15 filmów rapowych dostępnych na Netfliksie

Gdzie jest rytm, daj mi rytm teraz? Mam teksty piosenek i bgm też jest gotowe. Czekam na twój beat. Kidding! Powiedzcie mi szczerze, ilu z was lubi gatunek rapu?? A co najważniejsze, jak wielu z was uwielbia streaming filmów o popkulturze? Lub lubisz pop lub rap? Uwielbiam słuchać takiej muzyki? I lubią oglądać filmy? Słyszę ciche „tak”.

Jeśli jesteś fanem tego gatunku, to z pewnością lista filmów, którymi się podzielę, sprawi, że zakochasz się w nich bez reszty. A dla tych, którzy nie przepadają za gatunkiem rapu w ogóle, dla nich również te filmy są naprawdę warte czasu.

Filmy z piosenkami i prezentujące popkulturę są zawsze błyszczące i przyciągają uwagę wszystkich.

Dziś przedstawię Wam listę filmów opartych na gatunku rap.

Śledź artykuły, aby poznać nazwy filmów, historie i wiele więcej.

Zaczynamy!

1. Wersja dla czterdziestolatków

Wersja dla czterdziestolatków
Wersja dla czterdziestolatków

Film, którego scenarzystą, reżyserem i producentem jest Radha Blank, zadebiutował w styczniu 2020 r. Amerykański komediodramat wyprodukowany przez Netflix, trwający 129 minut. Ocena 7.2 według IMDb gwiazdami filmu są: Radha Blank jako Radha, Oswin Benjamin jako D, Peter Kim jako Archie i Imani Lewis jako Elaine. Dramat, którego montażem zajął się Robert Grigsby Wilson, jest dostępny na stronie Netflix dla Twojego strumienia.

Radha, kobieta po czterdziestce, ma pecha. Czuje, że jedynym sposobem, by ocalić swój głos i pokazać, że jest prawdziwą artystką, jest zostanie raperką w jej wieku.

To niesamowity film z muzyką, fragmentem życia i filmem autobiograficznym, choć na wpół autobiograficznym. Ale i tak podbije wasze serca swoją wspaniałą historią opartą na prawdziwym życiu.

Przechodzimy do następnej części.

2. Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Rap Filmy na Netflix
Travis Scott: Patrz mamo, jak latam

Film z 2019 roku uzyskał ocenę 6.3 od IMDb i 2 na 5 od Common Sense Media. Ten film Netflixa to dokument, którego producentami są Kylie Jenner i Travis Scott. Ten amerykański dramat zadebiutował w 2019 roku i trwa 84 minuty.

Film, a właściwie dokument przedstawia życie Travisa, który walczy o sławę i osiągnął ją w 2014 roku. Ukazuje jego rosnącą sławę, gdy stworzył i wyprodukował Astroworld, swój trzeci album studyjny.

Ten dokument muzyczny jest naprawdę dobrą propozycją dla wszystkich miłośników muzyki. W serialu występują: Travis Scott, Kylie Jenner, Chase B, Stormi Webster i inni.

Zapraszamy do oglądania!

3. The After Party

Filmy rapowe na Netfliksie
The After Party

W rolach głównych występują: Kyle Harvey jako Owen Ellison, Harrison Holzer jako Jeff Levine, Jamie Choi jako Jessica i Shelley Hennig jako Alicia Levine, film trafił do kin w sierpniu 2018 roku.

Życie Kyle’a przybiera zły obrót, gdy jego marzenia o zostaniu odnoszącym sukcesy raperem rozpadają się, a on sam staje się viralem z bardzo złych powodów. Jest głęboko zdruzgotany, ponieważ czuje, że jego życie jako rapera dobiegło końca. Sprawy mają się lepiej dla niego i znajduje nową szansę ponownie czeka na niego, jak on i jego najlepszy przyjaciel iść do zmarnowania się w after-party organizowane w NYC.

Czy dzika noc przyniesie mu coś lepszego, obejrzyj ten niesamowity serial już teraz?

Ocena 5.8 punktów na IMDb i 4 głosy publiczności.8/5, komediowy film muzyczny zasługuje na obejrzenie.

4. Roxanne Roxanne

Filmy rapowe na Netflixie
Roxanne Roxanne

Na przełomie lat 80. i 90. poznajcie naszą bohaterkę, która była twardą dziewczyną i MC w nowojorskim Queens. Lolita aka Roxanne Shanté w wieku 14 lat była na najlepszej drodze, by w końcu stać się legendą w świecie hip-hopu. Zmaga się z problemami, próbując zapewnić byt swojej rodzinie, a z drugiej strony walczy o przetrwanie na niebezpiecznych ulicach nowojorskiej dzielnicy Queensbridge Projects.

Ocena 6.2 przez IMDb i 70% od Rotten Tomatoes, film zadebiutował w 2017 roku.

