Czy anime uzależnia? Dlaczego? Jak?

Czy anime uzależnia? Czy jesteś Otaku? Czy po prostu oglądasz anime dla zabawy?? Czy z tego powodu zaniedbujesz swoje zajęcia?? Czy masz obsesję? Czy oglądasz anime do późna i to jest przyczyną bezsenności??

Oto kilka pytań, z którymi borykają się wszyscy widzowie anime. Czy ludzie często zadają pytanie, czy anime jest wciągające, czy nie, jak również? Czy oglądanie anime może być uzależniające?! Z tymi pytaniami boryka się wiele osób; postaram się odpowiedzieć na wasze wątpliwości i pytania poprzez mój wpis. Równie dobrze możesz uzyskać odpowiedzi, których szukasz.

Ale najważniejszy jest fakt, że o uzależnieniu od anime wiadomo tylko trochę. W przypadku takich tematów trzeba przeprowadzić wiele badań. Niektórzy uważają, że uzależnienie od anime w ogóle nie istnieje. Bo jak to się mówi, jak można być uzależnionym od kreskówek?? Ale wierzcie mi, kiedy to mówię, jest to temat, który budzi poważne obawy. Zdiagnozowanie osoby uzależnionej jest naprawdę trudne. I nie będę tego oceniał.

Mój artykuł jest napisany wyłącznie po to, by czerpać przyjemność z oglądania czegoś, co jednak nie wpływa negatywnie na twoje zdrowie. Ponieważ wszyscy wiemy, jak historia i grafika mogą pomóc nam rozładować stres, a nawet wysłać wiadomość na koniec dnia. Jak piękna może być ta historia, wie tylko nasza publiczność!

Czym jest uzależnienie?

Czy anime jest uzależniające?
Co to jest uzależnienie??

Jeśli odpowiem na to pytanie w sposób naukowy, to oznacza ono kompulsywny nawyk regularnego robienia czegoś i nieumiejętność wyrwania się z tego. Wyjaśniłem to w prostych słowach. Pozwólcie, że wyjaśnię, iż pytanie o uzależnienie nie dotyczy tylko anime, ludzie mogą uzależnić się od wszystkiego. Jak w przypadku każdej materialistycznej lub niematerialistycznej rzeczy, wszystko zależy od umysłu i bodźców lub bodźców łagodzących stres.

Często widzieliśmy ludzi uzależnionych od kawy, a dokładnie od kofeiny, papierosów, alkoholu, filmów, książek, herbaty, seriali internetowych, mediów społecznościowych i tak dalej, i tak dalej. Tak więc, gdy ludzie zaczynają lubić coś w większym stopniu lub przywiązują się do czegoś, aby złagodzić swój stres, wtedy nie trzeba mówić, że się uzależniają.

Niekoniecznie chodzi tylko o anime w ogóle. Zwłaszcza w tej pandemicznej sytuacji, gdy młodzi ludzie siedzą w domach i popadają w uzależnienie, kończąc jako kanapowe ziemniaki. Tak więc, pod koniec dnia, może to być cokolwiek, co wypełni twoją pustkę emocjonalną. Człowiek ma tendencję do popadania w taką obsesję, że kontynuuje swoje zachowanie. Porozmawiajmy teraz o uzależnieniu od anime.

Czym jest anime?

Wiele osób pytało mnie, co czyni cię fanem anime? Albo dlaczego oglądasz te kreskówki? Oglądaj filmy, po co tracić czas na kreskówki dla dzieci?

Przede wszystkim chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że anime i kreskówki to nie to samo. Pozwolę sobie podkreślić podstawową różnicę. Animacje to bardziej japońskie sztuki wizualne z bardziej wyrazistymi portretami postaci; zbliżają się do rzeczywistości. Podczas gdy kreskówki są półrealistycznymi rysunkami stworzeń, których celem jest uchwycenie satyry, humoru, karykatury itp. Są z natury nierealistyczne.

To, co przyciąga widzów, to: fabuła, żywa sztuka, atrybuty estetyczne, piękna animacja, emocje, z którymi można się identyfikować, a nawet budowanie postaci i głębia opowieści. Jak każdy inny film lub serial internetowy, anime w formie graficznej przyciąga zainteresowanie widzów. Bliższy związek z rzeczywistością jest jednym z głównych czynników, które sprawiają, że anime przyciąga widzów. Ale to znowu jest bardzo subiektywne i zależy od perspektywy obserwatora.

Czy anime jest uzależniające??

Czy anime jest uzależniające?
Uzależnienie od anime

Czy termin Otaku Cię przeraża?? Cóż, nie bądź, to powszechne określenie nadawane przez Japończyków na ludzi, którzy mają obsesję lub są wielkimi fanami animacji lub krótko mówiąc anime. Pomyśl o tym w ten sposób: kochasz anime, dlatego je oglądasz, więc bycie Otaku jest w porządku, o ile nie stanie się obsesją, która może wywołać niepokój i inne problemy osobowościowe. Przejdę do tego później.

Pozwól, że wyjaśnię ci sytuację w jak najprostszych słowach. Ludzie w każdym wieku mogą oglądać anime, daje ono czystą radość, bawi widzów, przynosi szczęście, a nawet pewien rodzaj niespełnionej fantazji. Ale oderwanie się od rzeczywistości i fantazji nie jest dobrym znakiem.

Widziałem, jak wielu moich znajomych zakochiwało się w postaciach 2D, a to zdecydowanie nie jest coś, do czego należy zachęcać. Powinna istnieć granica między realizmem a fantazją. Nawykowe oglądanie wielu filmów lub seriali anime może oderwać człowieka od świata fizycznego lub rzeczywistości.

