Dlaczego Tobi nazwał się Madarą??

„Kiedy człowiek uczy się odczuwać miłość, musi również ponosić ryzyko odczuwania nienawiści”….. Oto słowa wypowiedziane przez samego Madarę Uchiha, gdy po raz pierwszy spotkał młodego Obito Uchiha. Ten wers jasno przedstawia perspektywę Madary Uchihy. Samozwańczy wybawca shinobi zawsze robił wszystko sam. Nigdy nie ufał nikomu, kto mógłby stanąć u jego boku, zwłaszcza po śmierci swojego brata Izuny Uchihy. Był bardzo autorytatywny i uparty i nigdy nie wierzył, że może się mylić. Ta mentalność go oślepiła, co sprawiło, że zawrócił z drogi i podążył ścieżką ciemności. Imię Madara Uchiha budziło przerażenie w sercach niemal wszystkich shinobi w świecie Naruto. Madara Uchiha pojawił się po raz pierwszy na oczach widzów po około trzystu odcinkach, od kiedy jego imię zostało po raz pierwszy zasugerowane w Naruto: Shippuden, wcześniej imię Madara Uchiha było rzucane tu i ówdzie. Nie tylko shinobi w serialu, ale także widzowie od momentu wprowadzenia go do serialu wiedzieli, kim jest Madara Uchiha.

Wpływ i oddziaływanie, jakie pozostawił, nie miały sobie równych w historii shinobi. Madara Uchiha był człowiekiem z planem i był gotów posunąć się do wszystkiego, by osiągnąć to, co chciał. Jeszcze przed pojawieniem się Madary Uchihy w jego pełnej postaci w Wielkiej Wojnie Ninja na oczach sił sprzymierzonych, napięcie i budowa postaci całkowicie się opłaciły. Madara nie tylko w pojedynkę pokonał armię wykwalifikowanych shinobich, ale sprawił, że pięciu kage nie wykorzystało nawet połowy swojego potencjału. Podczas wojny Madara wyraźnie pokazał różnicę między shinobi a bogiem. Doprowadził do perfekcji sposób używania swojego mangekyo sharingana i żaden inny shinobi poza samym Hashiramą nie był w stanie stanąć z Madarą wyżej, jeśli nie ramię w ramię. Madara i Hashirama dorastali w bardzo trudnym okresie w świecie Naruto. Na długo przed powstaniem systemu wiosek, różne klany angażowały się w walki między sobą, aby zdobyć władzę. W większości przypadków ofiarami wszystkich bitew i działań wojennych były dzieci. Madara był wtedy synem przywódcy klanu Uchiha, podczas gdy Hashirama był synem przywódcy klanu Senju, który prowadził wojnę przeciwko klanowi Uchiha. Pomimo przynależności do dwóch różnych klanów, Madara i Hashirama mieli to samo dążenie do zaprowadzenia prawdziwego pokoju.

Jednak z czasem Madara i Hashirama zakończyli wojnę między sobą i zawarli rozejm, a Hashirama wyciągnął rękę po przyjaźń. Wspólnie założyli wioskę Konoha, aby zapanował w niej pokój, a następne pokolenie mogło spokojnie się rozwijać. Jednak Madara szybko zdał sobie sprawę, że prawdziwy pokój i spokój są niemożliwe do osiągnięcia w świecie, w którym żyją – tam, gdzie jest światło, zawsze będzie ciemność. Madara szybko odizolował go nie tylko od Hashiramy, ale także od jego własnego klanu. Wkrótce podążył własną ścieżką, spowity w mroku własnych myśli. 

Dlaczego Tobi nazywał siebie Madarą??