W trwającym 100 minut amerykańskim filmie występują: Chanté Adams jako Roxanne Shante, Nia Long jako Peggy, Mahershala Ali jako Cross, Elvis Nolasco jako Ray oraz Kevin Phillips jako Marley Marl.

5. Pitch Perfect

Filmy rapowe na Netflixie
Pitch Perfect

Film składa się z trzech części, których premiery miały miejsce w latach 2012 i 2017. Wszystkie odniosły spory sukces na danych platformach. To również bardzo popularny i uwielbiany przez widzów serial. Ocena 7.1 na IMDb i 81% na Rotten Tomatoes Koniecznie obejrzyj wszystkie trzy części.

Czas trwania każdego z nich wynosi 1 godz. i 52 min. Ten komediowy film muzyczny oczaruje cię i sprawi, że będziesz się śmiał do rozpuku.

W filmie występują: Anna Kendrick jako Beca Mitchell, Anna Camp jako Aubrey Posen, Rebel Wilson jako Patricia, Brittany Snow jako Chloe Beale i inni. Film zdobył 7 zwycięstw, a także nominacje.

Beca jest świeżo upieczoną studentką na swoim uniwersytecie. Dołącza do klubu śpiewaczego i razem z innymi członkiniami klubu rzucają chłopakom wyzwanie w konkursie. Kto wygra i kto będzie się śmiał ostatni?

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich trzech części komedii muzycznej.

6. Biggie: Mam historię do opowiedzenia

Biggie: Mam historię do opowiedzenia
Biggie: Mam historię do opowiedzenia

W filmie wykorzystano materiał filmowy i wywiad, który jest bardziej dokumentem, przedstawiającym życie Notorycznego B.I.G. Film przedstawia głównie życie Wallace’a i jego drogę od bycia nikim do rapera znanego na całym świecie.

Film zadebiutował w 2021 roku. Z oceną 6.9 punktów na IMDb i 78% na Rotten Tomatoes, czas trwania filmu dokumentalnego to 1 godzina. i 37 min.

Występują w nim; Christopher Wallace, Voletta Wallace, Damion Butler i Sean Combs.

7. Beats

Beats
Beats

Film z 2019 roku dostępny na Netflix ma ocenę 6.4 według IMDb i 89% według Rotten Tomatoes. Drama jest pełna muzyki i bitów, jak sama nazwa wskazuje.

Występują: Khalil Everage jako August Monroe, Ashley Jackson jako Niyah i Evan J. Simpson jako Lazarus; film trwa 1 godz. i 49 min. Amerykański dramat wyreżyserowany przez jedynego w swoim rodzaju Chrisa Robinsona.

Zmagającego się z problemami producenta i lekkomyślnego cudownego muzyka, który jest nastolatkiem, łączy nieprawdopodobna więź. Łączą ręce, a dokładniej mówiąc łączy ich wspólna miłość do hip-hopu i walka o zerwanie z mroczną i krwawą przeszłością.

8. ReMastered: Kto zabił Jam Master Jaya?

ReMastered: Who Killed Jam Master Jay?
ReMastered: Kto zabił Jam Master Jaya?

Czas trwania filmu wynosi 58 minut, a jego ocena to 6.5 według IMDb i 4 na 5 według Common Sense Media. Amerykański dramat został wydany w grudniu 2018 r.

Aktorzy grający główne role, którzy wystąpili w tym dramacie to: Jason Mizell, Rahman Dukes, DJ Hurricane, Darryl McDaniels i wielu innych.

To znów film dokumentalny, który zwraca uwagę na morderstwo Jam Master Jaya z Run DMC. Został nakręcony na Jamajce w 2020 roku, kiedy był na antenie w studiu nagraniowym.

9. Emicida: AmarElo – It’s All for Yesterday

Filmy rapowe na Netfliksie
Emicida: AmarElo – To wszystko na wczoraj

Jest to kolejny film dokumentalny, który miał premierę w 2020 roku. Netflix wyprodukował ten film, ale współpracował z Phantom Laboratory. Rated 8.5 wg IMDb i 64% głosów publiczności film trwa 1 godz. i 29 min. Film wyreżyserowany przez Fred Ouro Preto jest filmem portugalskim. Ten dokumentalny film muzyczny podbił serca wielu widzów.

Dokument śledzi Teatr Miejski w Sao Paulo w roku 2019. Śledzi 100 lat kultury brazylijskiej. Dokument zawiera również kilka wywiadów, w których wypowiadają się wielcy artyści.

10. Na zawsze bogaci

Na zawsze bogaty
Na zawsze bogaty

Gwiazdy filmu: Yootha Wong-Loi-Sing jako Jessica, Jonas Smulders jako Richie, Hadewych Minis jako Els, Matteo van der Grijn i Sinem Kavus jako Anna. Program otrzymuje ocenę 5.5 według IMDb i 42% według widzów. Trwający 1 godz. i 29 min serial zadebiutował w 2021 roku.