Pozwólcie, że podam wam przykład, aby wyjaśnić tę kwestię. Jeśli miłośnik anime stanie przed problemem i spróbuje zastanowić się, jak go rozwiązać, gdyby to było anime. Innym przykładem jest ciągłe porównywanie się z partnerem z miłości 2D. Takie myślenie może prowadzić do nadmiernego myślenia. Nie myślmy o tym na razie.

Oglądanie anime przez cały dzień zdecydowanie nie jest dobre dla twojego umysłu i ciała. Może to powodować stres, bóle głowy, problemy ze wzrokiem i niepokój związany z niemożnością zaakceptowania rzeczywistości. Ustaw więc minutnik i skróć czas oglądania anime.

Przyjrzyjmy się sygnałom, które pomogą ci zrozumieć, czy jesteś uzależniony.

Oznaki, że stajesz się uzależniony

Poniżej wymienię czynniki, które pomogą ci zrozumieć, czy się uzależniasz. Dla lepszego zrozumienia wypunktuję je w punktach:

 1. Żmudne próby mówienia po japońsku przez cały czas
 2. Ciągłe nawiązywanie do obejrzanych seriali lub filmów. Nawet jeśli osoba siedząca naprzeciwko ciebie nie jest zainteresowana
 3. Dochodzenie do poziomu zmuszania innych do oglądania ich razem z tobą lub samemu
 4. Gogoanime, Crunchyroll, itp. to twoje nowe danie
 5. Temat sezonów i obsad anime kłębiący się w twojej głowie nawet podczas wykonywania codziennych czynności
 6. Marzenie o bohaterach i historii
 7. Kiedy oglądasz jedno anime, myślisz o swojej liście i czekasz, aż skończysz, żeby móc zacząć następne
 8. Kupowanie na dużą skalę rzeczy związanych z anime i mangi
 9. Urządzenia posiadające dzwonki i tapety tylko z anime
 10. Wysyłanie pary i myślenie o postaci z butów
 11. Irytują cię negatywne komentarze
 12. Odstąpienie od odcinka
 13. Bezmyślne bazgranie chibis
 14. Spieranie się, czy lepsze są napisy czy dubbing
 15. Cierpisz na bezsenność

PRZECZYTAJ TAKŻE 8 programów podobnych do Hwarang: Młodość wojującego poety

Skoro już podałem przyczynę, pomogę też w leczeniu. Przejrzyj biuletyny i sprawdź, czy należysz do więcej niż 4 z tych kategorii. W takim razie Tomodachi, sugeruję, żebyś spróbował złagodzić ton dla własnego zdrowia.

Jak sobie z tym poradzić?

Czy anime uzależnia?
Jak sobie z tym poradzić

Tak jak podzieliłem się przyczynami, tak samo podzielę się lekarstwem w kulkach. Przejdź przez nie. Oto fakty:

 1. Zacznij dostrzegać pieniądze i czas, które poświęcasz
 2. Akceptacja faktu i przezwyciężenie zaprzeczania
 3. Zmniejsz ilość czasu, który poświęcasz
 4. Staraj się trzymać z dala od urządzeń i spać w nocy. Co więcej, staraj się angażować w działania, które pomogą ci wyjść z uzależnienia od anime
 5. Wyrównaj swoje emocjonalne przywiązanie
 6. Spróbuj zaobserwować, jak wpływa na twoje zachowania społeczne
 7. Zachowaj anime na weekend lub jako nagrodę za dzień pracy
 8. Postaraj się ograniczyć kupowanie towarów
 9. Udzielaj się społecznie
 10. Przenieś się do innego fandomu, ale nie popadaj w obsesję na jego punkcie

Oto kilka wskazówek, którymi możesz się kierować. To może pomóc ci wyjść z uzależnienia. To nie stanie się w jeden dzień. Daj sobie czas, skup się na codziennym życiu. Jestem przekonany, że powoli, ale na pewno się z tym uporasz. Życzę wam powodzenia! Po prostu uwierzcie w siebie.

To dobrze, jeśli jesteś uzależniony lub masz obsesję na punkcie anime, nie myśl o tym zbyt wiele. Kochasz to, dlatego spędzasz nad tym czas. Ale uważaj, żeby to nie wpłynęło na twoje zdrowie. Pamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze, więc staraj się ograniczać czynności, które mogą zaszkodzić. Nic więcej i nic mniej!

Zerwanie z czymś, w czym się mocno zakochałeś, jest z pewnością trudne. Sugeruję, abyś nie wywierał na sobie presji, po prostu nie spiesz się. Pójdę dalej i zasugeruję, żebyście oglądali anime nie cały dzień, ale 3 godziny. w maksie. Ale jeśli uważasz, że oglądanie anime przez długie godziny nie ma na ciebie wpływu, to cóż, rób to dalej.

Na koniec dodam tylko, że nie przestawaj robić tego, co sprawia ci przyjemność. Jeśli oglądanie anime przynosi ci korzyści, a nie szkody, to oglądaj je do woli. Dlatego właśnie ludzie poświęcają swój czas i wysiłek, aby sprawić Ci radość, tworząc wizualne oglądanie i czytanie dla ludzi takich jak Ty.

Jako Otaku wiemy, że uwielbiamy oglądać anime, bo po prostu je kochamy. Kogo obchodzi, co ludzie mają do powiedzenia na ten temat? Sami jesteśmy sędziami własnego życia, prawda??

To wszystko, ludzie!

Jak oceniasz artykuł?