12 najbardziej znienawidzonych postaci z Naruto, które powinieneś znać!

Naruto jest popularną i lubianą serią anime. Wielu z nas z sentymentem wspomina, jak w pośpiechu podchodziło do telewizora i włączało go, by nie przegapić ani sekundy programu. Z kolei ci z nas, którzy dorastali oglądając serial, jako dorośli coraz bardziej uświadamiali sobie, jak bardzo bohaterowie, których wcześniej uwielbialiśmy i podziwialiśmy, byli w rzeczywistości wielkimi palantami. Na tej liście omówimy kilka z tych postaci, a także kilka innych, którymi zawsze gardziliśmy (nie bez powodu). Oto postacie z Naruto, które są najbardziej pogardzane, od irytujących po jadowite.

Kabuto Yakushi

Najbardziej znienawidzona postać Naruto
Kabuto Yakushi

Przez krótki czas Kabuto Yakushi był fascynującym złoczyńcą. Był młodym i ambitnym towarzyszem Orochimaru, który zdawał się być mu bardziej oddany niż ktokolwiek inny. Kabuto często twierdził, że chce stać się doskonałym ninja za pomocą wszelkich niezbędnych środków w służbie Orochimaru, a nawet angażował się w liczne straszne eksperymenty w jego imieniu. Był blisko, ale nie z żadnych przekonujących powodów. W końcu stał się największym fanboyem Orochimaru. Można twierdzić, że zastąpił Orochimaru, ale ten argument nie ma racji bytu, ponieważ Orochimaru nigdy nie umarł i może być praktycznie wieczny, przez co Kabuto czuje się trochę bezcelowo.

Tenten

Najbardziej znienawidzona postać z Naruto
Tenten

Delikatnie mówiąc, Tenten była jedną z licznych i niezapomnianych postaci, które istniały tylko po to, by istnieć. Mimo że uważała się za potężnego shinobi, została z łatwością pokonana przez Temari. Pomimo tego, że Fuinjutsu jest jej specjalnością, nie jest w stanie zdać egzaminów na Chunina. Podczas gdy wiele postaci w Naruto rośnie i rozwija się, Tenten przez cały czas pozostaje postacią jednowymiarową. Najgorszym aspektem jest to, jak okropnie jej postać jest napisana, jakby została wrzucona przez scenarzystów po fakcie. Na przykład, jej zdolności mogły z łatwością powstrzymać Madarę przed użyciem skarbów, ale jak w przypadku wszystkich jej konfrontacji (lub ich braku), jej zdolności nigdy nie zostały w pełni wykorzystane.

Konohamaru

Najbardziej znienawidzona postać Naruto
Konohamaru

Na początku Naruto, Konohamaru była nieco ujmująca, choć irytująca. Był typowym małym, nadętym dzieckiem, które podziwiało Naruto Uzumaki i chciało być takie jak on. W tym świecie błyskawic i przywoływania ogromnych bestii często był w niebezpieczeństwie i czuł się trochę „bezużyteczny”.” Jednak Konohamaru pozbył się części swojej nienawiści. Nauczył się techniki Rasengan od Naruto jako dziecko i wyrósł na lidera drużyny Joninów w Boruto. Wielu ludzi jednak nadal kojarzy go z rolą obleśnego dzieciaka.

Karin

Najbardziej znienawidzona postać Naruto
Karin

Karin była członkiem oddziału Sasuke Taka, którym dowodził złoczyńca. Przechwalała się, że jest potomkinią znakomitej linii krwi Uzumaki, do której należała matka Naruto. Jednak jej postać została przedstawiona jako tradycyjna (negatywnie) szalona kobieta, która miała obsesję na punkcie mężczyzny i posunęłaby się dla niego do wszystkiego. Szczególnie ironiczne było traktowanie jej przez Sasuke, który zostawił ją na pastwę losu. Pomimo wszystkiego, przez co przeszła, Karin chciała pozostać w trującym związku z toksycznym mężczyzną. Jej jedyną funkcją w anime, podobnie jak innych postaci kobiecych, było zakochanie się po uszy w jednej z postaci męskich, jakby po to, by zaimponować im tym, jak bardzo jest „cool” w umysłach i myślach widzów/widzów.

