Czy Reiner Braun umrze na końcu anime Attack On Titan?

Z perspektywy Marleya, Reiner Braun jest bohaterem Ataku na Tytana. Podobnie jak Eren, kontynuuje marsz naprzód w kierunku dobra, w które wierzy. W swojej historii jest bohaterem, który uważa, że jedynym sposobem na przerwanie kręgu niesprawiedliwości jest eksterminacja rajskich demonów. W trakcie programu doświadczył wielu doświadczeń bliskich śmierci, a także innych tragedii, przez co śmierć wydawała mu się przywilejem. Próbował nawet popełnić samobójstwo, ponieważ poczucie winy za swoje poprzednie czyny było dla niego zbyt wielkie, by je znieść. Czy Reiner Braun umrze na końcu anime Attack On Titan?

Reiner Braun sprowadza siły Marleyan na Paradis na długo oczekiwaną konfrontację z Erenem w Sezonie 4, Część 2. Tym razem Eren chce go wykończyć, po tym jak prawie go zabił podczas ich ostatniej konfrontacji w Liberio. Na tej stronie pojawią się ogromne spoilery z komiksu źródłowego, więc zachowaj ostrożność.

Eren kontra. Rewanż Reinera w Marley

Reiner walczył mocniej niż podczas ich poprzedniego spotkania w Liberio, ale i tak został zmiażdżony przez Erena. Kiedy broń antytytanowa Piecka odwróciła uwagę Erena, Zeke przemienił Falco w bezdusznego tytana. Pozwolił Falco połknąć go kawałek po kawałku i zdobyć opancerzonego tytana, całkowicie odrzucając możliwość pojednania między braćmi Yeager. Z drugiej strony, Porco ciągle wchodzi w drogę i celowo ofiarowuje swoje istnienie Falco, a Reiner nie miał innego wyjścia, jak tylko być świadkiem tego zdarzenia. Eren i Zeke w końcu się zderzają, rozcierając sól w ranie. Obdarzyła Erena zdolnościami Tytana Założyciela, pozwalając mu na odhartowanie wszystkich Tytanów Barierowych, ponieważ pancerna skóra Tytana była twarda, roztrzaskał się on w proch.

Co się stało z Reinerem po wojnie z Marleyem??

Czy Reiner Braun umrze na końcu anime Attack On Titan?
Atak na Tytana

Reiner zostaje obudzony przez Annie po Wojnie Marleya. Był zaskoczony, gdy zobaczył, jak jego stary towarzysz walczy u boku ocalałych członków 104. korpusu szkoleniowego, by pokonać Erena. Obie grupy zdają sobie sprawę, że masowe ludobójstwo całego świata nie jest rozwiązaniem, więc łączą siły, by walczyć z szalejącą siłą Kolosalnych Tytanów. Oddział zdobywa sterowiec Azumabito i po wielkich zmaganiach i cierpieniach udaje się do miejsca, w którym znajduje się Eren w pobliżu Fortu Salta. Po raz pierwszy świat jednoczy się, by stawić czoła większemu zagrożeniu, Erenowi Yeagerowi, bez względu na rasę.

Czy Reiner Braun umrze na końcu anime Attack On Titan?

Wewnątrz Atak na Tytana fabuły, Reiner Braun, powszechnie nazywany Pancernym Tytanem, nie zginąłby. W swojej ostatniej walce z założycielem Tytana Erenem Yeagerem będzie w stanie zapobiec ponownemu połączeniu się ogromnej stonogi z Erenem bez śmierci. Po śmierci Erena Ziemia zostaje uwolniona od zagrożenia ze strony tytanów, a Reiner nie jest już znany jako Pancerny Tytan.

Reiner wspomina swoją ostatnią rozmowę z Erenem i ubolewa nad losem kolegi, a także ma ogromne wyrzuty sumienia, że nie udało mu się przywrócić jedności kraju. To było przełomowe wydarzenie dla Reinera, ponieważ powstrzymał Erena i ocalił planetę przed gniewem tytanów. Wszystko poszło doskonale, tak jak się spodziewał po raz pierwszy w życiu, a on naprawdę nie mógł się oprzeć, by nie cieszyć się sytuacją, witając się z mamą.

Dlaczego klątwa Ymira go nie zabiła??

Czy Reiner Braun umrze na końcu anime Attack On Titan?
Attack On Titan

Każdy tytan się zmienia, gdyż zgodnie z klątwami Ymira, po zdobyciu tytana ma 13 lat życia. Reiner nabył Tytana Pancernego w wieku 12 lat, dlatego 21-letniemu Reinerowi pozostało niewiele lat życia. Niemniej jednak śmierć Erena sprawiła, że wszystko inne legło w gruzach. W wyniku tego incydentu Tytani zniknęli z planety, a Eldianie stali się normalnymi ludźmi. Klątwa Ymir została zdjęta nie tylko z Reinera, ale także z innych wojowników: Annie, Piecka i Falco.

Tuż po Konflikcie Nieba i Ziemi, Przyszłość Reinera

3 lata po katastrofalnej konfrontacji ocalali zostali mianowani ambasadorami pokoju między Paradis a resztkami świata zewnętrznego. Zauważono, jak Jean i Reiner chichoczą o tym, że całkowicie stracił okazję, by zbliżyć się do Historii. Annie była jednak o wiele bardziej zaniepokojona szansami na skuteczne negocjacje z Paradisem. Biorąc pod uwagę informacje o krwawej przeszłości Paradis, Armin miał nadzieję, że historia ich życia, współpracy żołnierzy i zespołów badawczych, zachęci kolejne pokolenia.

W rezultacie możemy stwierdzić, że żołnierze Wojny o Niebo i Ziemię upewnili się, że poświęcenie ich towarzyszy dla wspólnego dobra nie poszło na marne. Mimo że trwało to tylko chwilę, udało im się stworzyć miejsce, w którym ludzie akceptują się nawzajem.

Jak oceniasz artykuł?