Boston Legal Sezon 6 Data premiery, obsada, fabuła, spoilery

Telewizyjne dramaty prawnicze zawsze znajdowały sposób na nawiązanie kontaktu z widzami. Niektórzy idą w ślady „The Good Wife”, włączając do swojego dramatu prawdziwe wydarzenia z życia wzięte, inni idą w ślady „Suits”, łącząc niewiarygodne historie z przesadnie dramatycznymi dialogami, ale większość z nich znajduje swoje miejsce i, co ważniejsze, bazę fanów. Boston Legal, spin-off The Practice, stworzony przez Davida E. Kelleya, również się odnalazł, ale w sposób, w jaki nie robił tego żaden z jego poprzedników.

Ze swoimi niepoprawnymi politycznie, ale samoświadomymi dialogami i dramatycznymi praktykami prawniczymi Boston Legal był daleki od rzeczywistości. Jednak, jeśli chodzi o 40 minut czystej radości, dramat prawniczy był dostarczany za każdym razem. Boston Legal, z Jamesem Spaderem i Williamem Shatnerem w rolach głównych, sprawiał wrażenie, jakby był pisany dla tej dwójki. Spader miał szansę zabłysnąć błyskotliwymi dialogami, a Shatner zapewniał mu odpowiednie wsparcie.

Boston Legal miał fantastyczny przebieg przez pięć sezonów, w których był emitowany. Serial miał wysoką oglądalność i był faworytem na rozdaniach nagród, więc wydawało się dziwne, gdy ABC postanowiło go anulować krótko po zakończeniu czwartego sezonu. Piąty sezon miał krótszą kolejność odcinków, co było niefortunne. Po tym wydarzeniu sieć anulowała serial.

Boston Legal miał fantastyczną obsadę, która z każdym sezonem stawała się coraz lepsza. Oprócz Jamesa Spadera i Williama Shatnera, w obsadzie znaleźli się również Candice Bergen, Mark Valley, Julie Bowen i Taraji P. Henson. W ciągu pięciu sezonów serial był nominowany do 26 nagród Emmy. Spader, Shatner i Clemenson otrzymali nominacje do nagrody Emmy za swoje role w serialu.

Boston Legal Sezon 5 Data premiery 22 września 2008 r
Boston Legal Sezon 5 Data zakończenia 8 grudnia 2008
Boston Legal Sezon 6 Data premiery Anulowano
Boston Legal
Boston Legal

Boston Legal to dramat prawniczy, którego akcja toczy się zarówno w odcinkach, jak i w większej całości. To, co naprawdę działa na korzyść tego serialu, to jego błyskotliwe dialogi, które są zarówno zabawne, jak i – w wielu przypadkach – zajmują zdecydowane stanowisko polityczne. To, w połączeniu z kamerą z ręki, nadaje serialowi trochę klimatu The Office, co podnosi poziom humoru i podkreśla intencję sceny, nawet podczas dramatycznych spotkań.

Alan Shore, grany przez Jamesa Spadera, był prawdziwym kręgosłupem serialu. Zostaje przedstawiony jako silny moralnie prawnik, który jest skłonny do podjęcia nieetycznych działań, jeśli przyniesie to korzyść większemu dobru. Postać mogła czasami wydawać się niepoważna, ale jej lekki i swobodny wygląd zewnętrzny łączył się z silnym poczuciem sprawiedliwości, co czyniło z niej ciekawy i wyrazisty okaz w telewizji. Jego monologi na sali sądowej często stawały się punktem centralnym programu i do dziś warto do nich wracać.

Bromance Shore’a z Dennym Crane’em granym przez Shatnera był główną relacją w serialu. Pomimo wyraźnych różnic ideologicznych, bohaterów oglądało się z przyjemnością, gdy tylko pojawiali się razem na ekranie. Inną ważną relacją w serialu była ta między Alanem Shore’em i Jerrym Espensonem granym przez Christiana Clemensona. Okazało się, że Espenson ma zespół Aspergera, a więź, która się między nimi wytworzyła, była ujmująca.

Boston Legal jest spin-offem długoletniego serialu Kelleya The Practice, śledzącym wyczyny byłego bohatera Practice, Alana Shore’a, oraz jego współpracowników z działu procesowego w bostońskim biurze niebieskiej firmy prawniczej Crane, Poole & Schmidt, gdzie jest najlepszym przyjacielem założyciela Denny’ego Crane’a i prawdopodobnie najlepszym prawnikiem firmy. Crane, Poole & Schmidt to duża i znana firma prawnicza z biurami w całych Stanach Zjednoczonych i za granicą. Oprócz wymienionych z nazwiska partnerów, istnieje około 50 starszych partnerów, z których kilku pojawiło się w programie.

Boston Legal Sezon 6 Data premiery
Boston Legal

Candice Bergen jako Shirley Schmidt, René Auberjonois jako Paul Lewiston, Mark Valley jako Brad Chase, Monica Potter jako Lori Colson, Julie Bowen jako Denise Bauer, Ryan Gosling jako Ryan Gosling, Ryan Gosling jako Ryan Gosling, Ryan Gosling jako Ryan Gosling, Ryan Gosling jako Ryan Gosling, Ryan Gosling jako Ryan Gosling, Ryan Gosling jako Ryan Gosling, Ryan Gos Michelle Bathe gra Sarę Holt, Justin Mantell gra Garretta Wellsa, Constance Zimmer gra Claire Simms, Craig Bierko gra Jeffreya Coho, Gary Anthony Williams gra Clarence’a Bella, Christian Clemenson gra Jerry’ego Espensona, Taraji P. Henson wciela się w Whitney Rome, Saffron Burrows w Lorraine Weller, Tara Summers w Katie Lloyd, a John Larroquette w Carla Sacka.

Jak oceniasz artykuł?