Czy film Mindhunter jest oparty na prawdziwej historii? Wstrząsające rewelacje!

Czy serial Mindhunter oparty jest na prawdziwej historii? są zdecydowanie poszukiwane przez wielu ludzi, ponieważ serial jest dość popularny. Mindhunter to amerykański serial sensacyjny o wykroczeniach psychicznych, zrealizowany przez Joe Penhalla, w związku z wydaną w 1995 roku książką Mindhunter: Mindhunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit, której autorem jest John E. Douglas i Mark Olshaker. Jak można zrozumieć ze słowa/zwrotu Mindhunter, serial ten opowiada o czasach, gdy jednostka behawioralna Federalnego Biura Śledczego podjęła się rozmowy z uwięzionymi mordercami, aby poznać ich sposób myślenia i rozumowania, co mogłoby być pomocne w zrozumieniu i odnalezieniu przestępców w przyszłości, a czasem w odnalezieniu potencjalnego przestępcy i zapobieganiu takim czynom.

Program oparty jest na książce Mindhunter, która została napisana i wydana w 1995 roku. W swoich dwóch sezonach przenosi nas w lata 1977-81, podczas gdy fani wciąż czekają na sezon 3, sieć ogłosiła, że jest on wstrzymany, ponieważ jeden z producentów wykonawczych David Fincher chce się skupić na innym projekcie. W serialu główną rolę grają Jonathan Groff, Holt McCallany i Anna Trov, którzy wcielają się w Holdena Forda i Billa Tencha (agentów specjalnych w wydziale nauk behawioralnych FBI) oraz dr. Wendy Carr, profesor psychologii, która dołączy do Behavioral Science Unit, a także inni aktorzy grający przestępców wspomnianych w książce i serialu, którzy wnieśli swój wkład jako uczestnicy badania.

Historie o kim i dlaczego warto o nich wspomnieć?

Dennis Radar

Grany przez Sony Valicenti, zabójca ten nadał sobie pseudonim BTK, który jest skrótem od Bind, Torture, and Kill (zwiąż, torturuj i zabij). To dlatego, że tak zwykle postępował ze swoimi ofiarami. Postać ta będzie obecna w serialu przez długi czas, ponieważ przestępca został złapany w 2005 roku, podczas gdy akcja serialu toczy się jeszcze w 1881 roku. Wspomina się o nim za pośrednictwem Kevina Brighta, który naprawdę przeżył jego atak. Dennis zabił swoją siostrę, a także postrzelił go dwukrotnie podczas nieudanej próby zabicia go.

Ed Kemper

Grany przez Camerona Brittona zabójca został złapany za zabicie swoich dziadków i trafił do szpitala psychiatrycznego. Uwolniony w wieku 21 lat, zanim oddał się w ręce sprawiedliwości, sponiewierał, torturował i zgwałcił kolejne 8 osób. Takie historie przyprawiają nas o dreszcze, a świadomość, że wciąż są łapani i w jakiś sposób pojmani, przynosi ulgę. Ed Kemper odegrał ważną rolę w 1. sezonie, ale w 2. już nie tak dużą, dopóki nie wspomniano o nim podczas rozmowy dwóch urzędników z Charlesem Mansonem.

Monte Ralph Rissell

Grany przez Sama Strike’a morderca popełnił wiele przerażających zbrodni, za które w wieku zaledwie 19 lat został skazany na pięć dożywocia. Wcześnie rozpoczął swoją przygodę z napadami – pierwszy gwałt popełnił w wieku 14 lat, po czym został wysłany do zakładu dla psychicznie chorych, gdzie prawdopodobnie przekonał swoich lekarzy, że dobrze sobie radzi i popełnia przestępstwa, kiedy jest na przepustce. Do 19 roku życia zabił 5 osób i sponiewierał około 12-13 kobiet.

Jerry Brudos

Grany przez Happy’ego Andersona Jerry nosił kilka innych imion, takich jak shoe-fetish slew czy the lust killer i pojawił się w 1. sezonie. Urodził się w domu, w którym matka chciała, żeby był córką. Szybko rozwinął się jego szał na damskie buty, a pierwsze przestępstwo – porwanie kobiety – popełnił w wieku 17 lat. W szpitalu psychiatrycznym, a potem poza nim, Jerry wydawał się zmienić i miał normalną rodzinę i dzieci, dopóki nie rozpoczął serii morderstw, podczas których rozcinał i zachowywał części kobiet jako nagrodę.

Richard Speck

Grany przez Jacka Erdiego Richard jest jednym z najbardziej przerażających i agresywnych przestępców, którego czyny polegające na torturowaniu kobiet, gwałceniu ich i zabijaniu szokują każdego, kto o tym czyta. Rzeczywistość została przedstawiona w momencie, gdy jedna z kobiet uciekła, czy może raczej przeżyła, by opowiedzieć o okrucieństwach, których się dopuścił. Wiadomo, że zgwałcił jedną, torturował i zamordował 8 różnych kobiet w ciągu jednej nocy. Wszyscy oni byli studentami pielęgniarstwa w szpitalu miejskim w Chicago.

David Berkowitz

Ten grany przez Olivera Coopera morderca straszył na ulicach Nowego Jorku, otwierając ogień do par w zaparkowanych samochodach. W serialu zakwestionowano bardzo dzikie twierdzenie mordercy, jakoby był on prowadzony do tych morderstw przez demony docierające do niego za pośrednictwem psa, co według zapisów prawdziwego wywiadu zaprzecza prawdziwości tego twierdzenia. Ten morderca nadał sobie imię Syn Sama i pisał listy referencyjne, by dokuczyć policji.

Elmer Wayne Henley

W roli głównej Robert Aramayo ten morderca pojawia się w czwartym odcinku 2. sezonu, gdy jest przesłuchiwany przez dr. Wendy i Gregga Smithów, z których ten drugi jest nowo przydzielonym agentem do Wydziału Nauk Behawioralnych. Ten człowiek był pierwotnie wspólnikiem innego zabójcy Deana Corlla, który przygotowywał go do przyprowadzania potencjalnych ofiar, aby mógł je zabić. Jak na ironię uczeń zabił mistrza w dniu, w którym doszło między nimi do bójki, ponieważ Elmer przyprowadził młodą dziewczynę, podczas gdy Dean chciał zabić młodego chłopca.

Lista jest długa, a to tylko kilku z wielu innych przestępców, którzy siali spustoszenie w swoich miastach, dopóki nie zostali schwytani.

Jak oceniasz artykuł?