12 najlepszych magicznych anime, których nie powinieneś przegapić

Konichiwa! Kompaowa! Ohayo gozaimasu! Anime zawsze mnie ekscytuje. Nawet wtedy, gdy o nim dyskutuję lub w tym przypadku piszę. Co z tobą?? Czy jesteś podekscytowany i podekscytowana, a kiedy wspominasz, ogarnia cię uczucie nostalgii?? Jestem pewna, że tak!!!

Porozmawiajmy teraz o tym, dlaczego tu jesteś. Magiczny gatunek zawsze mnie denerwuje. Deja Vu! Cóż, nie ma żadnego!!! Żartował, ale chciał brzmieć jak magik. Czy ja brzmię jak jeden z nich?? Jasne, że nie, nie jestem prawdziwym magiem.e., dlaczego. Wracając, podzielę się z wami 12 najlepszymi anime opartymi na gatunku magii.

Are You Ready?

Zaczynajmy więc!

1. Meiji Tokyo Renka

Najlepsze anime o magii
Meiji Tokyo Renka

Zawsze, gdy pojawia się ten temat, z nostalgią myślę o tej historii. Z oceną 7 z My Anime List (MAL) i 8.3 z IMDb, anime ma w sumie 12 odcinków. Czas trwania każdego odcinka to 23 min. Przejdźmy teraz do fabuły.

Licealistka w noc karmazynowego księżyca spotyka magika Charliego, który teleportuje ją nagle do okresu Meiji. Mei nagle staje twarzą w twarz z mężczyznami, którzy są prawdziwymi postaciami historycznymi, jak się dowiaduje. Mei ma specjalną moc – potrafi widzieć duchy. Teraz, gdy jej moc jest powoli odkrywana przez wszystkich mężczyzn z jej otoczenia, zostaje poproszona o pomoc. Anime śledzi ich przygody i jej związek z każdym z nich. Mei zajmuje szczególne miejsce w każdym z nich, a oni stopniowo zakochują się w niej w szczególny sposób. Ale jest szczególnie blisko z Mori Ougai. Oboje zakochują się w sobie w odpowiednim czasie. Ale z upływem czasu Charlie mówi jej, że wróci do swojego okresu.

Mei, introwertyczka, która stopniowo zaczęła czuć się ciepło i domowo w dynastii Joseon, czy będzie w stanie wrócić do domu, zostawiając ich?

Czy zostanie z tyłu?? Obejrzyj to słodkie, romantyczne anime z odwróconym haremem, które poruszy twoje serce swoją delikatną fabułą i słodkim romansem.

Jeśli nie wiedziałeś, co to jest odwrócony harem. Pozwól, że powiem ci w skrócie. Odwrócony harem to gatunek, w którym wielu mężczyzn lub męskich bohaterów zakochuje się w tej samej dziewczynie lub głównej bohaterce. Interesujące, prawda?!

Rozpocznij oglądanie tego anime na Gogoanime, Crunchyroll, lub Kissanime.

2. Akatsuki no Yona

Najlepsze magiczne anime
Akatsuki no Yona

Jestem pewien, że nawet jeśli nie oglądałeś Yona of the Dawn, musiałeś przynajmniej słyszeć tę nazwę. Anime cieszy się ogromną popularnością, a jego ocena wynosi 8.03 z MAL i 8.1 z IMDb. Anime składa się z 24 odcinków, a czas trwania każdego z nich to 24 minuty. Koniecznie obejrzyj, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Przy okazji, jeśli lubisz romans i odwrócony harem, to anime jest kolejnym na tej liście.

Yona jest księżniczką, która wiedzie beztroskie i pełne życia życie w pałacu swojego ojca, rozpieszczana przez wszystkich. Jest zakochana po uszy w księciu Su- Won, z którym marzy o ślubie. Ale jej marzenia i luksusowe życie kończą się wraz z zabójstwem ojca przez nikogo innego jak jej księcia z bajki.

Ona i Hak uciekają z pałacu. Ubóstwo, wyzwania, sytuacje zagrożenia życia i śmierci oraz surowa rzeczywistość zmieniają jej nastawienie do życia i postanawia pomścić śmierć ojca, nawet jeśli będzie musiała znienawidzić Su-Won.

Teraz, z tajemniczą legendą i Hakiem u boku. Musi wykorzystać siebie i wizę-vi, by zebrać pięciu innych mężczyzn, z których każdy ma szczególną moc, i odzyskać swoje królestwo.

Śledź Yonę i jej podróż w poszukiwaniu siebie i mężczyzn, o których wiadomo tylko tyle, że są postaciami z legend.

