Czy przebiśnieg to prawdziwa historia? Odpowiedź może cię zszokować!

Jung Hae-in, Jisoo, Yoo In-na, Jang Seung-jo, Yoon Se-ah, Kim Hye-yoon i Jung Yoo-jin występują w Snowdrop. Film emitowany w JTBC w każdą sobotę i niedzielę o 22:30 od 18 grudnia 2021 do 30 stycznia 2022 przez 16 odcinków (KST). W niektórych regionach jest również dostępna na kanale Disneya+.

Rok 1987 był przełomowy w historii Korei Południowej ze względu na masowy ruch protestu „Democracy Movement” w czerwcu 1987 r. oraz demokratyczne wybory w grudniu 1987 r., które doprowadziły do zakończenia autorytarnej Piątej Republiki Korei i ustanowienia demokratycznej Szóstej Republiki Korei. Akcja Stroyline Snowdrop rozgrywa się w tym przełomowym roku w historii Korei Południowej.

Daty Festiwalu Przebiśniegów w 1987 roku nie zostały jeszcze ogłoszone. Eun Yeong-ro (Jisoo) odkrywa zakrwawionego studenta Lim Soo-ho (Jung Hae-in) w pokoju akademika swojego uniwersytetu i ukrywa go przed rządem. Z drugiej strony Soo-ho okazuje się być oszustem. Pomimo otaczającego ich chaosu, w miarę rozwoju fabuły między dwojgiem ludzi rozkwita romans.

Obsada Snowdrop

Czy Snowdrop to prawdziwa historia?
Czy Snowdrop to prawdziwa historia?

Kim Hye-yoon, która zdobyła sławę po występie w serialu Sky Castle, została poinformowana 18 czerwca, że prowadzi rozmowy w sprawie zagrania w serialu, a jej agencja potwierdziła, że rozważa ofertę. 18 sierpnia pojawiły się informacje, że Jisoo została wybrana na główną aktorkę serialu. Później tego samego dnia, firma zarządzająca Jisoo, YG Entertainment, potwierdziła tę wiadomość. Kim Hye-yoon została obsadzona w filmie 24 sierpnia. W międzyczasie Jung Hae-in podobno otrzymała propozycję, ale jeszcze się nad nią zastanawiała. Jang Seung-jo dołączył do obsady 26 sierpnia, a następnie Jung Yoo-jin i Yoon Se-ah odpowiednio 17 i 18 września. JTBC oficjalnie ogłosiło obsadę i opisy postaci 5 października 2020 roku. Yoo In-na dołączyła do obsady serialu 28 grudnia.

Kang Cheong-ya, grany przez Yoo In-na, jest charyzmatycznym i utalentowanym chirurgiem w szpitalu uniwersyteckim (34). Kim Eun-hye to jej prawdziwe imię.

Team One jest prowadzony przez antykomunistycznego śledczego ANSP Lee Gang-mu (Jang Seung-jo, 36 lat), który chce aresztować Soo-ho za śmierć jednego z jego kolegów.

Czy przebiśnieg to prawdziwa historia?

Snowdrop opowiada historię miłości między północnokoreańskim szpiegiem a studentką południowokoreańskiego college’u w burzliwym okresie.

Ponad 300 000 osób podpisało petycję do Błękitnego Domu, aby powstrzymać emisję filmu, którego akcja rozgrywa się w czasie koreańskiego ruchu demokratycznego.

Publiczne oświadczenia Snowdrop, że nie ma zamiaru podważać demokracji, gloryfikować dyktatury czy północnokoreańskich szpiegów, nie zdołały uspokoić oburzenia opinii publicznej.

Czy w dzisiejszych czasach każdy ma jakiś problem?? Wiele osób uważa, że Snowdrop przekłamuje historię. Co to dokładnie jest?

Jak wyglądał świat w 1987 roku??

JTBC twierdzi, że fabuła jest całkowicie fikcyjna i nie ma związku z rzeczywistością wiosny 1987 roku, ale wielu Koreańczyków wierzy, że ma to coś wspólnego z trwającym w ich kraju ruchem demokratycznym. Rok 1987 był przełomowym momentem w historii Korei.

Bak Jong-cheol został aresztowany w styczniu 1987 roku na Wydziale Lingwistyki Seulskiego Uniwersytetu Narodowego w ramach demonstracji popierającej powstanie w Gwangju. W wyniku jego sprzeciwu władze poddały go brutalnym przesłuchaniom i torturom. Zmarł w wyniku asfiksji spowodowanej waterboardingiem.

Wiadomość ta oburzyła ludzi w całym kraju, którzy domagali się powrotu do demokracji.

W tamtym czasie uwaga wszystkich skupiała się na Korei Południowej, ponieważ Olimpiada w Seulu w 1988 roku była tuż za rogiem.

Następnie wygłosił Deklarację z 29 czerwca (6.29), przemówienie, w którym opowiedział się za otwartymi wyborami prezydenckimi, amnestią dla więźniów politycznych, wolnością prasy i wzmocnieniem praw człowieka.

NSA

Czy Snowdrop to prawdziwa historia?
Czy przebiśnieg to prawdziwa historia?

„Agencja Planowania Bezpieczeństwa Narodowego była wczesnym akronimem tej agencji (ANSP). Narodowa Agencja Wywiadowcza, dawniej Centralna Agencja Wywiadowcza, przejęła dziś dowodzenie nad CIA.

NSA jest postrzegana przez Koreańczyków z Południa jako relikt epoki dyktatury, sługus. Chociaż deklarowaną misją agencji było utrzymywanie bezpieczeństwa i wspieranie rządu w zbieraniu informacji wywiadowczych na temat zagrożeń ze strony Korei Północnej, kiedy ludzie zaczęli dążyć do demokracji, agencja zaczęła często aresztować aktywistów bez nakazu lub dowodu, etykietować ich jako północnokoreańskich szpiegów, torturować i wykonywać na nich egzekucje.

Bak Jong-cheol był tym, który musiał poradzić sobie z szpiegowaniem go przez NSA.

Warto zauważyć, że chociaż NSA nie jest mocno eksponowane w serialu Snowdrop, film przedstawia ją w korzystnym świetle, co jest dalekie od prawdy.

Jak oceniasz artykuł?