Genos kontra Saitama: Kto jest lepszy? Kto wygrywa?

Genos i Saitama są dwoma głównymi bohaterami One Punch Man, cyfrowej serii mangi, która została zaadaptowana na telewizyjny serial animowany. Od czasu swojego debiutu seria cieszy się popularnością wśród fanów. Mimo że Geno jest drugim głównym bohaterem serii, nigdy nie wydaje się pominięty. Opowieść jest znakomita i chociaż głównym bohaterem serialu jest Saitama, Geno jest w stanie wywrzeć na widzach efekt i zmusić ich do wyboru między nim a Saitamą.

Walka z udziałem Saitamy i Geno odbędzie się w odcinkach 5 i 6 serii telewizyjnej. Po walce z Borosem, była to druga najdłuższa walka Saitamy, trwająca 4 minuty i 33 sekundy. To spotkanie jest szczególnie warte obejrzenia, ponieważ mimo że Geno jest znacznie mniej potężny niż Saitama, udaje mu się utrzymać walkę przez ponad minutę. Ten konflikt przedstawia teraz prawdziwą walkę między oboma bohaterami, ale to wszystko jest częścią opowieści i nie będziemy jej psuć dla tych, którzy jeszcze nie widzieli serii, co naszym zdaniem jest mało prawdopodobne. Serial robi duże wrażenie na widzach i szybko zmienia ich w fanów, ponieważ sceny akcji, scenariusz i zdjęcia są fantastyczne. Mimo że fani obu bohaterów są różni, ciągle zastanawiają się, co by się stało, gdyby ich ulubieni bohaterowie walczyli, a rozwiązanie pojawia się w odcinkach 5 i 6 serialu.

Kim jest Saitama?

saitama
Saitama

Głównym bohaterem i najsilniejszą osobą w webkomiksie/mandze/anime One Punch-Man jest Saitama, lepiej znany pod swoim superbohaterskim imieniem Caped Baldy. Saitama znajduje się w niemożliwej sytuacji, ponieważ rzekomo kształcił się tak intensywnie, że nieumyślnie złamał ograniczenie, które zabrania formom życia rozwijać się ponad miarę. Stał się zbyt potężny, by czerpać jakąkolwiek przyjemność ze swojego bohaterstwa.

Jest superbohaterem klasy B (w komiksach klasy A), którego zadaniem jest obrona miasta Z przed tajemniczymi istotami, zgodnie z Ligą Bohaterów.

W oryginalnej japońskiej wersji głos podkłada mu Makoto Furukawa, a w angielskim dubie Max Mittelman.

Kim jest Geno?

Genos, czasami znany jako Demon Cyborg, jest drugim głównym bohaterem One Punch Man, webkomiksu przekształconego w serię manga/anime. Jest bohaterem Hero Organization S-Class i uczniem Saitamy, który dąży do tego, by stać się silniejszym i zniszczyć renegata cyborga, który zamordował jego rodziców 4 lata temu. W anime służy jako kontrapunkt dla Saitamy.

W japońskiej wersji animacji dubbinguje go Kaito Ishikawa (który dubbingował również Nero z serii gier Devil May Cry), a w wersji angielskiej Zach Aguilar.

Geno Vs Saitama

Genos kontra Saitama
Geno VS Saitama

Saitama i Genos zajmują ostatnie miejsca w swoich kategoriach po zdaniu egzaminu National Superhero Registry, przy czym Genos zajmuje 17 miejsce w klasie S, a Saitama 388 w klasie C. Później Genos chwali Saitamę za to, że zgodził się na pojedynek treningowy i radzi mu, by potraktował to poważnie. Celem tej walki treningowej było określenie siły Saitamy.

Genos strzela w Saitamę, ale nie udaje mu się. Następnie rzuca serię ciosów w stronę Saitamy, który je odbija. Genos próbuje, ale nie udaje mu się trafić Saitamy swoim działem spalającym. Genos próbuje ponownie zaatakować Saitamę salwą ciosów, ale zostaje zlikwidowany przez Saitamę, który okazuje się, że przez cały czas ścigał jego powidok.

Genos próbuje zaatakować Saitamę znacznie bardziej zaawansowaną formą swojego działa spalającego, ale ten bez trudu unika ataku. Saitama dotyka Genosa po ramieniu, szczypie go w twarz, gdy ten odwraca głowę, i ogłasza zwycięstwo. Genos walczy, próbując uderzyć Saitamę, ale Saitama uchyla się przed ciosem, przeskakując nad nim i zachodząc go od tyłu.

Genos mówi Saitamie, że teraz warunki walki wymagają od niego szczerego podejścia i walki do momentu, w którym nie będzie w stanie dłużej tego robić. Mięśnie w nogach Saitamy napinają się lekko, a on sam wyłania się przed Genosem. Genos próbuje kopnąć Saitamę, ale Saitama robi krok przed nim. Cios Saitamy przelatuje w stronę Genosa, gdy ten odwraca się, by się z nim zmierzyć. Genos jest świadomy swojej zbliżającej się śmierci, ale nie jest w stanie jej powstrzymać. Cios Saitamy zatrzymuje się dokładnie w momencie, gdy ma uderzyć Genosa, a cała siła uderzenia zdaje się omijać Genosa. Genos zostaje uderzony w głowę przez Saitamę, który radzi im, by zjedli trochę udonu.

Gdzie oglądać One Punch Man?

Ponieważ serial jest już dobrze znany, jego fani pochodzą z całego świata, nie tylko z Japonii, gdzie powstał. Netflix i Amazon Prime mają teraz program dostępny.

One Punch Man Trailer

Pierwszy sezon serialu jest dostępny na YouTube i na naszej stronie internetowej. Jak na razie oficjalny zwiastun drugiego sezonu nie jest dostępny na YouTube. Ponieważ program cieszy się tak dużym powodzeniem, powstało już kilka adaptacji, a wiele innych jest w przygotowaniu.

Jak oceniasz artykuł?