Przewodnik po zamówieniach i wypełniacze!

Wiem, że wielu z was jest i może być zdezorientowanych co do kolejności chronologicznej anime, ale nie wiem, czy to prawda? Cóż, szczerze mówiąc, nawet ja byłem. Pomyśleliśmy więc, dlaczego nie stworzyć dla was przewodnika, który poprowadzi was przez tę podróż?.

Na początku chcielibyśmy, abyście zapoznali się z anime. Tak więc najpierw przedstawimy wam anime, a potem przejdziemy do jego właściwej kolejności.

Gotowe? Zaczynajmy!

O Re Zero

Re Zero
Re Zero

Re Zero to bardzo popularne anime i jedno z najczęściej oglądanych anime w serwisach Crunchyroll, Funimation, VRV i Netflix. Ocena 8.25 przez My Anime List (MAL) i 8.2 według IMDb, powiem tylko, że oglądajcie to niesamowite anime już teraz. Dramat, fantasy, nadprzyrodzone i psychologiczne anime jest adaptacją lekkiej powieści.

Subaru niespodziewanie trafia do świata fantazji po wyjściu ze sklepu. Jest oszołomiony i w szoku, a jeszcze większy szok ogarnia go, gdy nagle zostaje zaatakowany przez kilku bandytów. Bez broni u boku, mając przy sobie tylko artykuły spożywcze i telefon bez sieci, gdy zostaje teleportowany, zostaje brutalnie pobity przez tych bandytów.

Ale na szczęście zostają uratowani przez piękną dziewczynę, która ich ścigała, ponieważ ukradli jej insygnia. Aby podziękować jej za uratowanie mu życia, postanawia przyłączyć się do niej w jej podróży, by odzyskać to, co należało do niej od początku.

Co się stanie, gdy zostaną brutalnie zamordowani, a Subaru obudzi się na nowo i zszokowany odkryje, że te same wydarzenia się powtarzają?. Co czeka ich dalej i czy będą w stanie uratować się przed historią, która znów się powtarza?

Skoro już wiecie o anime, zajmijmy się jego kolejnością. Jeśli jednak brzmi to dla ciebie bardzo zagmatwanie, pozwól, że ci to ułatwię. Chociaż anime ma wiele sequeli i części, uwierzcie mi, nie są one wcale mylące. A co najważniejsze z kolejnymi sezonami i odcinkami robi się coraz ciekawiej.

Tak więc, będziesz mógł zobaczyć prawidłową kolejność, jak podano poniżej. Jestem przekonany, że ułatwi ci to życie. Obiecuję, więc kontynuujcie!

1. Re:ZERO – Początek życia w innym świecie – (odcinki 1-11)

Kolejność oglądania Re Zero
Re:ZERO -Początek życia w innym świecie- (odcinki 1-11)

Ok, więc to jest pierwszy sezon anime. Ten film ma w sumie 11 odcinków i jest również znany pod nazwą Re: Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu. Anime opowiada historię, w której bohater podróżuje do innego świata – świata fantazji i fantastycznych stworzeń.

Byłby to mniej więcej równoległy świat połączony z naszym własnym wszechświatem.

Fabułę już wam omówiłem, znajdziecie ją w powyższym rozdziale. Odcinki trwają po 25 minut każdy. I jest dostępny na stronie Crunchyroll i HiDive.

Teraz przechodzimy do następnego.

2. Re:ZERO – Początek życia w innym świecie – Memory Snow

Nakaz zerowej obserwacji
Re:ZERO – Początek życia w Ano

To jest wersja filmowa. Film wyemitowany w 2019 roku i oceniany na 7.60 przez MAL. Czas trwania filmu to 1 godzina i 16 minut, znajdziesz go na stronie Crunchyroll i VRV.

Kraina ta jest domem dla niebezpiecznych istot, które żyją w śniegu. Puck jest duchem, który pomaga dziewczynie wydostać się z więzienia. Teraz niespodziewanie spotyka się z czarownicą, która zniszczyła świat wiele lat temu. Dziewczyna, od tak dawna odrzucana, znajduje towarzystwo w swoim wybawcy.

Co stanie się z Emilią, gdy odnajdzie ją Duch – Arbiter Świata?? Czy zostanie ponownie zamknięta, czy czeka na nią śmierć??

Zauważcie, że sezon, który jest pod numerem jeden, został przerwany i dodałem film pomiędzy nimi. Tak dla waszego pomysłu; obejrzyjcie, a jeśli nie możecie się doczekać, to obejrzyjcie w całości. Możesz obejrzeć 25 odcinków anime, a następnie obejrzeć film. Jeśli jednak szukacie idealnej kolejności, to polecam oglądanie w kolejności przedstawionej przeze mnie.

