Jak zginął Kurama w Boruto?

Naruto i Boruto przeżyli wiele trudnych chwil na przestrzeni dziesięcioleci, z kilkoma tragicznymi ofiarami śmiertelnymi i innymi nieszczęściami. Z drugiej strony, strata Kuramy jest być może najbardziej bolesną i tragiczną śmiercią, jaka miała miejsce do tej pory. To było zaskoczenie dla fanów, gdy w tym tygodniu został wyemitowany 55 rozdział spin-offu Naruto „Boruto: Naruto Next Generations”.

O śmierci Naruto plotkowano od tygodni, jeśli nie miesięcy, ale nikt nie mógł tego przewidzieć. Los naszego ulubionego bohatera animowanego w ciągu kilku godzin obiegł internet, a ludzie wielokrotnie pisali o tym i dzielili się swoimi przemyśleniami na temat tej strasznie smutnej sceny. Od pierwszych odcinków Naruto, legendarna dziewięcioogoniasta bestia odgrywa znaczącą rolę w fabule.

Przed nami spoilery! Odkąd nie żyje, w Wiosce Liścia z pewnością dojdzie do dramatycznych zmian, szczególnie w przypadku Naruto, który całe życie spędził z Kuramą. Śmierć Kuramy porusza wiele kwestii, w tym to, co się teraz stanie i jak jego strata wpłynie na Naruto. Głównym pytaniem pozostaje jednak nadal: jak Kurama zginął w tej historii??

Nawet wśród kilku ogoniastych zwierząt prawie niemożliwe jest trafienie w bestię, ponieważ jest ona najtwardsza. Ludzie od pokoleń przerażeni są siłą ogoniastego stworzenia, a Kurama jest największym z nich i zawsze był nie do powstrzymania. O śmierci Kuramy i jego pożegnaniu z Naruto porozmawiamy tutaj.

Kim jest Kurama (Dziewięcioogoniasta Bestia)?

Jak zginął Kurama w Boruto?
Naruto i Kurama

Kurama był jednym z dziewięcioogoniastych zwierząt, zwanych też Dziewięcioogoniastymi. Kurama gardzi ludzkością po dekadach bycia postrzeganym jako bezsensowne stworzenie, a następnie poszukiwanym jako broń wojenna. Kurama walczy, aby utrzymać cyniczne spojrzenie na świat po tym, jak został uwięziony w Naruto Uzumaki, ale dzięki uporowi Naruto w zwracaniu się do niego z godnością, lis pokonuje gorycz i chętnie stara się wykorzystać swoją zdolność do zbawienia świata.

Jak Kurama zginął w Boruto?

Naruto i Kurama użyli Trybu Barionowego na Isshikim i Ohtustsukim, co doprowadziło Kuramę do użycia nadmiernej ilości chakry i w efekcie do zabicia go. Naruto rozmawia z Kuramą w swojej podświadomości w 55. rozdziale anime. Naruto myśli, że umarł, ale Kurama zatrzymuje go i twierdzi, że przyszedł się pożegnać. Kurama informuje Naruto, że to będzie ich ostatnie spotkanie, i prosi, by zaczął mówić. Naruto nie bardzo wie, od czego zacząć, więc opowiada o śmierci swojej rodziny i o tym, jak wiele musieli razem przejść.

Naruto wyraża swoją wdzięczność za to, że Kurama towarzyszył mu przez te wszystkie lata. Kurama wydaje się niezadowolony z braku konwersacji Naruto. Według Kuramy, Tryb Barionowy zadziałał i byli w stanie pokonać Ohtsutsuki. Wydawał się nie przejmować tą sprawą. Kurama mówi, że nie chciał gonić za swoimi ogonami i niepotrzebnie umierać, ale to naprawdę nie jest straszna droga. Następnie opisuje Naruto, że podczas gdy Jinchuriki umierają, gdy bestia jest wydobywana ze stadium poczwarki, nie dzieje się tak, gdy chakra stwora po prostu odpływa.

Kurama dodaje następnie, że mimo iż Naruto wydaje się innym martwy, wkrótce się obudzi. To zdumiewa Naruto, a Kurama w końcu ujawnia, że użycie Trybu Barionowego wiąże się z kosztem jego życia, a nie Naruto. Twierdzi również, że celowo ukrywał prawdę przed Naruto, aby ten wahał się użyć swoich zdolności. Kurama mówi, że musi odejść i ostrzega Naruto, by był ostrożny, ponieważ nie będzie miał żadnych nadludzkich zdolności. Później Kurama dodaje, że jeśli Naruto kiedykolwiek przesadzi, szybko dołączy do Kuramy. Znika w podświadomości Naruto, mówiąc mu, by był ostrożny, dopóki nie spotkają się ponownie.

Boruto: Naruto Następne pokolenia

Jak zginął Kurama w Boruto?
Naruto i Boruto

Na stronie Bourto: Naruto Next Generation, po czwartej wielkiej bitwie shinobi narracja rozpoczyna się kilkadziesiąt lat później. Naruto w końcu zrealizował swój życiowy cel, którym było zostanie Hokage Wioski Liścia. Jego rodzina składa się z dwójki dzieci, Boruto i Himawari, które dzieli z Hinatą. W międzyczasie Sasuke i Sakura biorą ślub i mają córkę Saradę. Jest też Mitsuki, tajemnicza postać, która wydaje się być spokrewniona z Orochimaru. Mitsuki początkowo okazuje się być jego dzieckiem w serialu. Później jednak odkrywamy, że Mitsuki, podobnie jak starsza Mitsuki, jest medycznie wyprodukowanym człowiekiem, stworzonym przez Orochimaru z embrionu.

Boruto jest główną postacią w tej historii i pragnie zostać shinobi, jak Sasuke. Sarada, z drugiej strony, chce zostać Hokage, jak Naruto. Duet zostaje przydzielony do drużyny, w której skład wchodzi Konohamaru jako kapitan oraz Mitsuki, która wydaje się być nieco dziwna. Serial śledzi ich wyczyny, gdy walczą z pozaziemskimi wrogami, którzy są w jakiś sposób powiązani z Kaguyą. Boruto i inni odkrywają także znacznie więcej na temat legendarnych zdolności, które są w pewien sposób powiązane z Sharinganem.

Jak oceniasz artykuł?