The World is Still Beautiful Season 2 Release Date Details!

The World Is Still Beautiful, znany również jako Soredemo Sekai wa Utsukushii, to przygodowa seria anime z 2014 roku. Chociaż fani anime znają ją z anime, seria jest oparta na mandze Dai Shiina, która była publikowana w latach 2012-2020. Animacją zajęło się studio Pierrot, które pracowało nad popularnymi anime, takimi jak Black Clover i Yona of the Dawn.

Pierwotnie emitowana w Nippon TV, seria została później licencjonowana przez Sentai Filmworks i udostępniona na Crunchyroll. Anime było pierwotnie emitowane w 12 odcinkach od 6 kwietnia 2014 do 29 czerwca 2014. Czy po tylu latach powstanie drugi sezon?? W następnej części naszego artykułu zajmiemy się wszystkimi znanymi postaciami, ale najpierw przyjrzyjmy się serialowi.

The World Is Still Beautiful Sezon 2 Data premiery

Świat jest wciąż piękny Sezon 2 Data premiery
Świat jest wciąż piękny

Do 3 października 2021 roku nikt z Pierrot, Hakusensha, ani żadnej innej powiązanej firmy nie przedłużył anime na drugi sezon. Zdarza się, że anime są wznawiane na kolejny sezon wiele lat po ich pierwszej emisji. Jednak, aby tak się stało, anime musi być bardzo oczekiwaną serią. Ponieważ anime to biznes, twórcom nie będzie się opłacało kręcić drugiego sezonu niepopularnej serii.

Zastanawiamy się i spekulujemy na temat nowego sezonu, ponieważ nie było oficjalnego przedłużenia lub anulowania serialu. Jak wspomnieliśmy na początku tego artykułu, Dai Shiina napisał mangę do serii, która została opublikowana przez Hakusensha w latach 2012-2020. Niestety, nie ma angielskiego wydawcy dla tej serii, która liczy 25 tomów. Tylko pierwsze cztery tomy zostały zaadaptowane do pierwszego sezonu anime i wygląda na to, że jest wystarczająco dużo materiału źródłowego, aby stworzyć nowy sezon lub więcej.

Od pierwszego sezonu anime minęło sporo czasu i warto zauważyć, że nie jest ono już tak popularne jak kiedyś. Ma niską popularność w wyszukiwarce Google i zaledwie 7000 obserwujących na Twitterze.

Serial nie spełnił oczekiwań, sprzedając się w 2014 roku w liczbie zaledwie 972 egzemplarzy na płycie, mimo że płyta cieszyła się dużą popularnością, i możliwe, że brak drugiego sezonu jest spowodowany ograniczeniami finansowymi. Ponieważ serii brakuje potężnego dystrybutora, np Netflix, lub grę, która może przynieść dodatkowe dochody.

Nie przewidujemy nowego sezonu na podstawie wyników naszej oceny, ponieważ anime nie cieszyło się popularnością. Nadal istnieje możliwość, że w najbliższych latach pojawi się nowy sezon, ponieważ manga dostarcza wystarczająco dużo materiału źródłowego, ale jest to bardzo mało prawdopodobne.

The World Is Still Beautiful Season 1 Release Date 6 kwietnia 2014 r
The World Is Still Beautiful Sezon 1 Data zakończenia 29 czerwca 2014 r
The World Is Still Beautiful Season 2 Release Date Nie potwierdzono

The World Is Still Beautiful Season 2 Historia

Świat jest wciąż piękny Sezon 2 Data premiery

Historia zaczyna się od Króla Słońce, który ma tragiczną przeszłość. W pałacu zamordowano jego niekochaną matkę. Śmierć matki niszczy króla, który jest jej oddany. Po wstąpieniu na tron zaczyna wyładowywać swój gniew na innych krajach i zaczyna dominować nad całym światem.

Nike, czwarta córka Deszczowego Księstwa, zostaje zmuszona do poślubienia nowego króla Królestwa Słońca wbrew swojej woli. Choć nikt w to nie wierzy, królewski ród Deszczowego Księstwa posiada zdolność przywoływania deszczu. W Królestwie Słońca deszcz nie pada często.

Nike wpada w ręce bandytów, gdy przybywa do portu. Próbuje je złapać, ale mdleje z głodu i wyczerpania. W zamian za ich uprzejmość, właścicielka okolicznej gospody pomaga jej, a Nike oferuje im pomoc w codziennych obowiązkach. Tymczasem, gdy bandyci odkrywają, że jest ona księżniczką, próbują ją porwać, ale nieumyślnie porywają córkę karczmarza.

Kiedy Nike zdaje sobie z tego sprawę, wykorzystuje swoją moc, by uratować dziewczynę i wyrusza do pałacu. Nike odkrywa, że król jest młodszy od niej. Jest jednak bardziej dojrzały jak na swój wiek. Wraz z pojawieniem się Nike, Król Słońce stopniowo się zmienia i ujawnia swoją niewinną, dobroduszną naturę.

Pomimo różnicy wieku i wzrostu, Nike i Król zrobią dla siebie wszystko, gdy tylko się do siebie przyzwyczają; będą walczyć o swoją miłość.

Jak oceniasz artykuł?