Shiki Sezon 2 Data premiery i spoilery

Horror z serii Shiki porusza tematykę dojrzałych rzeczy, takich jak krew, zagrożenie biologiczne, problemy psychologiczne i wiele innych. Minęło trochę czasu, odkąd programy i filmy o tematyce wampirycznej zalały zachodnie media. Anime nie jest w żaden sposób opóźnione. Jednak Shiki nie jest tylko kolejną jawną historią o wampirach, chociaż główny wątek dotyczy wampirów, ale sięga znacznie głębiej niż tylko do nich. Serial opowiada o dwoistości istnienia i o tym, że pojęcia „dobro” i „zło” są tak naprawdę subiektywne.

W żywy sposób pokazuje, że każdy człowiek, czy to człowiek, czy nie, jest niewolnikiem okoliczności i pokazuje granicę, która tak naprawdę oddziela prawdziwe zło od dobra. Seria mówi również o tym, że nie trzeba być nie-człowiekiem, aby być potworem. Fabuła jest tak dobrze skonstruowana, że widzowie mogą mieć trudności z odróżnieniem, co jest złem, a co nie. Gra oparta jest na mangach grozy. Oto co wiemy o Shiki Sezon 2 Data premiery.

Shiki Sezon 2 Data premiery

Ten horror anime został bardzo dobrze przyjęty w 2010 roku, kiedy się ukazał. Na razie jednak twórcy nie zapowiedzieli żadnej nowej części. Na razie nie można powiedzieć nic pewnego o tym, że powstanie drugi sezon anime. 

Shiki Sezon 2 Fabuła

Shiki
Shiki

Fabuła Shiki obraca się wokół odległej wioski Sotoba i tajemniczych rzeczy, które ją otaczają. Historia rozpoczyna się od pełnej entuzjazmu 15-letniej dziewczyny o imieniu Megumi Shimizu. Megumi była mieszkanką Sotoby, ale bardzo nie lubiła swojej wioski i zawsze pragnęła blasku i chwały życia w mieście. Miała dość spokojnego, nudnego i monotonnego życia, jakie wiodła na wsi, i bardzo chciała osiedlić się w mieście i poczuć dreszczyk emocji, jaki oferuje życie w mieście. Niestety, jej marzenie pozostało tylko marzeniem, ponieważ straciła życie w wiosce, zanim jeszcze zdążyła się wyprowadzić. Jej śmierć była wyjątkowo przedwczesna i nagła, nikt nie miał pojęcia, co się z nią stało. Ale jej śmierć była tylko początkiem poważnego kryzysu i tragedii, która miała ogarnąć całą wioskę Sotoba. W wiosce wydarzyła się wielka tragedia, która dotknęła każdego jej mieszkańca.

Agresywna i śmiertelna epidemia zamieniła spokojną wioskę w cmentarzysko, a prawie wszyscy mieszkańcy ucierpieli. Lato, które miało być spokojne, ciepłe i ciche, zamieniło się w sezon cierpienia, krwi i bólu. Jednak pochodzenie, leczenie, metody zapobiegania, a nawet podstawowe informacje o chorobie były wielką tajemnicą, co jeszcze bardziej komplikowało ludziom walkę z tą tragedią. Wśród tego wszystkiego, młody lekarz Toshio Ozaki, gdy dowiedział się o sytuacji ludzi w wiosce, był zdumiony i przerażony do tego stopnia, że natychmiast rozpoczął pościg, by uciec od tej sytuacji.

Także- Akademia Dragonar Sezon 2: Czy zostanie odnowiony??

Toshio był dziekanem szpitala w Sotobie, jest wykwalifikowanym lekarzem i wcześniej praktykował w szpitalu uniwersyteckim. Opuścił szpital uniwersytecki, aby móc dołączyć do szpitala w wiosce Sotoba i zająć miejsce pozostawione przez zmarłego ojca. Jest również popularnie znany jako „Waka-sensei”, przydomek ten został mu nadany przez jego kolegów i mieszkańców, którzy darzyli go wielkim szacunkiem. Ten trzydziestodwuletni lekarz jest mężem Kyouko. Kyouko jest właścicielką sklepu z antykami. Wraz z postępem, poznajemy również zepsute relacje Toshio z rodzicami, które wynikają głównie z tego, że jego rodzice przedkładają reputację rodziny Ozaki nad wszystko inne. Z drugiej strony jest Natsuno Yuuki, nastolatek z Sotoby, który również uczęszcza do tamtejszej szkoły. Podobnie jak Megumi, Natsuno również nienawidzi życia w wiosce. Kiedyś mieszkał w mieście, ale został zmuszony do zamieszkania z rodzicami na wsi, ponieważ rodzice chcieli zmienić otoczenie, więc w rezultacie on również musiał się tam przenieść, mimo że niechętnie to robił.

Natsuno miał zimną i spokojną osobowość, wyraźnie nie lubił Megumi, która była w Natsuno tak bardzo zadurzona, że nawet kilka razy go prześladowała, a nawet wyobrażała sobie, że jest z nim w związku, że mieszka w mieście i prowadzi życie pełne przepychu. Jednak mimo tak zimnej powierzchowności, w głębi duszy czuje sympatię do bliskich mu osób, a nawet okazuje im swoje uczucia. Pomimo niechęci do Megumi, Natsuno był w szoku, gdy dowiedział się o jej śmierci, do tego stopnia, że wpłynęło to na niego psychicznie. Wkrótce okazuje się, że plaga, która zamieniła wioskę w cmentarz, nie jest tylko klęską żywiołową, ale wiąże się z podobnymi do wampirów stworzeniami znanymi jako Shiki. Toshio i Natsuno, choć niechętnie, łączą ręce i wyrusza, aby znaleźć rozwiązanie, zanim będzie za późno, aby uratować wioskę przed przekształceniem się w wioskę wampirów. 

Shiki Sezon 2 Postacie

Shiki
Shiki

Toshio – Tooru Okawa, podkłada głos pod Toshio w serii anime. Jest również japońskim aktorem głosowym, który wciela się w rolę Jina z Bleacha, Roya Mustanga z serii Fullmetal Alchemist, Rufusa z gry Final Fantasy. Jest także narratorem serialu „JoJo’s Bizarre Adventure”. 

Możesz obejrzeć anime na stronie Amazon.

Także- The Son Season 3 Release Date and Possible Spoilers!

Jak oceniasz artykuł?