20 najlepszych 12-odcinkowych anime, które musisz obejrzeć!

Szukasz krótkich i najlepszych anime do obejrzenia?? Oto ten artykuł, który wskaże ci drogę. W ciągu ostatnich kilku lat franczyza anime weszła na zupełnie inny poziom. Jest wiele popularnych anime, które można oglądać, a których część została już dawno wydłużona ze względu na rosnącą popularność. Ale jest też wiele krótkich anime z naprawdę godną polecenia treścią. Tak więc, oto ten artykuł, aby zasugerować wszystkim czytelnikom 20 najlepszych 12 odcinków anime do obejrzenia.

Angel Beats

Najlepsze anime z 12 odcinkami
Angel Beats

Zaczynając od pierwszego, liczącego dwanaście odcinków anime, jest to „Angel beats!’. Jest to japońska manga z 2010 roku i dotyka prawie wszystkich gatunków: dramatu, akcji, przygody, komedii, science fiction i kilku innych. Jest to opowieść o królestwie w zaświatach i walce zespołu nastolatków, aby utrzymać się z innego poziomu i to jest wszystko o historii obraca się.

Charlotte

Najlepsze anime z 12 odcinkami
Charlotte

Charlotte z 2015 roku jest jednym z takich anime, które ma zupełnie inną fabułę niż poprzednie. W skrócie można przeczytać, że w alternatywnym świecie nadprzyrodzone zdolności objawiają się u dzieci po osiągnięciu dojrzałości, a pewien chłopiec okazuje się być wyjątkiem W ten sposób to anime jest określane jako wyjątkowe w gatunku komediodramatu i nadprzyrodzonej fikcji.

Plastikowe wspomnienia

Najlepsze anime 12 odcinków
Plastikowe wspomnienia

Plastic Memories to kolejne anime z najlepszą jak dotąd fabułą roku 2015. Seria należy do gatunku science-fiction i komediodramatu. Pięknie pokazano, jak człowiek i android współpracują, by wytropić androida, który poluje na zbója. Gdzie ludzie tworzą sztucznych ludzi, którzy mają im służyć. I to jest właśnie powód, dla którego Plastic Memories okazało się takim hitem.

Tajemnicza dziewczyna X

Najlepsze 12-odcinkowe anime
Tajemnicza dziewczyna X

Czwarta seria przedstawia „Tajemniczą dziewczynę X” z 2012 roku. Film zalicza się do gatunku romansu, dramatu i suspensu. Serial składa się tylko z jednego sezonu liczącego maksymalnie 13 odcinków. Opowiada o dwóch studentkach, które nawiązują między sobą więź, gdy jedna z nich uzależnia się od śliny drugiej. Dokładnie w tym miejscu historia przybrała swój obrót i od dłuższego czasu tworzy niezwykle kochaną bazę fanów samego anime.

Nie ma gry nie ma życia

Najlepsze 12 odcinków Anime
Nie ma gry nie ma życia

No game no life to anime action fiction z 2014 roku w gatunkach: akcja, dramat, fikcja i kilka innych. Seria składa się tylko z jednego sezonu i liczy dokładnie 12 odcinków. Historia pokazuje rodzeństwo gry online są wrzucone do nowego królestwa, gdzie uczestnicy muszą grać, aby przejąć władzę nad światem i to jest jak historia obraca się wokół przez cały.

Madoka Magica

Najlepsze anime 12 odcinków
Madoka Magica

Madoka Magica z 2012 roku jest jednym z najbardziej lubianych i docenianych anime tego roku z wysoką oceną IMDB razem. Jest to historia dziewczyny, której proponuje się wypowiedzenie życzenia w zamian za zaangażowanie w walkę z czarownicami. Czarownice są uważane za grupę magicznych istot, których dusze zostały skażone przez ciemność. Jest to gatunek fikcji, akcji, komedii i przygody jednocześnie, który wyniósł anime na ten poziom.