Shizune

Najbardziej znienawidzona postać Naruto
Shizune

Obecność tak wielu kobiet na tej liście nie jest zaskoczeniem. W końcu Kishimoto był znany z tworzenia okropnych postaci kobiecych w swoich poprzednich dziełach. Shizune była ostatecznie po prostu kolejną bezużyteczną postacią kobiecą w Naruto, mimo że była siostrzenicą Dana Kato i prawą ręką Tsunade, i mimo że była pod opieką Tsunade dłużej niż Sakura. Co gorsza, jej zdolności były nierówno rozłożone. Sakurze udaje się odblokować technikę Siły Stu Pieczęci, ale Shizune strasznie zawodzi, ponieważ jej główną rolą w serii jest bycie osobistą sekretarką Tsunade.

Rasa

Rasa
Rasa

Rasa, spójrzmy prawdzie w oczy, był kiepskim mężem, ojcem i istotą ludzką. Eksperymentował na swojej ciężarnej żonie i nienarodzonym dziecku (pamiętasz, jak uwięził bestię w swoim dziecku??). W rezultacie jego żona zmarła, a ich dziecko okazało się być niezwykle potężnym osobnikiem, niezdolnym do kontrolowania własnych zdolności. Co gorsza, nie chciał się uporać z problemem, który sam stworzył (jego syn-potwór), więc wysłał zabójców, by się nim „zajęli”.” Nie spodziewaj się wzmianki o nim na najbliższym spotkaniu z okazji Dnia Ojca.

Hinata Hyuga

Hinata Hyuga
Hinata Hyuga

Nie jest niespodzianką, że obecnie jest tu więcej kobiet niż mężczyzn. Hinata nie odegrała żadnej roli w serialu, poza brakiem rozwoju jej postaci i ograniczonym czasem ekranowym. Z wyjątkiem tego, że jest szaleńczo i nieodwracalnie zakochana w Naruto, który stał się centralnym punktem jej wszechświata. Mimo że seria ma ponad 500 odcinków, nadal nie mamy pojęcia, kim są jej przyjaciele, jakie są jej cele życiowe ani jak (jeśli w ogóle) wygląda jej życie poza Naruto, ponieważ do samego końca pozostaje błogo nieświadoma swoich emocji.

Ino Yamanaka

Najbardziej znienawidzona postać Naruto
Ino Yamanaka

Jako druga postać z serii Sakura, Ino jest ogólnie pogardzana. Była powierzchowna, niemiła i o wiele bardziej irytująca niż Sakura w części pierwszej. Miała też obsesję na punkcie Sasuke, co spowodowało rozdźwięk między nią a Sakurą. Poza kilkoma odważnymi momentami, nigdy nie zostało to w pełni rozwiązane. Ino, podobnie jak wiele innych postaci, stała się mniej „irytująca” przez to, że była rzadziej pokazywana. Nie zmieniła się zbytnio pod względem rozwoju i rozwiązania, poza tym, że nie jest już tak obrzydliwa. W Boruto okazała się jednak doskonałą matką, a ona i Sai tworzą uroczą parę.

Kaguya Otsutsuki

Najbardziej znienawidzona postać Naruto
Kaguya Otsutsuki

Ostatni szef Naruto okazał się być kobietą! Kto mógł przewidzieć, że?! Można się zastanawiać, czy Kishimoto w końcu zmienił zdanie i zrozumiał, że kobiety również mogą być postaciami, które są czymś więcej niż tylko swoją płcią. Niestety, te aspiracje zostały szybko rozwiane, gdy fani zobaczyli, że nie tylko ten wielki zły charakter został ujawniony w ostatnim możliwym momencie (bez żadnych zapowiedzi), ale również jego historia była tak niedorzeczna, że nawet zagorzali fani nie potrafili wyjaśnić jego obecności. To dużo powiedziane, biorąc pod uwagę, że jest to strona poświęcona anime o ninja, którzy potrafią zmieniać się w ogromne żaby.

