15 najlepszych telewizyjnych spin-offów, których nie powinieneś przegapić

Przez lata telewizyjny spinoff był filarem mediów, najpierw pojawiał się w variety show, a kilka miesięcy później otrzymywał zgodę na przekształcenie się w pełnoprawny program. Oto jak to działa: Aby wprowadzić spinoff do stratosfery popkultury, trzeba wymyślić osobę lub koncepcję, która do niego pasuje.

W najgorszych spinoffach Hollywood wyczerpały się pomysły, ale te najlepsze sprawiają, że chce się więcej od fikcyjnego świata, który wciąż jest na początku drogi. Oni są pewni. Poniżej przedstawiono niektóre z najlepszych programów telewizyjnych, które doczekały się spinoffów.

1. Program Andy’ego Griffitha (1960-1968)

Najlepsze telewizyjne spin offy
SERIAL ANDY GRIFFITH (1960-1968)

Jego pierwszy program telewizyjny nazywał się The Danny Thomas Show i grał w nim „Andy’ego Taylora”.” Andy Griffith jest szeryfem w fikcyjnym miasteczku Mayberry w serialu. Kilka miesięcy po tym, jak postać Griffitha pojawiła się w serialu, dostała swój własny program telewizyjny. Już w pierwszych kilku sezonach programu powstała legenda telewizji.

Nieważne, że „Andy Griffith Show” jest emitowany w telewizji od 60 lat. Nadal jest postrzegany jako amerykański i małomiasteczkowy dziwoląg. W tym czasie szeryf Andy Taylor był wielokrotnie porównywany do Atticusa Fincha. Gomer Pyle, Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych to wciąż jeden z najlepszych programów telewizyjnych wszech czasów, mimo że był spin-offem oryginalnego serialu.

2. Green Acres (1965-1971)

Green Acres
Green Acres

Dla małego miasteczka Hooterville wystarczyłby jeden program. CBS szukało czegoś więcej. W rezultacie producent serialu, Jay Sommers, zdecydował się na stworzenie spinoffu serialu Green Acres, który miał być kontynuacją Petticoat Junction na Disney Channel.

Eddie Albert i Eva Gabor dzięki swoim niezwykłym występom przyczynili się do popularności serialu, ale prawdziwym geniuszem Green Acres jest sposób, w jaki serial sprawia, że Hooterville wygląda jak surrealistyczne miejsce. W programie było trochę śmiesznych rzeczy, ale w końcu wszystko się udało. Wykorzystano nawet świnię wróżkę i telefon na słupie telefonicznym.

3. The Jeffersons (1975-1985)

Najlepsze odcinki telewizyjne
JEFFERSONOWIE (1975-1985)

Film „Wszystko w rodzinie”, zrealizowany przez Normana Leara i jego zespół produkcyjny, jest powszechnie uważany za jedną z najważniejszych, najbardziej wnikliwych i chwalonych komedii wszech czasów. Cztery lata zajęło im ponowne przejście przez wszystkie te same etapy. The Jeffersons, oparty na serialu „Wszystko w rodzinie” i z własnym podejściem do kwestii społecznych, dał nam jedną z najbardziej uwielbianych afroamerykańskich rodzin w telewizji i pierwsze duże telewizyjne przedstawienie międzyrasowej pary.

4. Maude (1972-1978)

Maude
MAUDE (1972-1978)

W latach 70. na podstawie serialu „Wszystko w rodzinie” powstały dwa spin-offy. Lear i jego firma zaczęli kręcić spin-offy oparte na rodzinie Bunkerów, gdy tylko zaczęli kręcić filmy. Kiedy Bea Arthur zagrała kuzynkę Edith Bunker w Maude, serialu, w którym wystąpiła już wcześniej, po tym jak grała we Wszystko w rodzinie, wszystko się zaczęło.

Ich spotkanie zapoczątkowało długą i owocną przyjaźń. Ten serial był ważny, ponieważ był skłonny mówić o poważnych sprawach, takich jak alkoholizm i aborcja, a także dlatego, że był na tyle odważny, by nakręcić wiele odcinków z tylko dwoma głównymi bohaterami, Maude i Walterem, w centrum opowieści (Bill Macy).

5. Szczęśliwe dni (1974-1984)

Najlepsze telewizyjne spin offy
SZCZĘŚLIWE DNI (1974-1984)

W Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej: miłość To właśnie w tym antologicznym programie po raz pierwszy pojawiły się Szczęśliwe dni, po tym jak pilotażowy odcinek nie uchwycił ducha lat 50. Z tego powodu ABC postanowiło zmienić koncepcję serialu, co oznaczało, że Happy Days było już spinoffem, gdy po raz pierwszy zostało wyemitowane w telewizji. Po emisji 11 sezonów i ponad 250 odcinków stał się kulturalnym punktem odniesienia dla wszystkich w całym kraju. W latach 50. powstała historia o porwaniu samochodu, która została nakręcona w latach 70. i w której wystąpił Fonzie. Był to jeden z najbardziej pamiętnych odcinków telewizyjnych, jakie kiedykolwiek nakręcono. Jest to jeden z najlepszych programów telewizyjnych, jakie kiedykolwiek powstały. Jak się przekonamy, stał się tak popularny, że doprowadził do powstania własnego spin-offu, który był jeszcze lepszy.

