Czy bombardowanie jest oparte na prawdziwej historii?

Prawdziwa opowieść o filmie Bombardowanie, w którym losy różnych mieszkańców Kopenhagi zbiegają się, gdy nalot bombowy z czasów II wojny światowej nieumyślnie trafia w szkołę pełną dzieci. Na podstawie prawdziwej historii.

Data premiery filmu została już ogłoszona przez Netflix. Film „The Bombardment” wejdzie na ekrany kin 9 marca 2022 r. Prawdziwy epizod, na którym opiera się film, jest postrzegany jako delikatny incydent, ponieważ jest to ważne wydarzenie, o którym niewiele osób chciałoby pamiętać.

Na filmie spoczywa duża odpowiedzialność za dokładne przedstawienie każdego incydentu, ponieważ niedopełnienie tego obowiązku w którymkolwiek momencie filmu może skutkować przegraną. Mamy szczerą nadzieję, że w filmie każde wydarzenie zostanie potraktowane z należną mu wagą, a nie tylko dla rozrywki. Wydarzenie to jest ważne w prawdziwym życiu, jest też ważne w filmie.

Czy film Bombardowanie jest oparty na prawdziwej historii?

Czy film Bombardowanie jest oparty na prawdziwej historii?
Bombardowanie

„21 marca 1945 roku brytyjskie Królewskie Siły Powietrzne wyruszyły z misją zniszczenia siedziby gestapo w Kopenhadze. Nalot okazał się katastrofalny w skutkach, ponieważ kilku zamachowców nieumyślnie skierowało się na szkołę, zabijając ponad sto dwadzieścia osób, w tym 86 dzieci.”

The Bombardment to bez wątpienia jeden z filmów o II wojnie światowej, które Netflix pozyskał w ostatnich latach. W zeszłym roku Netflix nabył dużą część holenderskiego dramatu Zapomniana bitwa, w którym wystąpił Tom Felton z Harry’ego Pottera. Netflix udostępnił swój własny film Monachium na krawędzi wojny w styczniu 2022 roku, a Projekt Mincemeat zostanie wdrożony w wielu miejscach jeszcze w tym samym roku.

Netflix przejął dystrybucję filmu z czasów II wojny światowej Bombardowanie, znanego również jako Cień w moim oku (Skyggen I mittje w języku duńskim), a film może trafić do kin w marcu 2022 roku.

Film po raz pierwszy trafił do kin w Danii w październiku 2021 roku, a następnie będzie dostępny w serwisie Netflix poza granicami Danii 9 marca 2022 roku. Film może zostać wydany m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Miso Film, z siedzibą we Freemantle, wyprodukowało film, którego autorem scenariusza i reżyserem jest Ole Bornedal. Bornedal jest znanym duńskim filmowcem, znanym z takich filmów jak „Nattevagten”, „Straż nocna” i „Zbaw nas ode złego”.

Choć negatywnych recenzji jest niewiele, film ma obecnie ocenę 7.4 oceny na IMDb.

Niektóre nazwiska, które możecie rozpoznać z angielskich tytułów, są wśród stałych bohaterów filmu.

W roli Frederika występuje Alex Hgh Andersen (odtwórca roli Ivara w serialu Vikings).

Danica Curcic (Milczące serce), Susse Wold (Polowanie), Caspar Phillipson (Mission: Impossible – Fallout), Bertram Bisgaard, Ester Birch Bech, Ella Josephine Lund Nilsson i Fanny Leander Bornedal należą do stałej obsady filmu.

Nazwa filmu została zmieniona przez Netflix na Bombardowanie. Wynika to z faktu, że niektóre filmy Netflixa, takie jak W cieniu księżyca i Nawet w cieniu Iris, mają już podobne tytuły.

Obsada filmu Bombardowanie

Film Bombardowanie opiera się głównie na historii opartej na faktach, a postacie są oparte na prawdziwych ludziach. Poniżej znajduje się lista członków obsady, którzy wystąpią w filmie. Ester Birch, Ella Josephine Lund Nilsson, Malena Lucia Lodahl, Fanny Leander Bornedal, Alex Hugh Andersen, Alban Lendorf, James Tarpey, Casper Kjr Jensen, Danica Curcic, Mads Riisom, Malene Beltoft Olsen, Kristian Ibler, Rikke Louise Andersson.

Gdzie oglądać film Bombardowanie?

Bombardowanie
Bombardowanie

Film zostanie udostępniony bezpośrednio w serwisie Netflix, dzięki czemu ludzie na całym świecie będą mogli obejrzeć go w zaciszu własnego domu. Na razie nie wiadomo, czy widzowie będą mogli obejrzeć film na platformach innych niż Netflix. Netflix będzie dostępny z kilkoma dubbingami i napisami. Opcje dźwiękowe będą prawdopodobnie zawierać duński głos, a także napisy w języku angielskim, portugalskim, polskim i francuskim.

Zwiastun filmu „Bombardowanie

Zwiastun filmu jest obecnie dostępny wyłącznie w serwisie Netflix i nigdzie indziej. Do ostatecznej premiery filmu pozostało już tylko kilka dni, więc być może zobaczymy jakiś zwiastun lub inne informacje z nim związane.

Jak oceniasz artykuł?