Kolejność oglądania Danganronpy, której powinieneś przestrzegać

Nie ma sensu porównywać uniwersum Danganronpy z czymkolwiek innym. To, co odróżnia tę serię od innych, to fakt, że nawet jeśli tylko obejrzysz anime, zdasz sobie sprawę, że aby w pełni docenić to, co się dzieje, musisz również zagrać w gry, które jej towarzyszą.

To był mój błąd w obliczeniach. Gry mają teraz o wiele więcej sensu, gdy zagrałem przynajmniej w drugą z nich, mimo że pierwotnie widziałem je w anime.

Ten niezwykle rzadki post o kolejności oglądania zawiera nie tylko anime, ale także gry wideo, co czyni go jednym z najbardziej niezwykłych postów o kolejności oglądania w historii.

Przez cały czas trwania gry Danganronpa jest doskonałym wyborem. Musisz zobaczyć Danganronpa: Trigger Happy Havoc, aby w pełni zrozumieć, co dzieje się w grze (Gra).

Telewizyjny serial animowany Danganronpa

Kolejność oglądania Danganronpy
Danganronpa
  • Super Danganronpa 2: Farewell to Hopelessness to gra wideo wydana w 2007 roku. (Gra)
  • Danganronpa Kolejny odcinek The Extremely Angry Girls jest już dostępny online (Gra)
  • Danganronpa 3: Hope’s Peak posiada Future Arc, który rozgrywa się w przyszłości (Mirai-hen w języku japońskim)
  • W Danganronpa 3: The End of Hope’s Peak (Zetsubou-hen w języku japońskim) występuje Łuk Rozpaczy
  • Danganronpa 3: The Hope Arc kończy historię Szczytu Nadziei (po japońsku Kibou-hen)
  • W Super Danganronpa 2.5, Nagito Komaeda i Niszczyciel Świata stają przeciwko sobie.
  • Danganronpa 3: The Death of Harmony to trzecia część serii Danganronpa (gra)

Wyjaśnię, dlaczego niektóre pozycje z tej listy są opcjonalne, abyście mogli zdecydować, czy są one dla Was odpowiednie w tej części.

Danganronpa: Animacja

Nie ma żadnego powodu, aby oglądać anime po ukończeniu pierwszej gry, chyba że dla własnej rozrywki po ukończeniu pierwszej gry. W porównaniu z oryginalną grą, adaptacja anime przyspiesza fabułę i wycina kluczowe fragmenty. Nawet jeśli nie uczestniczyłeś w pierwszej grze, zrozumiesz, co musisz osiągnąć, aby przejść do następnego. Nie masz wystarczająco dużo smaku w swoim jedzeniu. Cóż, możesz obejrzeć tę serię tutaj, na stronie Crunchyroll.

Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls

Gra Ultra Despair Girls może nie przypaść ci do gustu, jeśli uwielbiasz gry w stylu powieści wizualnych, ponieważ jest to strzelanka z perspektywy trzeciej osoby, w której musisz zabijać swoich wrogów. Jej głównym celem jest dostarczenie większej ilości informacji na temat historii postaci, które pojawią się w nadchodzących odcinkach. Należy pamiętać, że Toko poznaje młodszą siostrę Naegiego i że po tym wydarzeniu między nimi nawiązuje się dobra więź.

Super Danganronpa 2.5: Nagito Komaeda i Niszczyciel Świata

Ten mały segment nie jest zbyt warty uwagi w kontekście OVA. Łącząc Danganronpę 3 z drugą grą, możesz zyskać poczucie ogólnej fabuły. To nic innego jak dodatek dietetyczny.

Danganronpa V3: Zabójcza harmonia

Kolejność oglądania Danganronpa
Danganronpa

Nawet trzeci sezon serialu anime nie ma nic wspólnego z trzecią odsłoną gry. Dodatkowo, służy to jako dowcipny środkowy palec do publiczności, co jest doceniane. Powstało fałszywe wrażenie, że gra jest słabej jakości, co z pewnością nie jest prawdą. Z drugiej strony, filmowcy bawili się naszymi oczekiwaniami, co mi się podoba.

Super Danganronpa 2: Goodbye Despair

W pierwszym sezonie anime można znaleźć większość ważnych informacji. Po pierwsze i najważniejsze, upewnij się, że ukończyłeś Super Danganronpa 2: Goodbye Despair przed przejściem do Danganronpa 3. Planując obejrzenie anime, dobrze jest najpierw zagrać w grę lub obejrzeć Let’s Play anime.

Łuk Przyszłości i Łuk Rozpaczy

Wydaje mi się też, że twórcy Danganronpy 3 chcieli, aby Future Arc i Despair Arc były oglądane w kolejności sekwencyjnej, choć mogę się mylić. Pamiętaj, że obejrzenie 1. odcinka Future zakończyło Hope Arc, a obejrzenie 1. odcinka Despair zakończyło również Hope Arc. Jest to coś, co można osiągnąć, ale spowolni to postępy w Future Arc.

Jak oceniasz artykuł?