napędową jest oczywiście Ishida, który do czasu, gdy poczuje, jak to jest być wykluczonym we własnej skórze. Ishida izoluje się od świata zewnętrznego, ponieważ tylko w ten sposób będzie w stanie ukończyć szkołę. Po latach w jego przeszłości wciąż pozostaje ciemna plama, o której nie potrafi zapomnieć.

Milczący głos to coś więcej niż tylko świetnie skonstruowany dramat; to także dzieło, które trafia głęboko do serca. Nie tylko z powodu głównego wątku, ale także z powodu licznych historii pobocznych, które porusza.

Oblubienica starożytnego maga

Narzeczona starożytnego maga
Oblubienica Starożytnego Maga

Poruszająca opowieść o przebaczeniu i zapomnieniu o przeszłości.

Hatori Chise była gotowa zrezygnować ze wszystkiego, ponieważ nigdy nie czuła się wolna, więc zdecydowała, że będzie szczęśliwsza jako niewolnica, gdzie inni będą decydować o jej losie. Ona jest teraz zdeterminowana, by podpisać kontrakt, który pozwoli sprzedać ją temu, kto da najwyższą cenę, ponieważ nie przejmuje się tym, co stanie się z nią w przyszłości.

Elias Ainsworth również pojawia się na aukcji i oferuje śmieszną sumę w zamian za dziewczynę, więc nie ma wątpliwości, że będzie w stanie zabrać ją do domu. Ma jednak inne plany wobec Chise; nie chce jej zatrzymać jako niewolnicy, lecz wychować na swoją uczennicę.

W tym anime, podobnie jak w Violet Evergarden, występuje silna główna bohaterka, która z zagubionej dziewczynki staje się silną kobietą. Aspekt romantyczny jest obecny w obu przypadkach, podobnie jak trudne scenariusze, które są bliskie rzeczywistości, mimo że rozgrywają się w świecie fantazji.

Twoje kłamstwo w kwietniu

Twoje kłamstwo w kwietniu
Twoje kłamstwo w kwietniu

Your Lie in April, podobnie jak Violet Evergarden, to chwytająca za serce i bardzo smutna historia anime, którą warto obejrzeć lub obejrzeć w całości. Jest to opowieść o porzuceniu wszystkiego w imię wiecznej miłości i akceptacji.

Po śmierci matki młody pianista nie słyszy dźwięku fortepianu. Ale wszystko się zmienia, gdy spotyka miłość swojego życia, skrzypaczkę. Zaczynają razem występować, aż do momentu, gdy seria niefortunnych zdarzeń kończy się tragicznie.

Kosei Arima, podobnie jak Violet, główna bohaterka tego anime, jest dzieckiem pozbawionym miłości rodzicielskiej, które uczy się, jak żyć po poważnej zmianie. I obie sprawią, że będziesz szlochać na podłodze, co jest wystarczającym powodem, by nie przegapić tej książki.

Plastikowe wspomnienia

Plastikowe wspomnienia
Plastikowe wspomnienia

Plastic Memories to opowieść o zakazanej miłości między człowiekiem a androidem (Giftia): Tsukasa Mizugaki, ludzki chłopiec, zakochuje się w Isli, Giftii. Głównym problemem jest to, że zadaniem Tsukasy jest wymazanie pamięci Isli po tym, jak przeżyła dziewięć lat i cztery miesiące.

To jedna z najbardziej przejmujących serii anime, opowiadająca o zakazanym związku i miłości, która rozwija się z czasem. Dlatego też, jeśli lubisz miłość, romans i czyste emocje, to powinno znaleźć się na każdej poważnej liście anime do obejrzenia.

Tegami Bachi: Letter Bee

Tegami Bachi: List Pszczoły
Tegami Bachi: Letter Bee

Pszczółki dostarczają listy do mieszkańców Amberground, krainy wiecznego zmierzchu. Jednak w przeciwieństwie do innych służb pocztowych, muszą zmagać się z gigantycznymi insektami zwanymi Gaichuu, które sprawiają, że podróżowanie staje się koszmarem.

Lag Seeing, chłopiec, który w tajemniczych okolicznościach stracił matkę, przystępuje do egzaminu Letter Bee, aby dowiedzieć się, co się stało i połączyć się z Gauche, przyjacielem z dzieciństwa, który go uratował. W obu anime łączy je idea, że listy są niezwykle ważne i mają dużą wartość emocjonalną dla tych, którzy je piszą, dostarczają i otrzymują.

Emma – romans wiktoriański

Emma - romans wiktoriański
Emma – romans wiktoriański

Kobieta o imieniu Emma pracuje jako pokojówka u emerytowanej guwernantki pod koniec XIX wieku, kiedy w społeczeństwie dominują klasy społeczne. Mężczyzna o imieniu William odwiedza guwernantkę i zakochuje się w młodej Emmie. W czasach, gdy miłość między różnymi klasami społecznymi jest bardzo uprzedzona, Emma i William muszą pokonać przeszkody, aby być razem.

W każdym anime występuje relacja pan-sługa, z której główny bohater próbuje wyrosnąć, a także wspaniałe historie miłosne. Niesamowite szczegóły kostiumów będą prawdopodobnie głównym podobieństwem między Emmą a Violet Evergarden. Obydwie utrzymane są w estetyce wiktoriańsko-edwardiańskiej.