Boruto Uzumaki

Boruto Uzumaki
Boruto Uzumaki

Boruto Uzumaki, co jest ironicznym zwrotem akcji, jest najbardziej znienawidzoną postacią w swoim własnym anime. Pod wieloma względami jest podobny do swojego ojca, ale jest też tak zbuntowany, że nie ma prawdziwego przywiązania do swojej społeczności czy rodziny. Sugerowano, że w przyszłości będzie robił straszne rzeczy, które skończą się katastrofą, i wygląda na to, że fani nie pogodzili się z nowym Naruto, ale pogorszyli sprawę.

Sasuke Uchiha

Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha

Problem nie leży w Sasuke, ale w jego gorliwych wyznawcach. Ludzie mogą kochać postacie, które są złożone lub zasadniczo złe. Ale używając uzasadnień typu „On jest po prostu niezrozumianą postacią!”usprawiedliwianie haniebnego postępowania takiej postaci nie ma sensu. Sasuke był nie tylko arogancką (bez wyraźnego powodu) postacią, ale również jego motywacje były niespójne, zmienne i zależne od wygody fabuły. Żadna ilość ślepego oddania dla niego nie zrekompensuje faktu, że był on odpowiedzialny za unicestwienie całej swojej wioski, jak również za wiele innych potworności.

Sakura Haruno

Sakura Haruno
Sakura Haruno

Sakura jest znana z bycia słabą, powierzchowną i całkowicie oddaną Sasuke (który nie mógł się przejmować tym, czy ona żyje czy nie). Zrywa z Ino z powodu Sasuke (co czyni z niej złą przyjaciółkę), a w krytycznych walkach, takich jak te z Kaguyą i Obito, jest praktycznie bezwartościowa. Jej wrogość do Naruto trwa, bo po prostu musi, choć na jej obronę powiem, że Sasuke zrobił o wiele gorsze rzeczy. Mimo to ma mniej fanów, którzy bronią jej jako postaci, niż Sasuke, który jest prawdziwym potworem ludobójcą.

Orochimaru

Orochimaru
Orochimaru

Orochimaru jest jedną z bardziej uzasadnionych pozycji na tej liście, ponieważ jest zasłużenie znienawidzony za swoje straszne czyny, takie jak mordowanie sierot, aby stać się nieśmiertelnym. Właściwsze byłoby jednak pogardzanie nim za to, że został całkowicie oczyszczony z zarzutów dotyczących jego okropnych czynów. Wszystko to z powodu ideologii Naruto „wybaczania swoim przeciwnikom”, która obejmuje również morderstwa noworodków. Jest wybaczanie innym ich moralnych błędów i pomyłek, a jest też ignorowanie faktu, że zamordowano grupę niemowląt.

Danzo Shimura

Najbardziej znienawidzona postać Naruto
Danzo Shimura

Na stronie Naruto, Wiele osób spodziewało się, że Sakura będzie tu najlepszym kandydatem, ale już spotkała się z dużą dozą nienawiści (i to nieproporcjonalnie dużą). Istnieją postacie, które wyrządziły dziesięć razy więcej szkód niż ona, a mimo to otrzymują tylko jedną dziesiątą gniewu. Jedną z takich postaci jest Danzo. Wśród wielu haniebnych czynów, których się dopuścił, znalazł się rozkaz stworzenia przez Fundację armii nieskazitelnych żołnierzy, rozkaz masakry Uchihów i poparcie dla zniszczenia Konohy. Zasługuje na to, by znaleźć się na szczycie tej listy za swoje okrucieństwo i bezduszność.

Jak oceniasz artykuł?