Związek Misy i Lighta: Death Note

Death Note to japońska seria telewizyjna anime wyprodukowana przez Madhouse. Został wyreżyserowany przez Tetsuro Arkai. Twórcy nie powiedzieli ani słowa o wznowieniu lub anulowaniu drugiego sezonu serialu, mimo że od premiery minęło już 14 lat. Fani przypuszczają, że serial został anulowany po jednym sezonie.

Serial ma świetne wyniki oglądalności na różnych platformach. Film otrzymał 9 na 10 punktów na IMDB, 8 na 10.6 z 10 na MyAnimeList.netto i 100% na Rotten Tomatoes. Ludzie na całym świecie chwalą ten serial. Nawet krytycy chwalą serial za jego wyjątkową fabułę. To anime było jedną z serii, które zdobyły tytuł najlepszego telewizyjnego anime na Tokyo International Anime Fair 2007. Na liście 100 najlepszych seriali animowanych serwisu IGN serial ten zajął miejsce 51st stanowisko.

Historia z Notatnika Śmierci

Death Note
Notatka Śmierci

Uczeń szkoły średniej, Light Nagami, znajduje tajemniczy czarny notatnik o nazwie Death Note. Ta księga ma moc zabicia każdego, o ile jej użytkownicy znają twarz i imię celu. Jest przerażony, ale aby sprawdzić jego możliwości, zabija wysoko postawionych japońskich przestępców. Następnie bierze na celownik międzynarodowych przestępców. Po pięciu dniach Ryuk odwiedza tego, który jest poprzednim właścicielem książki. Ryuk jest niewidzialny i mówi Lightowi, że nigdy nie dotykał tej książki. Z nudów podrzucił książkę do świata ludzi, ale teraz jest zszokowany działaniami Lighta.

Przestępcy na całym świecie zaczęli niespodziewanie umierać. Media zakładają, że odpowiedzialny za to jest tylko jeden sprawca i nadają mu imię Kira, co oznacza zabójca. Interpol zwraca się o pomoc do enigmatycznego detektywa, który ma pomóc w odnalezieniu Kiry. Wszyscy zakładają, że Kira przebywa w Japonii, a L manipuluje Lightem, by ujawnił jego położenie. Light przysięga go zabić, a L dedukuje, że Kira posiada dogłębną wiedzę na temat japońskich dochodzeń policyjnych, ponieważ jego ojciec jest w policji. L podejrzewa, że Kira musi być spokrewniona z rodzinami, które biorą udział w śledztwie. Wyznacza zespół, który ma zbadać rodziny osób zaangażowanych w to śledztwo, a L dowiaduje się, że Light to Kira. Z drugiej strony, Misa Amane jest aktorką i modelką, która otrzymała drugi death note. Chce, by Light został jej chłopakiem, ale odkrywa, że to on jest prawdziwym Kirą. Jednak Light ma inny motyw. Wykorzystuje Misę, by poznać prawdziwe imię L. Ciekawie będzie obserwować, jak to się potoczy.

Postacie z Notatnika Śmierci

Głównymi bohaterami serialu są Light Yagami, Misa Amane, L, Ryuk, Near, Mello, Teru Mikami, Minoru Tanaka i wielu innych. W serialu występuje również wiele postaci drugoplanowych, takich jak SPK, Mafia, Kira Investigation Team, Associated of Kira, David Hoope, Taro Kagami, przestępcy i początkowe ofiary, Shinigami, Sayu Yagami, George Sairas, Kanichi Takimura i wiele innych.

Związek Misy i Lighta

Związek Lighta i Misy
Związek Lighta i Misy

Fani serialu są zdezorientowani sposobem, w jaki przedstawiony jest związek Lighta i Misy. Misa po raz pierwszy spotyka Lighta na terenie kampusu, gdy widzi prawdziwe imię L. Po tym wydarzeniu jej telefon został skradziony przez L, a ona sama została schwytana w związku z podejrzeniem, że jest drugą Kirą. Według nas ten związek był jednym z najgorszych związków w serialu, mimo że była to jedyna oficjalna para w serialu. Ich związek był bardzo toksyczny, ponieważ Light wykorzystywał Misę, by poznać prawdziwe imię L i dokonać zemsty. Manipulował nią na wiele sposobów. Misa kochała Lighta, ale było jasne, że on nie kochał jej. Według niektórych fanów jest aseksualny.

Death Note Trailer

Przejrzeliśmy YouTube i znaleźliśmy zwiastun Death Note. Jeśli chcesz się z nią zapoznać, wystarczy, że klikniesz na link podany powyżej. Wystarczy kliknąć na ten link, a zwiastun zostanie odtworzony automatycznie.

Gdzie oglądać Death Note online?

Na wypadek, gdybyś chciał obejrzeć serial, Death Note jest dostępny na stronie Netflix do oglądania na całym świecie. Możesz oglądać ten serial, posiadając konto subskrypcyjne. Teraz czas na Ciebie i daj nam znać w sekcji komentarzy, jakie są Twoje poglądy i opinie na temat związku Lighta i Misy. Szczęśliwe oglądanie!

Jak oceniasz artykuł?