8 najlepszych arcydzieł anime wszech czasów, które musisz obejrzeć!

Jak to się stało, że jesteście miłośnikami anime? Miłej zabawy, prawda? Polecałem już wcześniej kilka najlepszych anime, a tym razem wracam z najlepszymi anime o waleniu konia, których na pewno jeszcze nie oglądaliście. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zadziwiającej serii anime. Oglądanie seriali anime to zawsze świetna zabawa. Masz do wyboru tysiące anime o różnych fabułach, postaciach i oczywiście gatunkach. Niektóre serie anime dają nam wielką życiową lekcję, podczas gdy niektóre serie anime rozśmieszą cię do łez.

Seriale anime były źródłem rozrywki przez bardzo długi czas i cieszyły się ogromnym uznaniem widzów. Gdy zaczniesz oglądać anime, uzależnisz się od serii i będziesz przyklejony do ekranu. Jeśli jednak ten artykuł czyta ktoś, kto nie jest miłośnikiem anime i chce poznać listę najlepszych anime, to proszę bardzo. W tym artykule zamierzam polecić Wam kilka najlepszych anime wszechczasów.

Miłej zabawy podczas czytania tego artykułu wszystkim miłośnikom anime, jak i nowicjuszom w tym największym fandomie. Zacznijmy więc, nie tracąc cennego czasu. Przewijajcie dalej!

1. Dragon Ball Z

Najlepsze arcydzieło anime wszech czasów
DRAGON BALL Z

Zacznijmy tę listę od pierwszego anime o nazwie DRAGON BALL Z, które jest jednym z najwspanialszych anime wszech czasów. Japoński serial telewizyjny anime został napisany przez Takao Koyamę, a Daisuke Nishio (#1-199) i Shigeyasu Yamauchi (#200-291) wyreżyserowali serial. Producentami Dragon Ball Z są Kenji Shimizu (#1-199) i Kōji Kaneda (#108-291). Serial anime zadebiutował 26 kwietnia 1989 roku w sieci Fuji TV wraz z 291 odcinkami i trwał do 31 stycznia 1996 roku. Dzięki wspaniałej reakcji widzów, serial otrzymał ocenę 8.7 na 10 według IMDb. Fabuła opowiada o przygodzie w dorosłym życiu chłopca o imieniu Son Goku.

Gatunki: Sztuki walki, Przygodowy, Fantasy

Oglądaj anime na Hulu, Crunchyroll i Funimation.

2. Monster

Najlepsze arcydzieła anime wszech czasów
MONSTER

Japoński serial anime Monster Rancher, znany pod nazwą Monster Farm, został napisany przez Shōji Yonemura, a Hiroyuki Yano wyreżyserował serial. Seria anime miała premierę pod studiem TMS Entertainment 17 kwietnia 1999 roku, w sieci TBS, wraz z dwoma sezonami, które składają się z 73 odcinków serii anime zakończył się 30 września 2000 roku. IMDb ocenia serie z 7.1 z 10. Fabuła Monster opowiada o życiu chłopca o imieniu Genki Sakura. Jest on również kluczowym członkiem gier wideo Monster Rancher. Brał udział w turnieju, w którym wygrał płytę CD. Jednak po użyciu płyty CD został przeniesiony do świata potworów.

Gatunki: Kryminał Tajemnica i thriller psychologiczny

Oglądaj Monster na Amazon Prime Video.

CZYTAJ: Czy koncepcja Shark Tank jest prawdziwa?

3. Neon Genesis Evangelion

Najlepsze arcydzieła anime wszech czasów
NEON GENESIS EVANGELION

Japońska seria telewizyjna mecha anime Neon Genesis Evangelion, scenariusz napisał Hideaki Anno i inni, a reżyserią zajęli się Hideaki Anno, Masayuki (asystent) i Kazuya Tsurumaki (asystent). 4 października 1995 roku odbyła się premiera serialu anime Neon Genesis Evangelion, wyprodukowanego przez studia Gainax i Tatsunoko. Serial miał tylko jeden sezon, który składał się z 26 odcinków emitowanych w TV Tokyo i zakończył się 27 marca 1996 r. Seria anime otrzymała 8.5 na 10 według IMDb, podczas gdy MyAnimeList ocenia serię na 8.3 na 10. Fabuła Neon Genesis Evangelion śledzi życie chłopca o imieniu Shinji Ikari. Odkrywa, że jego ojciec zwerbował go jako członka elitarnej drużyny pilotów.

Gatunki: Dramat psychologiczny, Apokaliptyczny i Mecha

Oglądaj serial Neon Genesis Evangelion na Netflix.

4. Galaxy Express 999

Najlepsze arcydzieła anime wszech czasów
GALAXY EXPRESS 999

Seria anime będąca adaptacją mangi o tej samej nazwie, której autorami są Hiroyasu Yamaura, Keisuke Fujikawa i Yoshiaki Yoshida, a reżyserem Nobutaka Nishizawa. Pod kierownictwem studia Toei Animation, wraz z 114 odcinkami, serial anime Galaxy Express 999 miał swoją premierę 14 września 1978 roku i był emitowany do 28 marca 1981 roku w sieci Fuji TV. IMDb ocenił serię na 7.9 na 10. Fabuła Galaxy Express 999 przedstawia pełne przygód życie młodego chłopca na pokładzie pociągu kosmicznego. Podczas podróży kosmicznym pociągiem do niezliczonej ilości niesamowitych światów.

Gatunek: Space opera

Oglądaj Galaxy Express 999 na Netflix.