6. Laverne & Shirley (1976-1983)

Najlepsze telewizyjne odłamy
LAVERNE I SHIRLEY (1976-1983)

Z serialu Happy Days powstało siedem spin-offów, w tym dwa animowane, nie licząc nawet tych, które nigdy nie powstały. Happy Days jako serial telewizyjny jest najpopularniejszym serialem wszech czasów. Jeśli nie lubisz serialu „Mork i Mindy”, „Przygody Laverne i Shirley” to najpopularniejszy serial, jaki rodzina Happy Days stworzyła w telewizji.

Ponieważ serial starał się być przeciwieństwem Happy Days pod wieloma względami, a także dlatego, że miał wspaniałą obsadę z Penny Marshall i Cindy Williams w rolach głównych. Inny program „Laverne i Shirley” opowiadał historię dwóch ambitnych samotnych kobiet, które były zdeterminowane, by spełnić swoje marzenia. Akcja serialu rozgrywała się w podupadłym mieszkaniu. Jednak pomimo tego, że serial opowiadał o wygodzie przedmieść i beztroskich nocach spędzanych z przyjaciółmi z liceum, nadal był wielkim hitem. Program był również sposobem na to, by ulubiony napój Laverne, Milk and Pepsi, stał się znany reszcie świata. Najpierw spróbuj.

7. The Simpsons (1989 – obecnie)

The Simpsons
THE SIMPSONS (1989 – OBECNIE)

W 1987 roku w programie Tracey Ullman Show zaczęto emitować animowane kreskówki, które były zarówno dziwne, jak i zabawne. Szybko stały się wielkim hitem. Ponad dwa lata później ta sama obsada powróciła na FOX w półgodzinnym sitcomie, który szybko stał się hitem.

Jeśli lubisz programy animowane, z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że Simpsonowie wracają do telewizji we wrześniu z 31. sezonem. Oto jak to działa: Dwa pierwsze sezony serialu South Park, który wystartował w 1996 roku, dały początek wielu innym projektom, takim jak South Park: Kijek Prawdy i Family Guy. Simpsonowie podobali się tak wielu ludziom, że serial stał się multimedialnym imperium na długo przed tym, jak wielu z jego obecnych fanów jeszcze się urodziło.

8. Frasier (1993-2004)

Najlepsze telewizyjne spin-offy
FRASIER (1993-2004)

W latach 80. serial Cheers był jednym z najczęściej oglądanych programów w telewizji. Był nie mniej ważny w świecie popkultury niż jego poprzednik, w którym wystąpił Kelsey Grammar. Frasier to nazwisko psychiatry, który po przeprowadzce z Bostonu do Seattle stał się osobowością radiową. Ze względu na swoją popularność serial Cheers był jedynym programem, który przez 11 sezonów pięć razy z rzędu zdobył nagrodę za najlepszy serial komediowy. Jednak dzięki swojej długiej, 11-sezonowej emisji Frasier jest obecnie jednym z głównych programów w syndykacji.

9. XENA: Wojownicza księżniczka (1995-2001)

Najlepsze telewizyjne spin offy
XENA: WOJOWNICZA KSIĘŻNICZKA (1995-2001)

W 1995 roku Lucy Lawless zadebiutowała w telewizji w serialu fantasy Hercules: Legendarne podróże, w którym zagrała wojowniczą księżniczkę Xenę. To była jej pierwsza praca w branży. Wkrótce potem Xena otrzymała swój własny serial fantasy, który szybko pobił popularność jej macierzystego serialu.

Uważa się, że serial uczynił Lawless sławną i zainspirował młode kobiety na całym świecie do tego, by chciały być silnymi, przebojowymi kobietami jak ona w latach 90. Nie ma zbyt wielu fanów, ale są ludzie, którzy naprawdę za nim przepadają. Ludzie, którzy przebierają się za postaci z serialu Xena: Wojownicza księżniczka, opartego na ważnym w tamtych czasach gatunku fikcji, wciąż mają się dobrze.

10. Daria (1997-2001)

Daria
DARIA (1997-2001)

Nieoficjalna ikona pokolenia X zostaje szybko stworzona, gdy postać z serialu Beavis i Butthead dostaje własny serial. A to dlatego, że ma oczy w okularach, a do tego niefrasobliwe podejście do życia w szkole średniej i na przedmieściach. W latach 90. było wiele animowanych programów dla dorosłych. Daria jest nadal uważana za jeden z najlepszych i najbardziej wyjątkowych programów animowanych dla dorosłych. Jodie będzie imieniem serialu.

