Czy warto obejrzeć film „Czarna koniczyna?

Black Clover to ekscytująca podróż, która od momentu premiery zabrała wielu widzów na magiczną przejażdżkę. Zaklęte uniwersum zostało zainspirowane japońską serią mangi stworzoną przez Yuki Tabatę, który napisał scenariusz i wykonał ilustracje. Ma 31 tomów tankobonów. Znakomicie wyreżyserowany przez Tatsuyę Yoshiharę i Ayatakę Tanemurę serial został udostępniony na licencji Crunchyroll w nadziei, że widzowie chętnie będą go oglądać. Serial był emitowany w kilku sieciach na całym świecie, na przykład TXN (TV Tokyo) w Japonii i Adult Swim (Toonami). Ten świat czarodziejów był tak wielkim hitem, że mógł stworzyć udane serie spin-offów. 170 odcinków serialu Black Clover było emitowanych od 3 października 2017 r. do 30 marca 2021 r.

Data wydania Black Clover

Czy warto oglądać Czarną Koniczynę?
Black Clover

Adaptacja anime Black Clover została ogłoszona na imprezie Jump Festa przez Pierrot. Została wydana trzeciego października 2017 roku, ze zwartym scenariuszem napisanym przez Kazyyuki Fudeyasę i imponującymi projektami postaci autorstwa Itsuko Takedy. Pierwsze dwa sezony zostały podzielone na zestawy po 51 odcinków każdy. Seria doczekała się również premiery filmu anime, który został zapowiedziany na 28 marca 2021 roku, ale nie potwierdzono faktycznej daty premiery.

Przeczytaj: Jakie jest 12 najbardziej podobnych anime do Konosuby??

Czy warto oglądać Black Clover?

Black Clover jest zdecydowanie wart obejrzenia, biorąc pod uwagę porywające tempo akcji i zwroty fabularne. Historia obraca się wokół głównego bohatera o imieniu Asta, który jest sierotą i przelał dużo krwi, potu i łez, aby z szacunkiem stać się częścią świata czarodziejów. Bohaterowie serialu wykazują ogromny rozwój charakterów, co ma duży wpływ na widzów i pozostawia na nich inspirujące wrażenie. Tak więc, jeśli szukasz serii anime, aby pozbyć się lenistwa i popchnąć cię z powrotem do pracy, to może to być to. Trzy długie sezony są wystarczająco długie, by nie zabrakło w nich wciągającej treści w najbliższym czasie.

Pierrot wykonał również wspaniałą pracę z animacją i efektami wizualnymi tej serii shounen, mimo że jest ona ciężka od wypełniaczy, ale tych wypełniaczy nie można przegapić. Podróż Asty, który walczy o to, by zostać kolejnym Królem Czarodziejów, mimo że urodził się bez żadnych mocy, to świeża perspektywa. Dołącza do oddziału Czarnych Byków, a wszystkie walki są bardzo emocjonujące. Wśród anime z gatunku shounen, ta potężna seria musi być obejrzana przez wszystkich weebów i binge-watcherów. Osoby nowe w świecie wciągających seriali mogą również sprawdzić.

Black Clover Postacie

Czy warto oglądać Black Clover?
Black Clover

Przejdźmy teraz do postaci i ich tła, ponieważ pokazuje to, jak dobrze prowadzona jest fabuła, aby serial był porywającym widowiskiem. Pierwszą postacią jest Asta, której głosy podkładali różni ludzie w zależności od języka, czyli Shun Horie w OVA, Gakuto Kajiwara w anime po japońsku, oraz Dallas Reid po angielsku. Miał niefortunny początek, ponieważ rozpoczął życie jako sierota, który został pozostawiony sam w kościele, ale potem ciężko pracował pomimo braku magicznych mocy, aby stać się Wizard King. Drugą najważniejszą postacią jest rywalka Asty o imieniu Yuno Grinberryall, której głosu użyczyli Sōma Saitōin OVA, Nobunaga Shimazaki w języku japońskim i Micah Solusod w angielskim.

Yuno również był sierotą, której los się odwrócił, ponieważ był księciem byłej rodziny królewskiej Królestwa Szpadli. Wiedział, jak korzystać z magii, a także jest wybranym partnerem Sylph – Ducha Wiatru o czterech niesamowitych atrybutach. Noelle Silva jest trzecią ważną postacią, której głosu użyczyła Kana Yūki po japońsku i Jill Harris po angielsku. Noelle miała srebrne włosy i należała do Czarnych Byków, czyli oddziału Magicznych Rycerzy. Był również czwartym dzieckiem rodu Silva, rodziny królewskiej Królestwa Koniczyny. Noelle ma bardzo opiekuńczą naturę, która lubi być ostrożna, co znajduje odzwierciedlenie w jej wyborze używania różdżki zamiast surowej magii. Pozostałe postacie to m.in. królowie czarnoksiężników, tacy jak Lumiere Silvamillion Clover i Julius Novachrono, doradcy króla czarnoksiężników, członkowie oddziału Czarnego Byka itp.

Black Clover Trailer

Zapoznaj się z Black Clover obejrzeć ich zwiastun na YouTube i podzielić się z innymi swoimi wrażeniami Black Clover przemyślenia w sekcji komentarzy poniżej. Jest więcej artykułów wypełnionych ekscytującymi dyskusjami o anime, sprawdź je!

Jak oceniasz artykuł?