Gosick

Gosick
Gosick

Kazuya trafia do prestiżowej akademii na początku XX wieku w ramach programu wymiany między Japonią a małym europejskim krajem o nazwie Sauber. Pewnego dnia Kazuya, wędrując po bibliotece, trafia do ogrodu botanicznego, gdzie spotyka Victorique, małą blondwłosą dziewczynkę o złożonej wyobraźni, która pozwala jej rozwiązywać nawet najtrudniejsze i najbardziej niebezpieczne zagadki.

Zaczynają podejmować się różnych tajemniczych spraw, które rozwiązują dzięki swoim specjalistycznym umiejętnościom. Każde anime ma taką samą europejską estetykę i klimat, a akcja obu rozgrywa się podczas wojny. Oba mają świetną fabułę i wspaniałą sztukę, a obie bohaterki muszą radzić sobie z własnymi emocjami.

Parada Śmierci

Parada Śmierci
Parada śmierci

Co się dzieje po śmierci? Czy to raj, czy piekło? Tak naprawdę jedyną rzeczą, która stoi między reinkarnacją a niekończącą się otchłanią, jest bar. W świecie Quindecim życie jest oceniane przez arbitra o imieniu Decim, który wydaje się być barmanem, ale w rzeczywistości wyzywa ludzi do gier, aby określić, czy są godni dalszego życia, czy też zginą.

Oszałamiające szczegóły i sceny, które z pewnością zapewnią ci rozrywkę. Poza walorami wizualnymi Decim i Violet mają ze sobą wiele wspólnego, ponieważ oboje są bardzo profesjonalni we wszystkim, co robią, i starają się odpowiednio wczuwać w sytuację ludzi. To anime koncentruje się bardziej na horrorze i fantasy, ale na pewno spełni twoje oczekiwania.

Kyoukai no Kanata (Beyond the Boundary)

Anime podobne do Violet Evergarden
Kyoukai no Kanata

Mirai Kuriyama jest jedyną ocalałą z klanu, która potrafi zamienić swoją krew w broń w świecie, w którym istnieją nadprzyrodzone istoty, na które polują Duchowi Wojownicy. Jej zadaniem jest wytropienie i wyeliminowanie tych istot, o których mówi się, że powstają na skutek negatywnych ludzkich emocji. Pewnego dnia, pogrążona w rozmyślaniach na dachu szkoły, wpada na Akihito, jednego z kolegów z klasy, który jest rzadką rasą półkrwi i którego nie może przestać dźgać w klatkę piersiową.

Gdy dowiaduje się, że jest on nieśmiertelny, pomaga jej nabrać pewności siebie i obalić złe istoty. To nadprzyrodzona opowieść o wycinku życia z pięknymi scenami emocjonalnymi i scenami akcji. Doskonała animacja w stylu Violet Evergarden.

Hyouka

Anime podobne do Violet Evergarden
Hyouka

Houtarou Oreki jest uczniem szkoły średniej, który woli oszczędzać energię i nie lubi wykonywać dużo pracy. Po tym, jak jego siostra przekonuje go do wstąpienia do Klubu Literackiego, poznaje Chitandę, wiecznie ciekawską dziewczynę, która uwielbia kwestionować jego spokojne życie, by zaspokoić swoją ciekawość. Grupa, wraz z Satoshim i Ibarą, bada różne sprawy, od samozamykających się drzwi w klasie po mroczną historię klubu, do którego należą.

Kolejne wspaniałe dzieło Kyoto Animation, tym razem z fantastyczną atmosferą i atrakcyjną animacją. Płynne ruchy i wysoka jakość każdej sceny w tym szkolnym dramacie tajemnicy są naprawdę niezwykłe.

Shuumatsu Nani Shitemasu ka? Isogashii desu ka? Sukutte Moratte Ii desu ka?

Anime takie jak Violet Evergarden
Shuumatsu Nani Shitemasu ka? Isogashii desu ka? Sukutte Moratte Ii desu ka?

To długi tytuł, który w tłumaczeniu może brzmieć WorldEnd: Co robić, gdy nadchodzi koniec świata?? Czy jesteś zajęty?? Czy przyjdziesz nam z pomocą?? Willem Kumesh jest byłym wojownikiem, który walczył z potężnymi bestiami stanowiącymi zagrożenie dla ludzkości. Budzi się 500 lat później, kiedy ludzkość wyginęła, a gatunki, które przetrwały, opuściły ziemię, by żyć na pływającej wyspie zwanej Regal Ele.

W końcu spotyka grupę młodych dziewcząt, które wydają się być jedynymi Leprechaunami zdolnymi do walki z niebezpiecznymi bestiami. Fabuły są bardzo różne, ale obie rozgrywają się w środowisku wojskowym i wojennym, gdzie ludzi traktuje się bardziej jak broń niż prawdziwych ludzi. Bardzo emocjonalna i dramatyczna fabuła, która bez wątpienia sprawi, że będziesz płakać jak dziecko. Obie historie, powtarzam, sprawią, że będziesz dużo płakać.

Te interesujące programy anime można oglądać na stronie Crunchyroll.

Jak oceniasz artykuł?