Jak Naruto odzyskał rękę?

Naruto Masashiego Kishimoto to seria komiksów napisanych i wyprodukowanych przez niego samego. Opowiada historię Naruto Uzumakiego, nastoletniego ninja, który chce zostać Hokage, głową wioski, i pragnie uznania ze strony swoich kolegów. Historia podzielona jest na dwie części, z których jedna rozgrywa się w okresie dorastania Naruto, a druga w okresie jego nastoletniości. Seria skupia się na dwóch mangach one-shot autorstwa Kishimoto: Karakuri (1995), która otrzymała specjalne wyróżnienie w miesięczniku Shueisha’s Hop Step Award w tym samym roku, oraz Naruto (1997).

Naruto jest czwartą najlepiej sprzedającą się serią komiksową na świecie, z 250 milionami egzemplarzy rozprowadzonych w 47 krajach, w tym 153 milionami egzemplarzy w Japonii i 97 milionami egzemplarzy na całym świecie. Obecnie jest to jedna z największych serii mangi wydawnictwa Viz Media; angielskie tłumaczenia wydań wielokrotnie znajdowały się na liście bestsellerów USA Today i The New York Times, a siódmy zeszyt zdobył nagrodę Quill Award w 2006 roku. Recenzenci chwalili rozwój postaci, doskonałą narrację i bardzo dobre sceny akcji, podczas gdy niektórzy uważali, że sceny walki spychają fabułę na dalszy plan. Manga, która ma fabułę typu „due to come”, wykorzystuje odniesienia kulturowe z mitologii japońskiej i konfucjanizmu, według krytyków.

Jak Naruto stracił rękę?

Jak Naruto odzyskał rękę

Naruto jest jednym z najpotężniejszych shinobi i jako jedyny jest w stanie pokonać Sasuke. Każdy z Shinobich posiada unikalną wiedzę i talenty, których nie ma nikt inny. Kiedy Sasuke i Naruto starli się w bitwie końcowej, jedno z ich ramion zostało zranione.

Stało się tak dzięki użyciu przez nich Jutsu. Jiraya uczy Naruto jednego z trzech grzechów, Rasenganu. Sasuke wykorzystał Chidori, którego nauczył go Kakashi Hatake. Ze względu na ich niezwykłą siłę i umiejętności, nie byli w stanie oddzielić się od siebie, gdy walczyli ze sobą.

Sasuke poznał zdolności i przyjaźń Naruto właśnie w tym momencie. Właśnie w tym miejscu leżeli obok siebie, dopóki nie pojawiła się Sakura, by wyleczyć ich oboje.

Jak Naruto odzyska rękę?

W odcinku 478 Naruto: Shippuden, Naruto i Sasuke tracą jedno ramię podczas ostatecznej bitwy w Dolinie Końca. Odwracają nieskończone Tsukuyomi i uwalniają wszystkie ogoniaste stworzenia, które Sasuke schwytał tuż po walce z Kaguyą, kiedy wybaczają sobie i stają się przyjaciółmi. Naruto i Sasuke wracają do domu, a miasto wraca do normalności, przy czym ten drugi spędza trochę czasu w celi więziennej.

Naruto, który przez całą serię miał tylko jedną ambicję: zostać Hokage, chciał odzyskać swoją rękę. Uzumaki był uważany za bohatera Ukrytego Liścia, jeśli nie całej wojny. Tsunade, która również była medykiem ninja, w końcu wymyśla sposób, by Naruto mógł zrealizować swoje ambicje. Pod koniec tego odcinka Piąta Hokage Tsunade wykorzystała komórki swojego dziadka, Hashiramy Senju, do stworzenia bionicznego ramienia dla Naruto.

Komórki pierwszego Hokage Hashiramy Senju są zbawienne dla wszystkich, którzy chcą żyć, jak rozumieją to widzowie, którzy oglądali serię. Komórki Hashiramy były na tyle silne, że poświęcano im więcej czasu niż TenTenowi. Wszyscy poszukiwali komórek Hashiramy, które mają silną energię życiową i odmładzają, od Madary po Kabuto.

Po zakończeniu czwartej wielkiej bitwy shinobi jonin Kakashi Hatake awansuje do rangi Hokage, stając się szóstym Hokage Konohy. Kakashi ułaskawia Sasuke za jego błędy po tym, jak został Hokage i ochronił wszystkich przed Madarą Uchiha i Kaguyą Otsutsuki. Naruto informuje Sasuke o planach Tsunade, która chce mu dać bioniczną rękę do końca sezonu i żąda, by Sasuke poddał się temu samemu zabiegowi.

Po wojnie głównym celem Sasuke jest obrona Konohy i odpokutowanie za swoje winy. Informuje również Naruto, że chciałby podróżować po świecie shinobi jako jego obecne ja. Sasuke argumentuje, że kupno nowej ręki będzie oznaką pogardy dla jego samorozwoju. Ze względu na nowo odkryte poczucie tożsamości, Sasuke stwierdza, że najlepszym sposobem na odpokutowanie za wszystko, czego dokonał, jest przyjęcie siebie takim, jakim jest, nawet jeśli oznacza to życie z jedną ręką.

Gdzie oglądać serial Naruto?

Serial jest dość popularny i można go znaleźć na stronie Netflix, Hulu, Crunchyroll i Funimation, między innymi. Oprócz odcinków telewizyjnych, serial doczekał się kontynuacji w postaci filmów anime, komiksów, a nawet gier komputerowych. Serial był kiedyś emitowany w Indiach w języku hindi, ale już tak nie jest.

Jak oceniasz artykuł?