3. Re:ZERO – Początek życia w innym świecie – (odcinki 12-25)

Re Zero - Kolejność oglądania
Re:ZERO – Początek życia w innym świecie

Zawiera drugą połowę anime. Jak już mówiłem, podzieliłem sezon na dwie części i dodałem przeniesienie pomiędzy nimi. Tak więc, ta część będzie kontynuacją po 11 odcinku i zakończy pierwszy sezon.

Anime ma w sumie 13 odcinków i jest dostępne na obu stronach Crunchyroll i VRV. Czas oglądania wynosi 25 minut każdy.

Przejdę teraz do kolejnego serialu, to znaczy do kolejnego sequela.

4. Re:ZERO -Początek życia w innym świecie- Zamrożona więź

Zakon Strażników Re Zero
Re:ZERO – Początek życia w innym świecie – Zamrożona więź

To znowu jest film. Ta część również nosi nazwę: Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu – Hyouketsu no Kizuna. Jest również dostępny w 3 innych językach poza angielskim dubbingiem i napisami.

Adaptacja lekkiej powieści trwa tylko 3 minuty, więc można ją nazwać odcinkiem specjalnym lub OVA.

To anime fantasy jest dostępne na obu platformach; VRV i Crunchyroll.

Jest to bardziej odcinek specjalny niż film, aby być bardzo dokładnym. Możesz ją pominąć, jeśli chcesz kontynuować pierwszy sezon.

5. Re:ZERO – Początek życia w innym świecie

Re Zero Kolejność oglądania
Re:ZERO – Początek życia w innym świecie (Re:ZERO -Starting Life in Another World)

To jest drugi sezon anime. To jest pierwsza część drugiego sezonu i ma 13 odcinków. Anime jest również znane pod nazwą; Re: Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season.

Każdy z odcinków anime na lato 2020 trwa 27 minut. Ten otrzymał ocenę 8.38 z MAL. Bardzo popularne anime można również oglądać na Crunchyroll; Crunchyroll i VRV.

Czy pokój jest wpisany w losy wioski Irlam, czy też zostanie zburzony wraz z przybyciem Emilii i Subaru?? Co się zmieni, co doprowadzi go do rozpaczy?? Szukając odpowiedzi, spotyka Wiedźmę Chciwości. To prowadzi go do tornada zarówno jego przeszłości, jak i przyszłości.

Z Sanktuarium, również w kompromitującym stanie. I tak jak w przeszłości, nieodwzajemniona miłość i grzechy zderzają się ze sobą? Czy pojawi się poczucie beznadziei, czy też jest jeszcze jakieś wyjście??

Oglądaj drugi sezon ASAP, jak tylko ukończysz pozostałe części.

6. Re:ZERO – Początek życia w innym świecie (część 2)

Re Zero Kolejność oglądania
Re:ZERO – Początek życia w innym świecie (część 2)

To jest kontynuacja drugiej części drugiego sezonu. Możesz również znaleźć anime pod tytułem Re: Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2. sezon część 2. To jest ostatnia i ostatnia część. Dostępne jest 12 odcinków, z których każdy trwa 28 minut, a anime ma rating 8.51 przez MAL.

Po przemowie Otto, Subaru obiecuje, że przejdzie przez linię czasu i uratuje wszystkich. Ale żeby to zrobić, na początku będzie musiał rozpracować przeszłość Emilii. Ale uczucia wszystkich stają się coraz większe, a ona sama jest zdradzana przez innych wiele razy. Czy ona znów nauczy się ufać innym?? A co najważniejsze, Subaru również?

W miarę jak na drodze pojawiają się kolejne konflikty i kłopoty, czy anime znajdzie w końcu rozwiązanie?? Czy uda mu się ocalić Sanktuarium i jego mieszkańców??

Oglądaj ostatni sezon anime na Crunchyroll i VRV.

To wszystko, oto lista wszystkich sezonów, filmów i OVA w kolejności, w jakiej możecie oglądać Re Zero. Zwiastuny znajdziecie w samym MAL-u, jeśli chcecie je obejrzeć. Jeśli chcesz obejrzeć więcej zwiastunów i klipów do anime, możesz odwiedzić YouTube i inne strony i zalogować się do nich, aby je obejrzeć.

Mam nadzieję, że to ułatwi ci sprawę i będziesz cieszyć się oglądając całą serię. Jeśli chcesz, możesz nawet przeczytać mangę i light novel.

Inna sprawa, że spin-offy i OVA nie mają specjalnego znaczenia; możesz je pominąć i obejrzeć 2 sezony, jeśli chcesz. Ale jeśli chcesz je obejrzeć, to postępuj zgodnie z kolejnością sequeli.

Tym samym dotarłeś do końca tego wpisu. Idź i oglądaj anime, ponieważ wkrótce poznasz więcej interesujących faktów i aktualizacji. Stay tuned! Po więcej faktów i zabawy zapraszamy na naszą stronę!

Szczęśliwego oglądania!

Jak oceniasz artykuł?