Uchihas
Uchihas

Klan Uchiha w serii Naruto jest odrębny i bardzo prestiżowy. Jako członkowie klanu Uchiha są jedynymi ludźmi w świecie Naruto, którzy mogą manifestować, rozwijać i wykorzystywać Sharingan, który jest jednym z najsilniejszych jutsu okularowych w świecie Naruto. Każdy Uchiha jest w stanie rozwinąć Sharingan i nawet żadna istota, która nie należy do klanu Uchiha, nie jest w stanie tego zrobić. Jednak mimo posiadania tak wielkiej mocy, Sharingan jest dla klanu Uchiha jedynie przekleństwem, jeśli spojrzeć na niego z innej perspektywy. Sharingan daje użytkownikowi różne moce, które można sobie tylko wyobrazić, nawet w świecie shinobi Naruto. Jednakże, aby rozwinąć i osiągnąć najwyższy punkt Sharingana, który jest znany jako Mangekyo Sharingan, posiadacz Sharingana musi spotkać się z drastycznym wpływem emocjonalnym i w rezultacie większość znanych posiadaczy Mangekyo Sharingana w serii Naruto zdobyła tę moc poprzez utratę kogoś, kogo głęboko kochają lub tragiczne wydarzenia podobne do tego. Klan Uchiha, poza posiadaniem Sharingana, jest znany z wyjątkowych umiejętności shinobi i wysokiego intelektu, jednak większość Uchihów ma serce skażone nienawiścią, tragedią i pokoleniowym gniewem, co jest uzasadnione.

Także- The Son Season 3 Release Date and Possible Spoilers!

Związek między Tobim a Madarą i dlaczego Tobi początkowo używał imienia Madary, by się do siebie zwracać-

Madara i Obito
Madara i Obito

Tobi, tajemniczy zamaskowany członek Akatasuki, który później okazuje się być Obito Uchiha, początkowo ujawnia swoją tożsamość jako Madara Uchiha. Madara Uchiha był osobą, która przywróciła młodego Obito do zdrowia po tym, jak jego lewa strona została zniszczona w wyniku przygniecenia przez głazy. Madara był jednak jedyną osobą, która popchnęła Obito w stronę ciemności, namawiając Kakashiego do zabicia Rin i zmuszając Obito, by był tego świadkiem, co doprowadziło go do szału. Madara zrobił to, ponieważ uważał Obito za idealnego kandydata, który może mu pomóc w realizacji jego planu ustanowienia Nieskończonego Tsukuyomi i wiedział, co nienawiść, rozpacz i samotność mogą zrobić z człowiekiem. Obito był wyraźnie manipulowany przez Madarę, ale nawet nie zdawał sobie z tego sprawy, dopóki nie było za późno. Obito postrzegał Madarę jako swojego mentora, który pomógł mu zrozumieć prawdę o świecie i używał jego imienia do kierowania Akatsuki i innych działań, aby mieć nad nimi większą władzę, a jednocześnie zachować tajemnicę swojej tożsamości.

Postacie

Madara Uchiha – Madara Uchiha został zagrany przez Naoyę Uchidę po japońsku i Neila Kaplana po angielsku i obaj wykonali niesamowitą pracę, by ożywić tę postać. Madara Uchiha, samozwańczy zbawca shinobi, pozostawił po sobie ślad nie tylko w sercach bohaterów serialu, ale także widzów.

Obito Uchiha/ Tobi- Japoński głos Obito Uchiha jest grany przez japońskiego aktora Wataru Takagi z prefektury Chiba w Japonii. Urodził się 25 lipca 1966 roku i jest popularny dzięki swoim rolom, takim jak Onizuka z filmu Great Teacher Onizuka, Zoro z filmu Great Teacher Onizuka i Zoro z filmu Great Teacher Onizuka One Piece, Oyamada Shigemasa z dramatu NHK Taiga Sanada Maru, Shiba z Bleach, Wataru Takagi z Detective Conan, Teacher z serii Doraemon, Caiman z Dorohedoro, Kenji z Initial D, Okuyasu z JoJo’s Bizarre Adventure: Diament jest niezniszczalny i wielu innych.

Również- Dragonar Academy Sezon 2: Czy zostanie odnowiony??

Jak oceniasz artykuł?