Czy przebiśniegi są oparte na prawdziwej historii??

Snowdrop jest pierwszą koreańską dramą na wyłączność Disney+ i jest kontrowersyjną dramą, która poruszyła obywateli Korei i została wielokrotnie zmieniona w ciągu ostatnich miesięcy. Przy wszystkich nowościach dramowych, recenzjach scenariuszy itp., które czytamy, mogłoby się wydawać, że świat stanął w miejscu, ale nie w południowokoreańskim przemyśle rozrywkowym! Warto również zauważyć, że wielu wykonawców powróci w kolejnych dramach, a widzowie zostaną uraczeni świeżymi kombinacjami nowych aktorów. Podczas gdy zamieszanie wokół nich będzie trwało, jedna drama w szczególności przyciąga uwagę wielu widzów i netizens: Debiutancki projekt BLACKPINK Jisoo, Snowdrop. Oto wszystko, co powinniście wiedzieć na ten temat. Snowdrop to dramat z 1987 roku opowiadający o trzech studentach, z których jeden jest szpiegiem, drugi agentem Narodowej Służby Wywiadowczej, a trzeci dziwnym lekarzem.

Historia przebiśniegu

Akcja rozgrywa się w 1987 roku, w czasach, gdy Koreą Południową rządził autorytarny reżim. Kiedy Eun Yeong-Ro ukrywa studentkę Soo-Ho na Uniwersytecie Kobiecym Hosu, między nimi nawiązuje się potajemna relacja, a problemy pojawiają się, kiedy nieoczekiwane informacje o Soo-Ho zostają ujawnione. Akcja filmu Snowdrop rozgrywa się w 1987 roku, przełomowym roku w historii Korei Południowej, kiedy to w czerwcu 1987 roku miał miejsce Ruch Demokratyczny, masowy ruch protestu mający na celu zmuszenie dyktatury w Korei Południowej do przeprowadzenia uczciwych wyborów, a następnie demokratyczne wybory w grudniu 1987 roku, w wyniku których rozpadła się autorytarna Piąta Republika Korei, a do władzy doszła demokratyczna Szósta Republika Korei.

Jak zaczyna się ten serial??

Czy Snowdrop jest oparty na prawdziwej historii?
Snowdrop

Akcja Snowdrop rozpoczyna się wiosną 1987 roku i chociaż JTBC utrzymuje, że fabuła jest całkowicie fikcyjna i nie ma związku z rzeczywistością, wielu Koreańczyków uważa, że jest to spowodowane ruchem demokratycznym. Rok 1987 zostanie zapamiętany jako przełomowy moment w historii Korei. Bak Jong-Cheol, przewodniczący rady studenckiej wydziału językowego Seulskiego Uniwersytetu Narodowego, został zatrzymany w styczniu 1987 roku podczas wiecu w obronie powstania w Gwangju. Władze nieustannie nalegały, by ujawnił miejsce pobytu swoich kumpli, ale odmówił i w rezultacie był torturowany. Zmarł w wyniku uduszenia spowodowanego waterboardingiem.

Ludzie w całym kraju byli oburzeni tą wiadomością, która rozpaliła ogień w ich sercach, domagając się demokratyzacji. Olimpiada w Seulu w 1988 roku była tuż za rogiem, wszystkie oczy zwrócone były na Koreę, a hałas dziesiątek tysięcy ludzi na ulicach nie mógł zostać zignorowany.

Co doprowadziło do zniekształcenia historii?

To nie pierwszy raz, kiedy południowokoreański aktor, taki jak Kim Soo-Hyun, gra północnokoreańskiego szpiega. Otrzymali pochwały za swoje umiejętności aktorskie, a nie kontrowersje, w Secretly, Greatly, czy Bae Jong-ok w Spy. Im Soo-ho, grany przez Jung Hae-in, jest północnokoreańskim szpiegiem, któremu pomaga grana przez Jisoo postać Eun Young-ro, która pomyliła go z rannym aktywistą studenckim. Koreańczycy uznali to za pochwałę północnokoreańskich szpiegów, a jednocześnie za głęboką obrazę męczenników Ruchu Demokratycznego, którzy niesłusznie zostali uznani za szpiegów.

Obsada serialu Snowdrop

Czy Snowdrop jest oparty na prawdziwej historii?
Snowdrop

To nie pierwszy raz, kiedy południowokoreański aktor gra północnokoreańskiego szpiega, jak na przykład Kim Soo-hyun. W Secretly, Greatly, czy Bae Jong-ok w Spy, byli chwaleni za swoje zdolności aktorskie, a nie za sprawianie kłopotów. Im Soo-ho, grany przez Jung Hae, jest północnokoreańskim szpiegiem, któremu pomaga grana przez Jisoo postać Eun Young-ro, która pomyliła go z rannym aktywistą studenckim. Koreańczycy zinterpretowali to jako uhonorowanie północnokoreańskich szpiegów przy jednoczesnym lekceważeniu męczenników Ruchu Demokratycznego, którzy niesłusznie zostali uznani za szpiegów. W Snowdrop występują również Yoon Se-ah, Jung Yoo-jin, Kim Hye-yoon i Jang Seung-jo, a także Jisoo i Jung Hae-in. Akcja Snowdrop rozgrywa się w 1987 roku w Seulu, w Korei Południowej, zgodnie z artykułem w Hankook Ilbo. Jest to historia miłosna pomiędzy Jung Hae-in i Jisoo, które grają odpowiednio Im Soo-ho i Eun Young-cho. Snowdrop według doniesień, premiera w pierwszej połowie 2021 roku. Oto wszystko, co musicie wiedzieć o obsadzie i ich intrygujących rolach w trakcie przygotowań do dramy.

Jak oceniasz artykuł?