Wypasione gry online programy Xvid kontra DivX

Xvid kontra DivX

0 Comments


Xvid to biblioteka kodeków wideo zgodna ze standardem kodowania wideo MPEG-4. Zawiera również funkcje ASP związane z globalną kompensacją ruchu, klatkami b, kompensacją ruchu o ćwierć piksela, kwantyzacją kratownicy i maskowaniem lumi. W porównaniu do innych kodeków wideo Xvid ma mniej funkcji. Niemniej jednak nadal jest szeroko stosowany, co czyni go dobrym wyborem do filmów i programów telewizyjnych.

DivX
Prawdopodobnie słyszałeś już wcześniej termin DivX, ale możesz nie wiedzieć, czym różnią się Xvid i DivX. DivX to ustandaryzowany format wideo, a Xvid to odwrotność DivX. Xvid ma bardziej zaawansowane funkcje, ale może nie być kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami, zwłaszcza telefonami komórkowymi. Niemniej jednak, jeśli chcesz oglądać filmy na swoim komputerze, DivX jest lepszym wyborem.

DivX został pierwotnie opracowany jako kodek wideo MPEG-4 o otwartym kodzie źródłowym. Umożliwił przesyłanie strumieniowe wideo o jakości prawie DVD przez Internet i otrzymał przytłaczającą odpowiedź od społeczności cyfrowej wideo. DivX szybko stał się uniwersalnym standardem przesyłania wysokiej jakości wideo, a setki milionów produktów elektroniki użytkowej zostało wyposażonych do odtwarzania filmów DivX OVS. Obecnie jest to jedna z najszerzej obsługiwanych platform wideo na żądanie, z ponad 1,5 miliardem urządzeń z certyfikatem DivX sprzedawanych na całym świecie.

DivX to nazwa marki kilku produktów stworzonych przez DivX, Inc. DivX wykorzystuje stratną kompresję mpeg-4 do tworzenia mniejszych plików bez poświęcania jakości obrazu. Kodek DivX jest używany w różnych aplikacjach, w tym w odtwarzaczach i pakietach kodeków. Chociaż dostępna jest wersja bezpłatna, dostępna jest wersja płatna dla tych, którzy chcą korzystać z pełnej funkcjonalności oprogramowania.

Kodek DivX jest obsługiwany przez wiele różnych urządzeń, w tym smartfony, tablety, komputery i odtwarzacze multimedialne. Jednak tylko kilka urządzeń jest certyfikowanych dla Xvid. Dobrą zasadą jest to, że urządzenie z certyfikatem DivX będzie kompatybilne z plikami Xvid. Możesz również sprawdzić status DivX Certified urządzenia, zaznaczając pole obok niego. Nie jest niczym niezwykłym, że urządzenie mówi, że obsługuje pliki Xvid, ale powinieneś się upewnić.

XviD to darmowy program o otwartym kodzie źródłowym. Jest również kompatybilny z wideo MPEG-4. Może być używany do oglądania filmów na komputerach o ograniczonej pojemności. Kodek XviD jest dostępny zarówno dla systemu Windows, jak i Mac OS. Oba są doskonałymi opcjami do cyfrowego odtwarzania wideo. Łatwo go zainstalować i używać w większości systemów komputerowych. Szczególnie popularny jest pakiet kodeków XviD.

XviD można przekonwertować na DivX, ale nie jest on jeszcze powszechnie dostępny. DivX jest szybszy, ale wymaga dedykowanego odtwarzacza. Większość odtwarzaczy DVD nie obsługuje DivX, więc będziesz potrzebować specjalnego urządzenia. Chociaż DivX obsługuje MPEG-4, większość odtwarzaczy MPEG-4 będzie miała trudności z dekodowaniem DivX. Te odtwarzacze będą mogły dekodować DivX, ale będą musiały go najpierw przekonwertować.

Źródło: https://programy.net.pl/program,xvid.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *