Ogłoszono datę premiery 365 dni 2?

W czerwcu ubiegłego roku Netflix zaprezentował film „365 dni”, znany również jako „365 dni” i „polskie „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, po premierze kinowej w Polsce i bardziej ograniczonej w Wielkiej Brytanii. Blanka Lipiska, która napisała powieść i wyreżyserowała film, twierdzi, że fabuła jest w 85 procentach „prawdziwa”, a film szybko stał się podstawą listy Top 10 serwisu Netflix w ponad 90 krajach, po tym jak autor zdjęć Bartek Cierlica opisał go dla Variety jako współczesną Piękną i Bestię (via Deadline).

Był to jednak film potępiony przez krytykę. Rotten Tomatoes przyznaje 0 procent punktów w skali Tomatometru sycylijskiemu mafioso, który bierze do niewoli kobietę i pozwala jej zakochać się w sobie przez rok. Opinia publiczna ocenia film na 29%. Recenzje w serwisie opisują film jako „na wskroś okropny”, „śmiesznie nieprzyjemny” i „ćwiczenie w filmowym samobiczowaniu”.” Inni krytycy szybko dostrzegli toksyczne implikacje syndromu sztokholmskiego i kultury gwałtu.

Ten film ma intrygującą parność, która wynika z chemii między głównymi aktorami (i całej akcji BDSM). Sukces Netflixa sprawił, że niewykluczone jest powstanie sequela i trzeciej części filmu.

365 dni 2 Data premiery

365 dni 2 Data premiery
365 dni 2

Pomimo braku daty premiery, o sequelu „365 dni” spekuluje się od czasu jego debiutu na Netflixie w czerwcu 2020 roku, a aktor Michele Morrone ujawnił tę wiadomość w ekskluzywnym fanowskim wideo dla HalaHi, bliskowschodniego odpowiednika Cameo (via TMZ). Blanka Lipiska, scenarzystka filmu, dała w lutym Oprah Daily wgląd w sequel. Jednak wytwórnia Netflix Originals przejęła produkcję filmową, co nieco wstrząsnęło sytuacją.

Zdjęcia do sequela miały rozpocząć się na Sycylii w sierpniu 2020 roku, jednak zostały przełożone z powodu przepisów COVID-19 (via Oprah Daily).

Według źródeł i doniesień, zdjęcia do obu sequeli rozpoczną się w maju 2021 roku i będą kontynuowane równolegle.

Proces rozpocznie się w Polsce, a ostateczny montaż odbędzie się we Włoszech. Według różnych źródeł internetowych, produkcja może rozpocząć się już 29 czerwca 2021 roku w Warszawie, w województwie mazowieckim.

Pierwotnie film miał być grany w kinach przed udostępnieniem na Netflixie, ale Netflix zrezygnował z pośrednika. W związku z tym sequele, które mają się ukazać w 2022 roku, prawie na pewno będą dystrybuowane wyłącznie przez Netflix.

Części Daty wydania
365 dni Data premiery 7 czerwca 2020 r
365 dni 2 Data premiery Jeszcze nie ogłoszono
365 dni 2 Data premiery

365 dni 2 Przewidywana obsada

Jak zapowiedział Michele Morrone na początku sezonu, do „365 dni” powraca męski protagonista.” Morrone gra Massimo, niesławnego oszusta, który mieszka w pięknej rezydencji i przez cały film więzi swoją dziewczynę. Laura (Ann-Maria Sieklucka), miłość Massimo, również powróci. Magdalena Lamparska ujawniła, że ponownie wcieli się w rolę Olgi, przyjaciółki Laury na całe życie. Przewiduje się, że obsada drugoplanowa powróci do swoich ról w sequelu.

Simone Susinna, włoski aktor, zagra w sequelu jedną z głównych ról. W nieoczekiwanym zwrocie akcji, jego obecność zapoczątkuje trójkąt miłosny, który znajdzie się w centrum uwagi w sequelu filmu. Blanka Lipiska jest współautorką scenariusza, podobnie jak w przypadku poprzedniego filmu. Reżyserzy oryginalnego filmu, Barbara Biaows i Tomasz Mandes, powrócą do części 2.

365 dni 2 Spodziewana historia

365 dni 2 Data premiery
365 dni 2

Ponieważ w serii, na której oparto „365 dni”, są jeszcze dwie książki, zakończenie filmu nie jest „cliffhangerem”.” W drugiej książce Massimo i Laura zaczynają od nowa. Marcelo „Nacho” Matos (Susinna) porywa Laurę po tym, jak dowiaduje się, że jest w ciąży i biorą ślub. (Nigdy więcej tego nie rób!) W rezultacie jest również zauroczona Nacho. Voilà! Od razu widać, że mamy do czynienia z trójkątem miłosnym. Życie Laury i dziecka jest zagrożone, a do tego pojawiają się szepty, że Massimo ma złego bliźniaka.

Nie wiadomo, czy będzie gorszy od poprzedniej części, ale „gorący” element jest tym, co sprawia, że fani wracają po więcej, więc możemy spodziewać się tego samego w części 3.

Według portalu Deadline, niektóre z bardziej kontrowersyjnych pomysłów z pierwszego filmu mogą zostać stonowane w ramach Netflix„ostrożne oko. Jeśli tak się stanie, fani dowiedzą się o tym już za rok.

Jak oceniasz artykuł?