Anohana

Anohana
Anohana

Kolejną docenioną przez krytyków fabułą z wysoką oceną IMDB jest „Anohana”. Serial określany jest mianem różu życia, mówi się, że dostarcza pozytywności, ożywienia i poczucia radości. Dotyka gatunków takich jak romans, dramat, kawałek życia, historia o dojrzewaniu. Fabuła przedstawia ponowne spotkanie przyjaciół Menmy po pięciu latach od jej śmierci, aby spełnić życzenie i tu właśnie zaczęła się historia.

Jednotygodniowy przyjaciel

One Week Friend
Przyjaciel na jeden tydzień

W 2012 roku ukazała się seria mangi zatytułowana „One Week Friend”. Co samo w sobie miało godną pochwały fabułę. Opowiada o licealiście Yuki Hase, który zauważa, że jego kolega z klasy jest zawsze sam i pozornie nie ma przyjaciół. Później okazuje się, że w każdy poniedziałek traci ona wszystkie wspomnienia o swoich przyjaciołach. Seria została uznana za powieść romantyczną. Należy tylko do gatunku dramatu romantycznego.

Ef: A Tale of Memories (Opowieść o wspomnieniach)

12 najlepszych odcinków Anime
EF: A Tale Of Memories

Po tej serii, w 2007 roku, dziewiąta część wydała „ef a tale of memories”. Ma wielu nastoletnich fanów, ponieważ opowiada o miłości, złamanym sercu i młodości. Ilustruje historie sześciu różnych postaci, które początkowo wydają się niepowiązane, a potem zaczynają się ze sobą łączyć. Seria zalicza się głównie do dramatu i romansu oraz kilku innych. Nadal jest tak popularna i ma ten sam szał.

Gakkou Grashi

Gakkou Grashi
Gakkou Grashi

Gakkou Grashi to dziesiąta część rekomendacji z 2012 roku, która potrwa do 2019 roku. Należy do gatunku horror fiction, thriller psychologiczny i kawałek życia. Seria żywo pokazuje walidacji nad przyjaźnią przez Yuki i jej przyjaciół, jak pracują, aby utrzymać ją w bezpieczeństwie po epidemii zombie ogarnia miasto i okazały się jej prawdziwymi wybawcami jej przez koniec. Jest to również jedno z ulubionych anime wśród nastolatków, które przyniosło tej serii bezwarunkową bazę fanów wśród młodzieży.

Inny

Inny
Kolejna

Another” to kolejne anime, które ma tylko jeden sezon składający się z 12 odcinków. Ponownie, seria jest z 2012 roku, z nutą tajemnicy, horroru, opowieści o duchach i tragedii. Przedstawia historię młodego mężczyzny o imieniu Koichi, który przenosi się do nowej szkoły, gdzie zostaje wciągnięty w tajemnicę związaną z tajemniczą dziewczyną, co w końcu przeradza się w serię makabrycznych zgonów. Tak więc „Another” jest naprawdę kolejnym punktem odniesienia dla dotychczasowej franczyzy anime.

Myself: Yourself

Najlepsze anime z 12 odcinkami
Myself: Yourself

Dochodząc do połowy sugestii, „myself: yourself” wyskakuje jako następny, który jest jeszcze jednym z 2007 roku. Jest to bardzo małe anime z kilkoma rozszerzonymi walidacjami. Seria składa się z gier przygodowych, randkowych, symulacyjnych, romansów, dramatów, komedii, kawałków życia i kilku lepszych. Sana był chłopcem, który musiał opuścić swoje rodzinne miasto i swoich bliskich. Po pięciu długich latach wraca, by zobaczyć, jak bardzo się zmieniło. Dokładnie w tym momencie historia nabrała tempa i uczyniła z serialu absolutny hit.