To jest holenderski film, kręcony w Holandii. Richiemu zostaje skradziony zegarek, a on sam musi przejść przez wiele upokorzeń, ponieważ jego kradzież i zdjęcia po niej trafiają do sieci. Teraz, aby chronić swój wizerunek, musi ocalić swoją pracę i karierę rapera.

11. Love Beats Rhymes

Love Beats Rhymes
Love Beats Rhymes

Film z 2017 roku został napisany przez Nicole Jefferson-Asher. Z oceną 5.5 punktów na IMDb i 44% na Rotten Tomatoes, film trwa 106 minut.

Poznajcie Coco, raperkę, która stara się zaimponować swojemu nauczycielowi. Jest bardzo pewna swoich tekstów i umiejętności i chce je pokazać. Ale zamiast być pod wrażeniem, profesor Dixon rzuca jej wyzwanie, by odnalazła właściwe znaczenie w swoich słowach.

W filmie występują: Azealia Banks jako Coco Ford, Jill Scott jako Professor Dixon, Lucien Laviscount jako Derek i inni.

12. Spróbuj tego

Rap Filmy na Netflix
Przykładowy film

Roosevelt Grier, Gene Simmons i Questlove – odtwórcy głównych ról w tym serialu. Ponownie, dokument, film muzyczny wydany w 2012 r. Ocena 6.5 według IMDb i 93% według Rotten Tomatoes, możesz obejrzeć ten film, a na pewno wzbudzi on twoje zainteresowanie. Czas trwania filmu: 1 godz. i 25 min.

Program koncentruje się głównie na zespole Bongo Band. I jak odegrał ważną rolę w narodzinach kultury i muzyki hiphopowej. Głównie o tym, jak zapomniane nagranie jest prawdziwą przyczyną powstania hip hopu.

13. I Got the Hook Up

I Got the Hook Up 
I Got the Hook Up

I Got The Hook Up jest trochę stary. Ale wszyscy znamy stare powiedzenie, że stare jest zawsze złotem. Racja? Film ukazał się w 1998 r. Z oceną 4.1 od IMDb i 17% od Rotten Tomatoes, jestem dość optymistycznie nastawiony, że spodoba Ci się zarówno komedia, jak i muzyka w tym filmie. W rolach głównych występują: Master P jako Black, Anthony Boswell jako Little Brother, A. J. Johnson jako Blue i Frantz Turner jako Dalton.

Czas trwania filmu: 1 godz. 33 min.

Dwaj spłukani przyjaciele widzą niebo, gdy odkrywają, że ciężarówka pełna telefonów komórkowych zostaje przypadkowo dostarczona. Zaczynają sprzedawać za pieniądze każdemu, kto jest zainteresowany kupnem telefonu od nich. Wkrótce będą się kąpać w stosach gotówki.

Ale sprawy nie wyglądają tak słodko, jak się zapowiadały. Kupione telefony nie działają, a klienci wdzierają się do środka, w tym kilku bandytów. Co się stanie, gdy FBI zapuka do ich drzwi??

14. Into the Beat

Into the Beat
Into the Beat

Into The Beat to film z 2020 roku, który zawiera dramat, muzykę i wiele innych elementów. Film trwający 1 godz. 42 min. ma ocenę 5.3 przez IMDb i 2.4 z 5 przez Letterboxd.

Film opowiada o nastoletniej baletnicy, która odkrywa świat hip hopu. Teraz pytanie brzmi, czy pójdzie w ślady rodziców, czy raczej będzie podążać za swoją pasją, którą ma.

W filmie występują: Anton Wichers, Alexandra Pfeifer i Helen Schneider.

15. West Coast

Zachodnie Wybrzeże
Zachodnie wybrzeże

Jako ostatni na dzisiejszej liście znalazł się film, Zachodnie Wybrzeże który zadebiutował w 2016 roku, a jego czas trwania to 1 godz. 20 min.

Film opowiada historię czterech francuskich nastolatków. Pochodzący z małego miasteczka chłopcy stylizują się na amerykańskich raperów, aby pomścić swojego kolegę z klasy. Film opowiada o ich przygodach, jest pełen muzyki i zabawy.

Ocena 5.8 według IMDb i 2.7 według Letterboxd, w filmie występują: Mathis Crusson, Devi Couzigou i Victor Le Blond.

Na tym kończę listę filmów rapowych lub hip-hopowych, które z pewnością wypełnią Twoje serce muzyką, przygodami, miłością, zabawą i śmiechem. Oglądaj filmy na streamingu Netflix.

Załączone klipy można znaleźć tylko na platformie. Jeśli nadal chcesz obejrzeć zwiastuny lub teasery poniższych filmów, możesz zalogować się na stronie YouTube w każdej chwili i szukaj ich.

Z tym zakończę waszą podróż!

Szczęśliwego oglądania!

DO PRZECZYTANIA | 12 filmów o startupach na Netfliksie, które musisz obejrzeć

Jak oceniasz artykuł?