The Mentalist Season 8 Release Date And Updates!

Osadzony w Sacramento w Kalifornii Mentalista z Simonem Bakerem i Robin Tunney w rolach głównych to amerykański serial telewizyjny, który został wyemitowany w 2008 roku we wrześniu i trwał przez 7 wspaniałych sezonów i 151 odcinków, aż do momentu pożegnania serialu, kiedy ostatni odcinek 7. sezonu „The Mentalist” został wyemitowany 18 lutego 2015 roku. Średnia oglądalność serialu wynosiła 15.6 milionów widzów na całym świecie.

Program opowiada o genialnym medium Patricku Jane (w tej roli Simon Baker), który podaje się za fałszywego, tylko po to, by połączyć siły z Kalifornijskim Biurem Śledczym i znaleźć seryjnego mordercę znanego jako Red John, odpowiedzialnego za zamordowanie żony i młodej córki. Podobno w wywiadzie udzielonym przez Jane 5 lat temu przed odcinkiem pilotażowym, Jane powiedział, że pomógł policji stworzyć profil zabójcy Red Johna, co rozwścieczyło tego ostatniego i doprowadziło do zamordowania rodziny Jane. Wykorzystuje on swoje umiejętności mediumiczne, aby pomóc w rozwiązaniu zagadki morderstw w serialu, a także aby ostatecznie złapać Red Johna. Oto wszystkie szczegóły, które znamy na temat The Mentalist Season 8 Release Date.

The Mentalist Season 8 Release Date

The Mentalist Season 8 Release Date

Mimo że CBS sieć anulowała serial i ogłosiła to samo w 2014 roku, a ostatni odcinek dość dobrze podsumował historię sprzed pięciu lat, widzowie wciąż mają nadzieję na sezon 8. Wszyscy wiemy, że dramaty, które pokazują czarujących parapsychologów rozwiązujących zbrodnie i czytających ludzi w mgnieniu oka, zyskują na oglądalności i dość szybko przykuwają uwagę widzów. Po premierze serialu liczba widzów wzrosła do 15 milionów.6 milionów hajsu. Ale w miarę jak serial był kontynuowany, rozwiązywano liczne sprawy, a wątek Red Johna był sprytnie prowadzony z boku, co zmieniło się z ekscytującego w nieco osobliwy, spadając z listy widzów do 8 milionów, co nie jest złe, ale CBS oczekuje wyższego standardu.

W ramach próby zrestartowania fabuły serialu producenci zmienili miejsce kręcenia z Sacramento w Kalifornii na Teksas i zmienili obsadę drugoplanową. Zagadka Red Johna została rozwiązana pod koniec 6. sezonu, dzięki czemu widzowie poznali odpowiedź na główną zagadkę serialu. W połowie 6. sezonu do akcji wkracza FBI, zamykając CBI i wyznaczając tym samym nowy kierunek dla pozostałych półtora sezonu serialu.

Widzowie z radością przyjęli tę zmianę, ale niestety nie wystarczyło to sieci, która ogłosiła anulowanie programu w 2014 roku. Ponieważ była to wcześniejsza zapowiedź, producenci serialu mieli czas, by w trzynastu odcinkach odpowiednio zakończyć losy wszystkich bohaterów, nie pozostawiając tym samym wiele miejsca na kolejny sezon.
Jak na razie ani CBS, ani obsada serialu nie wypowiedzieli się na temat powrotu serialu na kolejny sezon. Stąd szanse na powrót serialu są nikłe do zera.

Jak na razie nie ma daty premiery 8. sezonu The Mentalist.

Czy będzie sezon 8 serialu „Mentalista?

The Mentalist Sezon 8

W rozmowie z TheWashington Simon Baker powiedział, że ponieważ bohater przeszedł tak wielką tragedię, nikt nie może mu nie współczuć. Dodając dalej, powiedział, że postać zdecydowanie jest pełna samouwielbienia i bardzo lekceważąca, jest w niej wyraźny brak zachowania i tak naprawdę nie pozostaje mu nic innego do życia, jak tylko zemsta i własny sposób wymierzania sprawiedliwości.
Na koniec możemy stwierdzić, że po tym, jak Jane się zemścił, a później ożenił z inną kobietą, historia nie ma już nic, co mogłoby ją pociągnąć dalej, a nawet jeśli, to zamieni się w zwykły dramat.

Twórca serialu, Bruno Heller, jest całkowicie gotowy na ponowne spotkanie obsady i zaznacza, że to zależy od głównych aktorów, Simona i Robina, czy zechcą powrócić w kolejnym sezonie, ponieważ bardzo chciałby z nimi ponownie pracować.
Ku uciesze swoich pełnych nadziei widzów, nie zaprzeczył on również całkowicie powrotowi serialu i powiedział, że serial radził sobie równie dobrze w ostatnim sezonie, jak i w pierwszym, więc tak naprawdę nigdy nie ma całkowitego „nie” ani „stop” dla sezonu 8.
Widzowie zastanawiają się, dlaczego serial miałby przechodzić całkowity restart tylko po to, by zakończyć się w kolejnym sezonie? Wygląda na to, że stacja CBS wykorzystała ten trik, aby zgromadzić dużą liczbę wyświetleń na pożegnanie serialu i to się udało.

Serial przeszedł drogę od sukcesu do granicy nudy, by po kilku poważnych zmianach znów stać się ulubieńcem widzów, więc może twórcy i sieć uznali, że to odpowiedni moment, by zakończyć serial na dobrej nucie.

Jak oceniasz artykuł?