Czy film „The Raincoat Killer” na Netfliksie jest oparty na prawdziwej historii??

The Raincoat Killer to południowokoreański serial Netflixa, oparty na prawdziwej zagadce seryjnego morderstwa. Jest to dokument kryminalny opowiadający o sprawie z początku XXI wieku. Reżyserują ją John Choi i Rob Sixsmith. Prawdziwe nazwisko zabójcy w płaszczu przeciwdeszczowym to Yoo Young-Chul. Ten serial jest o pogoni za drapieżnikiem i polowaniu na niego. Urodził się 18 kwietnia 1970 roku w miejscowości Gochang-gun w Korei Południowej. Ma on podobno 51 lat i jedno dziecko. Większość jego ofiar stanowiły pracownice seksualne i starzy bogaci mężczyźni. Schemat morderstwa obejmował zabijanie ofiar młotkiem, a następnie ich okaleczanie. W Seulu zapanował terror z powodu morderstw, które miały miejsce w tym czasie. Od września 2003 do lipca 2004 roku popełnił 21 morderstw.

Wreszcie 15 lipca Yoo został złapany, policja znalazła przy nim karty telefoniczne i fałszywą odznakę policyjną. Yoo przyznał, że okaleczył 11 osób, a także spalił 3 osoby. Jak sam stwierdził, inspiracją dla niego był seryjny morderca o imieniu Jeong Du-Yeong, który w latach 1999-2000 zamordował 9 bogatych osób w mieście Busan. Powiedział również, że nie znosił „kobiet świadczących usługi seksualne i „starych bogatych mężczyzn”. Jednak po jego natychmiastowym przyznaniu się do winy sąd okręgowy w Seulu oskarżył go o zamordowanie 21 osób i w 2004 r. został skazany na karę śmierci. Do dnia dzisiejszego przebywa w więzieniu w Seulu, gdzie oczekuje na egzekucję.

Morderca w płaszczu przeciwdeszczowym Data premiery

Ten dokument kryminalny został udostępniony na Netflix 22 października 2021 roku. Sezon 1 składa się obecnie z 3 odcinków trwających od 40 do 50 minut każdy. Serial jest dostępny na Netflix w dwóch wersjach językowych: angielskiej i koreańskiej. Ten mini-serial ma ocenę 6.8/10 na IMDb.

Czy film The Raincoat Killer na Netflixie jest oparty na prawdziwej historii??

Morderca w płaszczu przeciwdeszczowym
Morderca w płaszczu przeciwdeszczowym

W Raincoat Killer będziemy mogli zobaczyć nagrania i wywiady, które zostały przeprowadzone z osobami zaangażowanymi w sprawę oraz z rodzinami ofiar. W odcinku pierwszym – „Nowa rasa zabójców” – widzimy brutalne morderstwa zamożnych ofiar w całym mieście. Policja zauważa, że zabójstwo nie zostało popełnione dla pieniędzy, ponieważ nie zostały one odebrane ofierze. Zauważają także pasujące do siebie ślady stóp znalezione w każdym miejscu, w którym znaleziono ciała, co sugeruje seryjnego mordercę. Widzimy śledztwo w sprawach, które miały miejsce w latach 2003-2004. Ten odcinek trwa 43 minuty. W odcinku drugim – „Killing Grounds” – widzimy, że złożono skargę w sprawie zaginionych pracownic seksualnych. Raport ten doprowadził do aresztowania Yoo Young-Chula. Widzimy też jego zeznania, które złożył podczas przesłuchania. Ten odcinek trwa 47 minut. W odcinku trzecim – „The Hammer Comes Down” – widzimy, że ofiary Yoo zostały znalezione zakopane pod grupą, okaleczone i spalone. Jak podano w zwiastunie, zakopał je na górze w Seulu. Kiedy media się o tym dowiadują, ich gniew wychodzi na jaw. Aby znaleźć dowody, które można pokazać mediom, policja udaje się do mieszkania, w którym mieszka. Trzeci i ostatni odcinek trwa 53 minuty.

Morderca w płaszczu przeciwdeszczowym – obsada

Morderca w płaszczu przeciwdeszczowym
Morderca w płaszczu przeciwdeszczowym

Ten program jest połączeniem dokumentu i serialu, dla tego programu powstało nowe słowo „docuseries”, jak podano w serwisie Netflix. Tak więc większość serialu zawiera materiały filmowe lub klipy z tego śledztwa z udziałem aktorów. W tym serialu występują Kim Hee Sook, Park Ri Hyun. W serialu występują również detektywi, inspektorzy policji i rodziny ofiar. Kwon Il-Yong – południowokoreański psycholog społeczny, zajmuje się badaniem stanu psychicznego Yoo. Główny bohater kryminalny Yoo to oryginalny Yoo pokazany w klipach.

Morderca w płaszczu przeciwdeszczowym: Trailer

Zwiastun jest obecnie dostępny tylko na Netflixie. Oficjalny kanał Netflixa na YouTube jeszcze go nie opublikował. Jest on również dostępny na stronie internetowej Netflix.

Jak oceniasz artykuł?