Anime jest dostępne na stronie Netflix, Funimation, i Crunchyroll.

3. Bishoujo Senshi Sailor Moon

Najlepsze magiczne anime
Bishoujo Senshi Sailor Moon

Znane również pod nazwą Sailor Moon, anime trwa 24 minuty, a całkowita liczba odcinków wynosi 46. To anime otrzymało ocenę 7.70 z MAL i 7.6 z IMDb. Anime jest dostępne przez 4 sezony.

Ten magiczny gatunek anime śledzi życie młodej dziewczyny, która powoli dowiaduje się, że jest legendarną wojowniczką, Sailor Moon. Teraz, gdy dowiaduje się o swoim przeznaczeniu, wraz z innymi Sailor Scouts musi połączyć siły, by chronić Ziemię i jej galaktyki.

Każdy sezon jest ciekawszy od poprzedniego. Nie przegap tego pięknego anime. To anime zadebiutowało w 1993 roku. Jak widać, jest to dość stare anime i grafika może nie przykuwać uwagi tak jak anime z lat 20. Ale to jest warte twojego czasu.

To anime jest dostępne na stronie; Hulu i Netflix.

4. Mahoutsukai no Yome

Najlepsze magiczne anime
Mahoutsukai no Yome

The Ancient Magus Bride zadebiutowało w 2018 roku, a czas trwania wynosi 24 minuty. Anime składa się z 24 odcinków. The Magician’s Bride otrzymuje ocenę 8.07 przez MAL i 7.8 według IMDb.

Hatori to 15-letnie dziecko, które zostaje sprzedane na aukcji za 5 milionów funtów. Zostaje kupiona przez zamaskowanego dżentelmena jako niewolnica. Mając za sobą mroczną i upokarzającą przeszłość, była gotowa zostać niewolnicą, jeśli tylko miałoby to przynieść jej wartość. Po tym, jak została kupiona, jest prowadzona ścieżką do swojego kupca, gdzie czuje, że ludzie wokół niej plotkują.

Z łańcuchami zostaje zaprowadzona do gabinetu, gdzie odkrywa, że jej nabywcą jest mag. On prowadzi ją do miejsca, które jest magiczne i czarujące. Teraz teleportujemy się do krainy traw z wróżkami, domkami, ptakami i zwierzętami. Prześledź piękną historię Chisy i Eliasa jako rzekomych mężów i żon. Choć na początku się wahała, powoli zaczęła go lubić i oboje powoli zakochują się w sobie.

Ta historia jest bardzo słodka i czarująca, sprawi, że się uśmiechniesz, a może nawet zmoczysz oczy.

Przeglądaj i zaloguj się Crunchyroll, 4anime, lub Netflix aby obejrzeć anime online.

5. Magic-Kyun! Renesans

Najlepsze magiczne anime
Magic-Kyun! Renesans

Jest to kolejny romans z gatunku odwróconego haremu, który sprawi, że twoje serce zabije z wrażenia dzięki tandetnemu, ale słodkiemu romansowi. Anime trwa 23 minuty i składa się z 13 odcinków. To anime otrzymało ocenę 7.02 z MAL i 7.3 z IMDb. Oglądaj to anime na Gogoanime i Crunchyroll.

Anime śledzi losy uczniów akademii, którzy wyróżniają się w swoich dziedzinach sztuki, a po jej stworzeniu wydaje się, że to magia. Poznaj Kohanę, która dołącza do akademii i początkowo nie udaje jej się stworzyć magii poprzez sztukę robienia kwiatów, ale powoli odnosi sukces i zdobywa serca innych, zwłaszcza sześciu chłopców wokół niej.

Historia opowiada o Kohanie, której podróż kręci się wokół sześciu chłopców, z których każdy jest jej miłosnym obiektem zainteresowania. Niektórzy chłopcy są wobec niej niechętni, zimni, przesadnie uprzejmi, obojętni; początkowo się do niej przekonują i zakochują się w niej na różne sposoby.

6. Shugo Chara!

Najlepsze magiczne anime
Shugo Chara!

Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to dziecinne anime. Ale tak naprawdę jest bardzo słodkie i trochę inne od innych anime, które oglądałeś. Jeśli lubisz szkołę, magię, romans z odwróconym haremem, komedię i fantasy, to wpisz ten film na swoją listę.

My Guardian Characters przedstawia chłopczycę, która bardzo chciała pokazać swoją wrażliwą stronę. Niespodziewanie jej marzenia się spełniają, gdy w jej łóżku wykluwają się trzy jajka, które nazywają się jej opiekunami. Te trzy postacie wnoszą do niej trzy różne charaktery. Teraz zostaje zaangażowana w misję ochrony uczniów poprzez niszczenie jaj X, które wydobywają negatywne cechy charakteru jej szkolnych kolegów.