11. Prawo i porządek: Jednostka specjalna ds. ofiar (1999-obecnie)

Najlepsze telewizyjne spin offy
LAW & ORDER: JEDNOSTKA SPECJALNA DS. OFIAR (1999-OBECNIE)

Aby sprawdzić, czy można stworzyć nieskończoną liczbę seriali spinoff na podstawie serii Law & Order Dicka Wolfa, ekipa Wilka rozpoczęła już pięć seriali spinoff, oprócz uniwersum One Chicago. Aby sprawdzić, czy można stworzyć nieskończoną liczbę powiązanych ze sobą seriali spinoff. Jeśli użyjesz odpowiedniego haczyka na napisy i odpowiedniej obsady, możesz stworzyć hit za hitem.

Prawo i porządek: Wyjątkowa jednostka ds. ofiar, Life on the Street, zyskał sławę dzięki nadchodzącemu rekordowemu 21. sezonowi. W obsadzie są Mariska Hargitay, Ice-T i detektyw John Munch. Występ Johna Mulaneya sprawił, że program stał się magnesem na memy, w dużej mierze dzięki temu, jak dobrze mu poszło.

12. Anioł (1999-2004)

Angel
ANIOŁ (1999-2004)

Kiedy w 1999 roku Buffy the Vampire Slayer stała się jednym z najpopularniejszych seriali w telewizji, wydawało się, że nie ma najmniejszego problemu, aby stworzyć spin-off serialu. Z drugiej strony, Angel nie zawsze był najlepszym wyborem. Skupienie się na Davidzie Boreanazie, który jest ponury, ale ma serce, było ważne dla utrzymania humoru i rytmu Whedonverse. W historii telewizji, AngelFinał serii jest wciąż jednym z najlepszych „mic drops”.” Dzieje się tak dlatego, że serial płynnie przechodzi od zabawy w polowanie na potwory do dramatu moralnego o niespokojnej duszy aż do samego końca.

13. NCIS (2003-obecnie)

NCIS
NCIS (2003-OBECNIE)

W czasach, gdy CSI było najpopularniejszym serialem w telewizji, odnoga JAG NCIS pojawił się na początku XXI wieku jako kolejny serial proceduralny o zaawansowanej technologii. Dzięki dwóm udanym spin-offom program stał się jednym z najpopularniejszych programów telewizyjnych w XXI wieku. W procesie tym pomogło to wzmocnić wizerunek Marka Harmona jako seksualnej ikony i zwiększyło jego popularność. Obecnie trwa jego 17. sezon. Program, który stał się inspiracją dla tego serialu, dorósł i stał się jednym z głównych bohaterów programów syndykatowych. NCIS: Los Angeles to program telewizyjny, w którym rozwiązuje się zagadki kryminalne.

14. Raport Colberta (2005-2015)

RAPORT COLBERTA (2005-2015)

Na stronie Raport Colberta, osoby, które nie urodziły się w czasie, gdy serial zyskał popularność na początku XXI wieku, mogą nie zrozumieć, jak bardzo był ważny. Wiele programów próbowało skopiować styl serialu, ale żaden nie był w stanie dorównać jego unikalnej mieszance ironii i przenikliwości, mimo że wielu próbowało.

Dzięki swojemu programowi The Report, w którym naśmiewał się z konserwatywnych komentatorów, takich jak „Stephen Colbert”, Colbert sprawił, że program stał się wielkim hitem po obu stronach sceny politycznej. Zdobył nagrody Emmy i Peabody, ponieważ był zarówno karykaturą prawicowych mediów, jak i niewyczerpanym źródłem empatii i zabawy. To dlatego, że „Stephen Colbert”, fikcyjna wersja jego samego, był tak popularny, że został wybrany na gospodarza The Late Show po tym, jak David Letterman ogłosił, że odchodzi z programu.

15. Better Call Saul (2015-obecnie)

Better Call Saul
LEPIEJ ZADZWOŃ DO SAULA

Na stronie Better Call Saul, stworzenie spinoffu jednego z najpopularniejszych i najbardziej znanych programów XXI wieku, który już został okrzyknięty jednym z najlepszych programów w historii telewizji? To jest duże ryzyko. Niewielu artystów byłoby w stanie wykonać tak trudną pracę. Przemiana Jimmy’ego McGilla (Bob Odenkirk) w Saula Goodmana skłoniła twórcę Breaking Bad, Vince’a Gilligana, do dalszego oglądania tego serialu. Dzięki temu powstał serial, który jest w stanie sprostać mrocznym, komediowym, a czasem przerażającym historiom swoich poprzedników.

Na szczęście jest to lista najlepszych spinoffów telewizyjnych, jakie kiedykolwiek powstały.

Jak oceniasz artykuł?