5. Revolutionary Girl Utena

Najlepsze arcydzieło anime wszech czasów
REWOLUCJONISTKA UTENA

Japoński serial anime będący adaptacją serii mangi o tym samym tytule, napisany przez Yōji Enokido, natomiast reżyserią zajęli się Kunihiko Ikuhara, Shingo Kaneko (asystent) i Tōru Takahashi (asystent). Seria anime została zaadaptowana przez J.C.Staff, która miała premierę 2 kwietnia 1997 roku, nadawana w sieci TV Tokyo i po 39 odcinkach zakończyła się 2 grudnia tego samego roku. IMDB oceniło serię na 8.1 z 10. Fabuła Revolutionary Girl Utena opowiada o osieroconej nastolatce o imieniu Utena Tenjou. Z powodu silnej osobowości i chłopięcego stylu ubierania się, w dzieciństwie chciała zostać księciem.

Gatunek: Surrealistyczny, Magical girl, Romans

Oglądaj serial Revolutionary Girl Utena na Funimation.

6. Michiko i Hatchin

Michiko i Hatchin
MICHIKO I HATCHIN

Japoński serial telewizyjny anime Michiko i Hatchin został stworzony przez Manglobe, a scenariusz napisał Takashi Ujita. Michiko i Hatchin są reżyserowane przez Sayo Yamamoto, a producentami są Shinichirō Kobayashi, Takashi Kouchiyama, Yoshinori Takeeda (Fuji TV), Shinsaku Tanaka i Kōji Yamamoto (Fuji TV). IMDB oceniło serię na 7.6 na 10, podczas gdy MyAnimeList oceniła serię na 7.8 na 10. 15 października 2008 roku odbyła się premiera serialu, którą przygotowało studio Manglobe. Seria anime była nadawana w sieci Fuji TV (Noise), po uruchomieniu przez 22 odcinki, zakończyła się w następnym roku 18 marca. Fabuła serialu Michiko and Hatchin rozgrywa się w Ameryce Południowej, gdzie przestępca o imieniu Michiko Malandro ucieka z więzienia i porywa córkę swojej kochanki.

Gatunki: Dziewczyny z bronią i Przygodowy

Oglądaj serial Michiko i Hatchin na Funimation.

7. Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Najpełniejszy Alchemik: Brotherhood
FULLMETAL ALCHEMIST: BROTHERHOOD

Japoński serial anime zaadaptowany z mangi Fullmetal Alchemist autorstwa Hiromu Arakawy. Hiroshi Ōnogi jest autorem scenariusza, a reżyserem serialu jest Yasuhiro Irie. Hiroo Maruyama, Ryo Ōyama, Noritomo Yonai i Nobuyuki Kurashige są producentami Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Ten serial anime został zaadaptowany przez Studio Bones 5 kwietnia 2009 roku i był emitowany w sieci JNN (MBS, TBS). Po nakręceniu 64 odcinków, seria Fullmetal Alchemist: Brotherhood zakończyła się 4 lipca 2010 roku. Zdobył 100% punktów na Rotten Tomatoes. IMDb oceniło serię na 9.1 na 10, podczas gdy MyAnimeList oceniła ją na 9.2 z 10. Serial opowiada o dwóch braciach o imionach Alphonse Elric i Edward. Są wychowywani przez matkę, po tym jak ich ojciec porzucił rodzinę, gdy bracia byli mali.

Gatunki: Mroczne fantasy, Przygodowy, Steampunk

Oglądaj serial Fullmetal Alchemist: Brotherhood na Crunchyroll

8. Sailor Moon

Sailor Moon
SAILOR MOON

Wreszcie, kończę ten artykuł niesamowitą serią anime. Japońskie anime Sailor Moon, dobrze znane pod nazwą Pretty Soldier Sailor Moon, a później nazwane Pretty Guardian Sailor Moon. Reżyserami serii są Junichi Sato (sezon 1), Kunihiko Ikuhara (R-SuperS) i Takuya Igarashi (Sailor Stars), natomiast scenarzystami Sukehiro Tomita (sezon 1-S), Yōji Enokido (SuperS) i Ryōta Yamaguchi (Sailor Stars). Producentami są Iriya Azuma (sezon 1-SuperS), Kōichi Yada (SuperS-Sailor Stars), Kenji Ōta i Toshihiko Arisako (SuperS-Sailor Stars). IMDb ocenia serial na 7.8 z 10. Przez studio Toei Animation, serial miał premierę 7 marca 1992 roku, który był emitowany w sieci TV Asahi. Po nakręceniu 200 odcinków + 3 telewizyjnych odcinków specjalnych, seria zakończyła się 8 lutego 1997 roku. Fabuła serialu opowiada o gimnazjalistce o imieniu Usagi Tsukino. Otrzymała moc, by stać się Pretty Soldier (Ładnym Żołnierzem).

Gatunki: Magical girl

Oglądaj Sailor Moon na Hulu.

Mam nadzieję, że dodałeś wszystkie te najlepsze serie anime wszech czasów do swojej listy obserwacyjnej. Jeszcze nie? To na co właściwie czekasz?? Dodaj wszystkie polecane serie do swojej listy obserwowanych. Wszystkie te elementy z pewnością przyprawią cię o dreszcze i gęsią skórkę. Jeśli do tej pory nie oglądałeś żadnego anime, to nie martw się, możesz zacząć oglądać anime dzięki tej liście. Obejrzyj i daj nam znać w komentarzu, co sądzisz o wszystkich wymienionych anime. Pozostań zdrowy i połączony z Site, aby uzyskać więcej takich artykułów o swoich ulubionych programach i filmach.

Życzymy miłego oglądania!

Jak oceniasz artykuł?