High School of the Dead

High School of the Dead
High School of the Dead

High school of the dead to japońska seria mangowa z 2006 roku. Serial zawiera akcję, fikcję, thriller i horror jednocześnie. Historia rozgrywa się we współczesności, gdy świat nawiedza śmiertelna pandemia, podobnie jak w serialu, w którym śmiertelny wirus zamienia ludzi w zombie. gdzie grupa licealistów na początku była przytłoczona początkiem apokalipsy zombie.

Death Parade (Parada śmierci)

Death Parade
Parada śmierci

Death Parade to japoński thriller psychologiczny z 2015 roku, którego jeden sezon składa się z 12 odcinków. Jak wiadomo, po śmierci człowiek trafia albo do piekła, albo do nieba. Jednak w tej serii pojawia się Quindecium, który jest pracownikiem baru o tajemniczych białych włosach. Który pokazuje, że ludzie albo się reinkarnują, albo trafiają do pustki. I to właśnie wokół tego kręci się fabuła.

Hellsing Ultimate

Hellsing Ultimate
Hellsing Ultimate

Hellsing ultimate to japońska seria anime z 2006 roku. Seria wyjaśnia, że Hellsing jest tajną organizacją sponsorowaną przez Brytyjczyków, która jest odpowiedzialna za kontrolę wszystkich działań wampirów z pewną ilością posiadanej broni i tajnej armii, aby chronić ludzi. Cieszy się sporym zainteresowaniem i popularnością wśród miłośników anime.

ReLIFE

ReLIFE
ReLIFE

ReLIFE to japońska seria mangi w formacie Webtoon od 2013 do 2018 roku. Składa się z romansu i fragmentu życia. Portretuje 27-letniego bezrobotnego chłopaka, który rzucił pracę po 3 miesiącach pracy w firmie i przystąpieniu do programu badawczego o nazwie „ReLIFE”. Później chłopak bierze leki, które sprawiają, że wygląda o 10 lat młodziej, i po raz kolejny dołącza do liceum.

Pomarańczowa

Orange
Orange

Na końcu listy znajduje się „Hellsing Ultimate”Orange’. Jest to japońska seria mangi z 2016 roku, która zawiera wszystkie wątki romansu, dramatu i fragmenty życia. Ponieważ jest to dramat licealny ze spektakularnym zwrotem akcji, w którym dwie uczennice są przyjaciółkami, a jedna z nich jest niezwykła, odkrywając list od siebie samej z 10 lat w przyszłość. To mówi jej, żeby wypatrywała nowego ucznia.

Zemsta Masamune-Kun’a

Najlepsze 12 odcinków Anime
Zemsta Masamune-Kun’a”

Masamune-Kun’s Revenge to komediowo-romantyczna seria anime, która trwała od 2012 do 2018 roku. Historia zaczęła się od tego, że aby zemścić się na swoich oprawcach, Masume ciężko pracuje, aby się poprawić i stać się niesamowicie przystojnym, choć narcystycznym licealistą, aby powrócić. Tak więc, gdy nadejdzie atak, jest przygotowany na dokładną zemstę.

Btooom

Btoom
Btooom

Na drugim miejscu jest btooom. Seria z 2012 roku z pełną esencją thrillera, dramatu, nauki i fikcji. Opowiada o przygodzie Ryoty, który jest bezrobotny, ale jest najlepszym graczem w tytułową grę wideo. Historia nabiera tempa, gdy spotyka w grze swoją życiową ukochaną i zostaje uwięziony w świecie gier. I dlatego fabuła okazała się sukcesem.

Koutetsujou no Kabaneri

Koutetsujou No Kabaneri
Koutetsujou No Kabaneri

Na koniec jeszcze ostatni, ale nie mniej ważny: „Koutetsujou no Kabaneri” z 2016 roku. W tym samym czasie Kebane, którego można zabić tylko przez przebicie serca żelazną płytą, pojawił się i kontynuował opowieść.

W związku z tym, powyżej wymienione są niektóre z polecanych przeze mnie serii anime do obejrzenia, a na pewno jest jeszcze wiele innych do dodania do listy!

Jak oceniasz artykuł?