Teraz, wraz z czterema innymi Strażnikami i ich duchem, musi chronić tych kolegów i zniszczyć jaja, które co jakiś czas się pojawiają. Z drugiej strony, musi również chronić swoje trzy jajka i złoty zamek przed Ikuto, który zawsze jest na jej tropie, próbując jej je ukraść.

Ponieważ jej męcząca podróż do wyznaczonego celu zawsze czyni jej życie pełnym przygód, czy się zakocha?? Co będzie dalej?

Śledź anime, którego łączna liczba odcinków wynosi 51 i każdy trwa 24 minuty. Ocena 7.40 przez MAL i 7.3 według IMDb, anime jest dostępne na Crunchyroll i Apple Tv.

7. Brave 10

Najlepsze magiczne anime
Brave 10

Ten historyczny, super-mocny, historyczny, przygodowy seinen akcji reverse harem ma w sumie 12 odcinków, z których każdy trwa 24 minuty.

Akcja anime rozgrywa się w okresie Walczących Państw i opowiada o życiu dziewczyny i jej przygodach. Isanami jest kapłanką, której życie rozpada się na kawałki, gdy obserwuje, jak ninja palą jej dom. Uciekając do lasu, staje twarzą w twarz z Saizou, bezkompromisowym ninja. Gdy jej niebezpieczna moc zostaje przez niego ujawniona, zgadza się jej pomóc.

Teraz razem muszą zebrać dziesięciu innych wojowników, aby odeprzeć tych, którzy próbują ją ścigać, ponieważ posiada ona ogromną ciemną moc.

Podążaj za Isanami i jej przygodami, gdy będzie podróżować zbierając 10 odważnych mężczyzn, z których każdy posiada specjalną moc.

Ocena 6.77 przez MAL i 6.5 według IMDb. Anime jest dostępne na stronie Crunchyroll i Gogoanime.

8. Hiiro no Kakera

Hiiro no Kakera
Hiiro no Kakera

Anime jest dostępne przez 2 sezony i ma w sumie 13 odcinków. Czas trwania każdej z nich wynosi 24 minuty. Poniższe anime otrzymało ocenę 6.72 przez MAL i 7 od IMDb.

W tym anime jest Bóg, duchy, magia, moc, romans; wszystko. Kasuga przyjeżdża do swojej babci, ale zaraz po przyjeździe zostaje zaatakowana przez dziwne stworzenia. Następnie dowiaduje się, że nosi w sobie krew księżniczki Tamayori. Jest ona liną, która wiąże węzeł trzymający bogów i duchy w zamknięciu i oddzieleniu od ludzi.

Teraz z nowo powstałych obowiązków i pięć przystojnych opiekunów na jej palcach. Musi zachować swoją tajemnicę i tożsamość w ukryciu, uczęszczając do nowego liceum, a także chronić wioskę, gdyż czekają na nią trudne i niebezpieczne ścieżki, przeszkody i wrogowie.

To kolejny romantyczny odwrócony harem. Początkowo główna bohaterka może wydawać ci się bardzo nieśmiała i delikatna. Po osiągnięciu swojej mocy zobaczysz, że jest w stanie kontrolować wszystko.

Następujące anime są dostępne na stronie Gogoanime, Anime o pocałunku, i Crunchyroll. Odwiedź te strony i rozpocznij strumieniową transmisję.

9. Koi to Producer: EVOL×LOVE

Koi to Producent: EVOL×LOVE
Koi do Producenta: EVOL×LOVE

Pan. Miłość: Queen’s Choice anime jest adaptacją popularnej gry mobilnej. Po nagłej śmierci ojca głównej bohaterki, musi ona za wszelką cenę ocalić Miracle Industry. Musi wnieść do serialu różne pomysły, aby stworzyć własną, unikalną i odmienną fabułę. Ale skąd będzie czerpać inspirację?

Z pamiętnika ojca dowiaduje się o istnieniu Evol, genu, który daje posiadaczowi specjalną i tajemniczą moc.

Gdy w mieście dochodzi do dziwnych incydentów, wraz z czterema innymi mężczyznami, którzy również są Evolverami, dziewczyna musi odkryć prawdę o Evolach i ich twórcach – Black Swan.

To anime ma 12 odcinków, a czas trwania każdego z nich to 24 minuty. Ocena anime wynosi 6.17 przez MAL i 6.2 według IMDb.

