Co to jest znaczenie Geass w Code Geass?

Code Geass to jeden z tych programów anime, które wprawią cię w osłupienie. Ze względu na wybitnego bohatera i intrygującą fabułę widzowie anime zakochali się w tej serii. Przez tysiąclecia historie o rewolucjach i zamachach stanu przyciągały uwagę opinii publicznej. Code Geass zawiera to wszystko i jeszcze więcej. Widzowie mogą spodziewać się programu akcji z gatunku mecha, z moralnym podtekstem i elementami z innego świata. CC obdarza Leloucha „Mocą Królów”.” z Geassem, aby przywołać siły nadprzyrodzone. Ale co dokładnie oznacza Geass? Jaka była metoda zdobywania wiedzy stosowana przez Leloucha?? Geass z Code Geass można znaleźć w tym dokładnym przewodniku.

Jak Lelouch w Code Geass zdobył Geass??

Lelouch był w tym czasie uczniem Akademii Ashford. Gdy wojsko i „jedenastki” Bretanii walczą o kontrolę nad krajem, on sam znajduje się w krzyżowym ogniu. Próbuje, ale nie udaje mu się uciec. C.C. ratuje mu życie tuż przed egzekucją członka brytyjskiej gwardii królewskiej. C.C. odkryto, że był używany jako broń przez rząd brytyjski. Zawiera układ z Lelouchem, dając mu Geassa w zamian za jego pomoc.

Jako błysk w oku, posiada „Moc Królów”. Nawiązując z kimś kontakt wzrokowy, może zmusić go do posłuszeństwa na krótki czas. Kod Geass to kod kryptograficzny

Jakie jest znaczenie słowa Geass w Code Geass??

Kod Geass
Kod Geass

Jak stwierdzono w powieści, rzadka moc znana jako „Geass” może być nadana tylko wybranym osobom. Zwyczajem jest, że C.C. by obdarzyć ludzi mocą Geassa. Ta moc była podobna do umowy między dawcą a odbiorcą. Szczodrość może przejawiać się na różne sposoby. Według jednej z hipotez czyni to zgodnie z najgłębszymi aspiracjami jednostki. Geass, z drugiej strony, staje się coraz silniejszy z każdym użyciem. Użytkownik musi być w stanie utrzymać kontrolę nad swoimi popędami. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaną pochłonięci przez siłę. The Geass zajmuje się kontrolą umysłu. Zdolności poznawcze, pamięć i percepcja są upośledzone.

Pochodzenie Geassa jest najprawdopodobniej związane z mitologią irlandzką i walijską. Jeśli dana osoba jest poddana przymusowi, mówi się, że jest „Geis”, co zmusza ją do zrobienia lub powstrzymania się od zrobienia czegoś, ograniczając tym samym jej możliwości. Jest to raczej zewnętrzna siła kierująca codziennymi czynnościami człowieka niż obowiązek. Obecność postaci z Wielkiej Brytanii mogła wpłynąć na proces podejmowania decyzji przez zespół twórców.

Osoby często nie spieszą się, aby uzyskać doskonały Geass bez bycia zjedzonym. Geass został dopracowany do perfekcji, jeśli symbol pojawia się w obu oczach. Geass, choć niezwykle potężny, nie jest nie do przebicia. W niektórych przypadkach opór jest możliwy, ale tylko dla osób, które włożą w to wysiłek i żywią złość do użytkownika. Ponieważ Lelouch i Nunnally oparli się fałszywym wspomnieniom, byli w stanie wytrzymać Geass swojego ojca. W związku z tym można wywnioskować, że Geass może zostać pokonany.

Czy wiesz, kto wcześniej władał królewską mocą??

Władza króla: Geass Leloucha

Moc Królów” lub „Moc Absolutnego Posłuszeństwa” to Geass Leloucha. Geass musi być aktywowany poprzez bezpośredni kontakt wzrokowy z inną osobą. W ten sposób będzie mógł rozmawiać bezpośrednio z ich mózgami. Dzięki Geass, tylko jedna osoba może być celem w danym momencie. Co więcej, ta umiejętność nie ma limitu czasowego. To właśnie kazał Suzaku zrobić, a Suzaku się do tego zastosował. Może go użyć w dowolnym momencie we wczesnych fazach gry. Jednak w miarę jak jego moc rośnie, traci kontrolę nad Geassem. Sigile z czasem zostają wyryte w siatkówce oka w wyniku wielokrotnej ekspozycji. W końcu udaje mu się odzyskać kontrolę.

Absolutna aprobata dla Mao’s Geass

Jakie jest znaczenie słowa Geass w Code Geass?
Code Geass

Z powodu tego Geassa, Mao zyskała umiejętność podsłuchiwania myśli innych. Może podróżować dalej w głąb głowy danej osoby i uzyskać dostęp do jej wspomnień, jeśli się na niej skupi. Jeśli ta osoba o tym zapomniała, może być nieświadoma. Jednakże, w wyniku kompulsywnego używania tej umiejętności, stał się niezrównoważony psychicznie. W rezultacie musiał być cały czas bardzo świadomy tego, co myślą ludzie.

Geass: Modyfikacja pamięci autorstwa Charlesa zi Brittanii.

Zdecydowanie najpotężniejszy Geass w serii. Charles jest teraz w stanie wymazać, wyprzeć i zmienić wspomnienia w wyniku tej umiejętności. Potrafi sprawić, że ktoś zapomni, że ma Geass, skutecznie neutralizując wartość Geassu tej osoby. Gdyby zapytał, dałabym mu Geass. Używając swojego Geassa, ma możliwość zmiany odczuć cielesnych, takich jak wzrok.

To tyle na dziś, obejrzyjcie ten serial anime na stronie Netflix.

Jak oceniasz artykuł?