Możesz oglądać to anime na Crunchyroll, Kissanime, Funimation, lub 4anime.

10. Amnesia

Amnezja
Amnesia

Jak sama nazwa wskazuje, główna bohaterka cierpi na amnezję. Jeśli zapytasz mnie, czym jest amnezja. Najprościej mówiąc, amnezja to choroba, w której pacjenci często tracą wspomnienia. Mają tendencję do zapominania wydarzeń, zdarzeń, ludzi itp.

Nasza główna bohaterka mdleje w swoim miejscu pracy, gdy pracowała w kawiarni. Po utracie wszystkich wspomnień zostaje sprowadzona do domu przez swoich dwóch przyjaciół. Kiedy jest sama, natrafia na niejakiego Oriona, który twierdzi, że jego wizyta w jej świecie jest jedyną przyczyną utraty pamięci. Proponuje, że pomoże jej je wszystkie odzyskać.

Dziewczyna stara się odzyskać wszystkie wspomnienia, łącząc fragmenty swoich częstych retrospekcji z przeszłości. Musi uważać, by nie wzbudzać podejrzeń otoczenia.

W miarę jak jej pamięć powoli wraca, dołącza do układanki i powoli uświadamia sobie swój związek z otaczającymi ją ludźmi oraz tajemnicę związaną z utratą pamięci.

Oceniono na 6.02 według MAL i 6 według IMDb animacja trwa 23 minuty, a jej łączna liczba odcinków wynosi 12. Możesz obejrzeć program na stronie Gogoanime, Kissanime lub 9anime.

DO READ | Love Chunibyo & Other Delusions Sezon 3 Data premiery

11. InuYasha

Inu Yasha
Inu Yasha

Z całkowitą liczbą 7 sezonów, tak, wiem, że to bardzo dużo!! Łączna liczba odcinków anime wynosi 167. Ale nie martwcie się i nie przerażajcie się długością. Zapewniam, że anime jest całkiem interesujące i z pewnością zaintryguje cię swoją fabułą i postaciami. Czas trwania anime: 24 minuty każde. Anime ma rating 7.85 przez MAL i 7.9 według IMDb. To anime można znaleźć na stronie Netflix, Hulu, i Funimation.

Anime opowiada o młodej dziewczynie, która często musi cofać się w czasie, aby pomóc pół-demonowi. Jak? Ponieważ święty klejnot rozpada się na kawałki, muszą odnaleźć wszystkie kawałki nadające moc i połączyć je. Zwalczają też możliwe zagrożenia, które napotykają na swojej drodze, co naraża miasto na niebezpieczeństwo.

12. Kiniro no Corda: Primo Passo

Kiniro no Corda: Primo Passo
Kiniro no Corda: Primo Passo

La corda d’oro: primo passo, anime ma również drugi sezon o tej samej nazwie. Ale te historie nie są ze sobą powiązane. Możesz obejrzeć oba te tytuły, ponieważ oba są interesujące i różnią się od siebie. Ten jest ostatni na dzisiejszej liście. To kolejny romantyczny reverse harem, który możesz dodać do swojej listy.

Anime opowiada o uroczej dziewczynie, która wstępuje do akademii muzycznej bez własnych umiejętności muzycznych. Akademia znana jest z doskonałej muzyki, którą tworzą uczniowie, a co roku odbywa się w niej konkurs. Kahoko niespodziewanie spotyka wróżkę Lily, która daje jej magiczne skrzypce i prosi, by wzięła udział w konkursie.

Teraz wśród innych cudów muzyki, jej sekret zostanie ujawniony? Co zrobi, gdy inni uczniowie nieustannie depczą jej po piętach, tworząc piękną muzykę i rzucając jej wyzwanie do gry?? Czy bohaterka się rozmyśli, czy też jej praca ręczna przyniesie jej uznanie?.

Oglądaj to piękne, romantyczne anime pełne muzyki, miłości, zabawy i nie tylko, dostępne w 25 odcinkach o czasie trwania 24 minuty.

Ocena anime wynosi 7.44 przez MAL i 6.9 według IMDb. Oglądaj anime na Crunchyroll lub Kissanime.

Cóż, to już wszystko, ludzie dotarliście do końca. Spośród wielu magicznych anime, które istnieją, podzieliłem się kilkoma, które są uważane za najlepsze. Upewnij się, że je obejrzysz. A kto wie, czy po jednym obejrzeniu nie trafią na listę twoich ulubionych seriali. Po prawej!

Teraz was opuszczę, a wy zaczniecie oglądać je na swoich urządzeniach.

Szczęśliwe oglądanie!

Jak oceniasz artykuł?